Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-04-2010 - 15:50:55
salvador, защо пък да не опитаме? Не мсиля, че е голяма философия, има толкова много писано къде ли не, пълно е и с филмчета....може би само е добре да има някой, който е по- в час, да контролира строежа. Примерно аз бих викнал n.nikoloff за консултант, за основите, за фрейма и за покрива. Но самоя строеж бих го направил сам.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-04-2010 - 16:23:43
Ами...не знам...зависи с колко свободно време разполагаш.Строежът на къща (била тя и от дърво) отнема време.Сам бих си построил примерно барака за инструменти или навес...но къщата ще ми отнеме твърде много време.Определено предпочитам това време да го вложа в работа,да изкарам някакви пари и с тях да платя на строителите...вместо да се мъча сам,с неизвестен резултат.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-04-2010 - 16:35:53
Ами да, времето ще е проблем, но все си мисля, че за 2-3 месеца време, като си взема две седмици отпуска, и после всяка събота-неделя, ще успея да направя фундамента и да вдигна до покриване+дограмата едноетажна къща. А и цената е много важна, нямам намерение да плащам в пъти повече, от това, което струва тази къща. А и поне да имаше гаранция за качествено строителство...
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-04-2010 - 16:45:41
Калине, какво реши с онези от шотландската фирма, ще купуваш ли от тях кит-а?
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-04-2010 - 17:10:55
Не, няма да купувам от тях, поне засега. Има голяма промяна в плановете ми къде и какво ще строя, като местонахождение, и сега търся парцел...отново smiling smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-04-2010 - 21:16:23
kalin72...то това твоето е загубена кауза.В рамките на следващата година няма да си започнал да строиш,а до тогава нещата ще се се променили още повече и в строителството,и в имотите като цяло.Просто в БГ всяка "далечна перспектива" повече от 2-3 месеца напред вече съдържа твърде голям елемент неизвестност.Много неща се променят.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-04-2010 - 21:25:25
Надявам се нещата в БГ да се променят към по-добро, макар че силно се съмнявам...
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-04-2010 - 22:28:11
Надеждата умира последна.
Темата беше тръгнала в добра посока по едно време-към изясняване на различните чисто технически въпроси около една подобна къща.И това беше полезното-свойства на материали,начини на изпълнение,къде най-често могат да се допуснат грешки,къде строителите се опитват "да минат метър"...
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
18-04-2010 - 18:51:44
здравейте ,имам стара гредоредена къща вече почти паднала ,вече съм я отписал за целта правя фундамент около 65 кв и почвам монтаж на метална къща (с възможност за втори етаж) по мои груби сметки заминават около 12000-15000 лв ако аз си изпълня металната част и бетона

конструкции и изделия от метал
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
18-04-2010 - 19:13:43
Слагай по някоя схема на това,което искаш да правиш с кратко описание...Маталните къщи са напълно непознати на нашия пазар.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход