Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
30-04-2010 - 02:53:01
Ей тази тема много се развила, последния път като я четох бяха 53 страници.

peterbg и мен ми е интересно какво ще направиш с твоя проект. Както се изрази някой с калкулатор трудно се прави къща. Моя опит показва, че след подобни калкулации ако умножиш х3 може и да я докараш до някъде, но за пълно завършване може да се наложи да умножиш и х5 и нагоре. Разбира се ако спазваш всички правила и влагаш читави материали. Причината за това е че има страшно много неща, които не се сещаш докато смяташ в началото, а за някои може и никога да не се сетиш и после да има проблеми.

------------------------
www.krasivdom.com
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
01-05-2010 - 21:45:57
Ей този човек тука, твърди, че е построил къщичката си за под $2000. Аз това в България не виждам как ще стане с цените, които имаме в момента.

------------------------
www.krasivdom.com
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
01-05-2010 - 21:58:45
avatar
Може ли да обясните в един парцел около 700кв.м. колко сглобяеми двустайни булганца могат да се построят и какъв фундамент им трябва? Между тях да остане място за градинки с цветя и алейки, както и някой друг бор.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
01-05-2010 - 22:21:50
Баси въпроса...Ми зависи от парцела.Може и нито една да не може да се построи...
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
01-05-2010 - 22:35:42
avatar
Бегай в Общината - там ще ти кажат.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
01-05-2010 - 22:49:44
avatar
Ами равен парцел, с плътност за застрояване около 40%.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
03-05-2010 - 16:57:14
Плътност на застрояване 40% от 700 кв. м = 280 кв. м общо за всички "бунгалца"; Двустайно "бунгалце" с "кухничка" и "клозетче" = около 40 кв. м; 280/40=7 "бунгалца". Зависи обаче и от формата и размерите на парцела, щото трябва да се спазват определени отстояния от съседите, а и от улицата. Трябва да има и по едно място за паркиране за всяко от "бунгалцата".
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
03-05-2010 - 19:54:39
avatar
Благодаря ти много Персивал! И 6 могат да са ми достатъчни. Отстоянието от съседите повече от три метра ли трябва да бъде предвид факта, че К.К. ще е на едва около 3м.?

"TO ACT LIKE AN OWNER"
Warren Buffett
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
03-05-2010 - 20:07:48
avatar
Завиждам ти Сахиб - ти си бъдещ собственик на вилно селище.
Сглоби един сайт и атака с рекламата на селището.
Всички форумци да те посетим по един път и си жус, а после е лесно..........*drunk*
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
03-05-2010 - 20:16:16
avatar
Не ми завиждай Царче. Селището е още само в главата ми. Но рано или късно ще се врегна в тази насока. Имам идея как да спретна, но не знам всичките тънкости по ЗУТ.

"TO ACT LIKE AN OWNER"
Warren Buffett
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход