Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

плосък покрив , без керемиди?

Публикувано от sacho 
Re: плосък покрив , без керемиди?
22-01-2009 - 23:21:36
avatar
Начетох се на варианти за изпълнение на плосък покрив.Няма никакъв проблем,ако не се ползват некачествени изолации и се спазват технологиите,а на пазара вече има предостатъчно и от двете.Повечето проблеми идват от това,че протеклите покриви ,за които се пише по форумите,са правени преди години,когато нито нашите строители имаха достатъчно опит(да не кажа никакъв),нито пък имаше кой знае какъв избор на материали.Да не говорим за това,че покрай този строителен бум,куцо,кьораво и сакато тръгна да строи и никой не пита с какви материали,с майстори,които са такива от немай къде.И започнаха ПРОБЛЕМИТЕ,и то не само с покриви,зачетете се из форума-като се почне от изкопа,та чак до комина smiling smiley .Има един колега,който се занимава само с покриви от години,правил ми е и на мен.Видях една дузина негови плоски покриви в Германия,с един няма проблем.Ще му звънна да сподели малко опит,макар че той не влиза в тоя форум(много работи,не като нас smiling smiley winking smiley *bow* winking smiley )Ако ли не-ще пиша аз ,като свърша с моя(сега започвам с изкопа smiling smiley *write* *sos* *huh*

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: плосък покрив , без керемиди?
23-01-2009 - 01:35:37
avatar
Чисто естетически с дървена настилка (или подобна) на мен най-много ми харесва и така смятам да го направя.





Re: плосък покрив , без керемиди?
23-01-2009 - 06:41:48
dodo2,
Гледах тези подови покрития на Стройкото и много ме впечатлиха. Под тях май имаше някакви вертикални елементи, върху които се редят и защипват едно към друго.
Ако имаш инфо сподели за някакви цени!
Re: плосък покрив , без керемиди?
23-01-2009 - 14:32:20
avatar
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Човек се учи докато е жив! Тук научих например, че
> наклони се правят с бетон, че замазката е върху
> хидроизолацията, че покривната плоча се
> топлоизолира двустранно, че плоският покрив е
> по-скъп от скатния... Аз си мислех, че разбирам от
> покриви, ама почнах да се съмнявам в себе си - то
> да беше едно нещо, дето не съм съгласен, че да
> коментирам, ама явно грешката е у мен!
> В такива случаи казвам "Абе, оправяйте се някак!"


Абсолютно съгласен clap: clap:

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
LKK
Re: плосък покрив , без керемиди?
23-01-2009 - 19:00:46
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> dodo2,
> Гледах тези подови покрития на Стройкото и много
> ме впечатлиха. Под тях май имаше някакви
> вертикални елементи, върху които се редят и
> защипват едно към друго.
> Ако имаш инфо сподели за някакви цени!

Парцалев, това което си гледал на стройкото най-вероятно са имитациите. Те имат система за защипване и скрит монтаж, ама цената е :]
На Додо2 си е от тиковите породи дръвчета /виж винтовете за монтаж/
Ако те интересуват такива настилки може да се разходиш по Витоша, там има няколко подиумчета към заведенията, които сега си стоят незащитени на улицата и нищо им няма.
Re: плосък покрив , без керемиди?
23-01-2009 - 20:19:21
LKK,
Благодаря за инфото. Аз тези от тиковото дърво ги знам. Става въпрос за подовна настилка но не от дървесина , а от някаква плътна пластмаса. Поне така си мисля.
Спомням си само, че стъпваха на едни многобройни вертикални елементи и се получаваше нещо като дренаж.
Re: плосък покрив , без керемиди?
23-01-2009 - 21:09:55
avatar
Не, тези които показах не са тикови, те са по-евтини.

Тези са от дървени стружки и PP, а има на една друга фирма които са дървено брашно и PVC.

Не писах кои са, защото ме издразниха с цените (тук бяха доста по-скъпи, отколкото ако си ги внесеш).

Та горните са werzalit ( [www.werzalit.at] ) а има и една друга белгийска фирма twinson ( [www.twinson.net] )

werzalit се продават тук от една българска фирма, която няма пари да си направи сайта както трябва, цената е към 200 лева на квадрат сега (а на мен миналата година ми казаха 250). Другите май са по-евтини (към 120 трябва да са по това което видях да се продава в UK).

Но си мисля, че е по-добре от дървен вариант, защото идеята им е да не попиват вода, да издържат на големи температурни разлики и т.н. Ама си е скъпичко.

Ето и две филмчета, монтират се по различен начин двете системи:

werzalit




twinson


Някой ако знае и друга фирма, която прави подобен продукт, да каже за да сравним качества и цена.
Re: плосък покрив , без керемиди?
23-01-2009 - 21:23:13
avatar
Eто и на twinson, изглеждат подобно, те обаче имат различна ширина на грайферите от горната страна и от долната, за да може да се избере кое е по-хубаво за дадена ситуация:






Re: плосък покрив , без керемиди?
23-01-2009 - 21:31:22
Ето и тук малко decking - [parketmilanov.com]
Re: плосък покрив , без керемиди?
23-01-2009 - 21:36:19
avatar
MB2316 - истинското дърво май трябва да се поддържа доста?

Иначе от този сайт който даде - изглежда външно по съшия начин:



Тия масла с които трябва да се маже, като се изпаряват дали смърди на паркетин smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход