Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
11-03-2010 - 11:33:57
За да стане качествена една сглобяема къща трябва да се почне още от проектирането, не може проектант, който е проектирал само монолит изведнъж така да почне да си проектира дървени или метални конструкции. За мен беше много трудно да си изградя проектантски екип, който проектира само сглобяеми и нискоенергийни къщи. Това правило важи за паивните къщи в още по голяма степен. Строителния екип също е толкова важен както проектантския и ако не е строил сглобяеми къщи никога, значи просто няма как да стане и къщата да бъде изградена според проекта. В България строим отскоро екипа ми е строил 12 години в Западна Европа само дървени конструкции. Затова когато строите една сглобяема къща, в която ще живеете позаинтересувайте се кой ще я проектира, как ще я проектира, кой ще я строи и как ще я строи. Тези неща трябва да се изяснят из основи, за да не се получат после неприятни ситуации. В една сглобяема къща трябва да се влагат само предписаните от производителя материали за съответната технология, а не да се правят свободни волни изпълнения. Има много начини за постигане на добра цена, като материлаите определено не са този начин. Когато клиента получи най-добро качество на най-добра цена е най-доволен !!!
[hubav-dom.com]
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-03-2010 - 17:14:10
Здравейте г-н представител на Хубав Дом. Опитах се да видя галерията от снимки но без успех. Прави ми впечатление че повечето БГ производители на дървено-скелетни къщи, в албумите си показват повече снимки на обекти "построени" в чужбина, от колкото в БГ!? Имам чувството че повечето от тях са търсени изключително много от клиенти зад граница. Гаранция за високо качество, или просто построеното в БГ е много малко за "богатия опит" с който се рекламират?
Калине, какво стана с твоя избор на фирма? Още ли считаш шотландската фирма за удачен избор?
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-03-2010 - 19:15:40
Quote

Опитах се да видя галерията от снимки но без успех
Кликни на точката в средата на центъра smiling smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-03-2010 - 19:18:21
Quote
Nasko.Stoykov
Прави ми впечатление че повечето БГ производители на дървено-скелетни къщи, в албумите си показват повече снимки на обекти "построени" в чужбина, от колкото в БГ!? Имам чувството че повечето от тях са търсени изключително много от клиенти зад граница. Гаранция за високо качество, или просто построеното в БГ е много малко за "богатия опит" с който се рекламират?

Г-н Стойков, а не ви ли направи впечетление, че там пише "ивичест" фундамент? Смятам, че това е достатъчно....
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-03-2010 - 19:38:11
А бе, това на схемичката си е "slab on grade foundation", докато ивичест фундамент е нещо друго, но така и не разбрах какво точно трябва да ми подскаже това. Калине, сетих се по едно време да цъкна в "средата на центъра" :]и успях да разгледам 12 годишния опит. Знаменателно!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-03-2010 - 20:33:23
Да разбирам ли, че и тези не ги бива??
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-03-2010 - 20:52:56
Калине, не знам какво да ти кажа. Ако имаш възможност ходи и гледай какво правят и как го правят. Аз само констатирам че Хубав Дом преувеличава като рекламира своя продукт, но кой ли не го прави. Далече съм и от мисълта че като казвам горните думи мога да се подпиша под тях-просто такова чувство събужда в мене подробностите от снимковия материял. Запомни че ако нямаш изграден критерий за оценка на качество на този вид строителство(наблюдение, участие и пр.), направо си загубен. То същото се отнася и за монолитното строителство. Като гледам нямаш вяра в качеството на дървения материял от БГ, само ще ти кажа че като купиш някой кит от чужбина и разопаковаш контейнера, може и да останеш останеш още по-разочароваn. Kакто не можеш да разчиташ само на снимки и голи обещания от фирми, а трябва обикаляне и ГЛЕДАНЕ, така трябва да процедираш и със закупуването на материяла, едва ли не трябва сам, дъска по дъска да си го избираш, иначе ще ти изпратят каквото им попадне, особенно малки и неизвестни ефтини фирми.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-03-2010 - 20:56:26
Ами тогава излиза, че най-добре е сам да се захване човек. Много четене, много гледане е нужно. Да, ама ходя и на работа, имам и семейство, нямам цялото свободно време на света, за да отделя 3-4 месеца най-малко, да построя къщата на мечтите си.
Затова и ще се спра на някоя подобна фирма, която да направи грубия строеж, и после сам, колкото и каквото мога...и пак отиде над 4 месеца време....и какво излиза накрая?
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-03-2010 - 20:59:01
Съвсем наред си му е сайтът на човека и къщичките изглеждат съвсем прилични.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-03-2010 - 21:01:43
Аз мога да ти изпратя сайта на фирма на която можеш да разчиташ за качеството, но като видиш цените ще се откажеш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход