Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-03-2010 - 21:04:30
Добре, пусни я тук тази фирма. Аз продължавам да съм убеден, че която и да е фирма би вложила по-евтин материал, където може. Просто такава е мисълта на всеки един търговец, не само български. Въпроса е, този по-евтин материал да не е некачествен, извън стандарт. Така си мисля аз...
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-03-2010 - 21:06:14
Мислиш в правилната посока.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-03-2010 - 22:08:56
Quote
kalin72
Ами тогава излиза, че най-добре е сам да се захване човек. Много четене, много гледане е нужно. Да, ама ходя и на работа, имам и семейство, нямам цялото свободно време на света, за да отделя 3-4 месеца най-малко, да построя къщата на мечтите си.
Затова и ще се спра на някоя подобна фирма, която да направи грубия строеж, и после сам, колкото и каквото мога...и пак отиде над 4 месеца време....и какво излиза накрая?

Може да не се захванеш сам да строиш ,но да контролираш - да. Добре е наистина да разделиш нещата на груб строеж и довършителни работи. Първо си изготви проектната документация и вземи строително разрешение, после търси изпълнител , може да не е фирма.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-03-2010 - 23:07:11
Салвадор, на сайта му няма нищо но все ми се струва че фирма с 12 год. опит би показала поне 12 къщи изпълнени от тях, а не само 2 и то недовършени. Тази дето са я строили в чужбина я изключвам защото не мога да тръгна да я търся.TYK
Калине, ходил съм на место да гледам как строят хората и какъв материял използват. За качеството съмнение НЯМА, но цените са СОЛЕНИ. Имам каталога с моделите и цените(в сайта цени няма), мога да ти кажа ако те интересува някой модел. Забележи че ВСИЧКИ показани къщи ги имат построени, а не само като типови проекти.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-03-2010 - 23:19:46
Да не мислиш,че всички строители имат снимки на всичките си строежи.Сещат се за това като тръгнат да правят сайт или някой каталог.Трябва да се види на място.Предубежденията се опитвам да си ги спестя за момента.Не видях на снимките нищо,което да изглежда явно нередно или мърляво изпълнено.
Спомни си термоблоковете...там нещата не опират до изпълнение и материали...още на ниво идея не е читаво.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-03-2010 - 23:20:56
Да, разгледах сайта на Вайсрой, намерих и цени, в няколко форума се споменават, така е, скъпи са. Но ето на какво попаднах...особено последното мнение smiling smiley
[community.livejournal.com]
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-03-2010 - 23:32:03
Кое по-точно те впечатли в последното мнение?
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-03-2010 - 23:36:27
Ей това:
You do not get anything other than a framing package, that is a bunch of nominal lumber, some trusses and windows and doors. All items you can get from Home Depot for less money.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-03-2010 - 23:50:08
Не съм, много съгласен. Разликата в цената идва от там че все пак хората са ти пакетирали всичко необходимо за построяване на къщата. Ако ходиш да си избираш сам материяла, първо трябва да знаеш колко и от какво да купиш, после да го пакетираш. За качеството с известна уговорка важи същото, можеш да намериш същото или по-добро качество, но ще прехвърлиш кубици дървен материял. Хайде спирам че започнах да звуча като техен рекл;амен агент:]
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-03-2010 - 00:05:38
Така е, казаното важи и за ирландската фирма, дето бях изровил. Но пък ако прочетеш тоя същи форум, там един се оплаква, че за минус 30 прозореца са му намалили само 7К долара от цената, което прави 250 долара на прозорец. И човека с право се пита дали не са го минали...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход