Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-10-2009 - 15:10:49
avatar
n.nikoloff,
Почти се лъжеш, нее в Ямбол а в Зимница winking smiley
те правят сандвич панели OSB ПОЛИСТЕРОЛ OSB.
а панелите на www.canbulco.com са лолиоританов,OSB не се лепи както при полистирола а се експандира(впрусква се и се раздува между OScool smiley
КАЧЕСТВАТА СЕ РАЗЛИЧАВАТ(шумоизолация,коефицент на топлопроводимост,якост при опан и натиск и пр.

... И не се срами да пишеш на кирилица!!!! clap: извини ме просто навик!!!!!!!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-10-2009 - 17:28:49
gurgata..."Полиуретан" е общо название на доста широка група вещества,различаващи се съществено по свойства.И доста от тях позволяват отливане в калъпи или инжектиране в кухини.В тоя смисъл "изолация от полиуретан" е същото като "каменна облицовка".Има 1000 вида камъни...
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-10-2009 - 18:19:50
avatar
нее точно така,1000 вида камъни- 1000 съществени тех. параметри!!!!!!!!!!
когато говорим за сан. панели,полиуретана се дели на няколко групи според това как гори(степен на горене),останалите параметри са еднакви само производителите на системата(така се наричат полиола и изоцианата, главни съставки на полиуретана)са различни 10-15 в света като BASF са (мерседеса).
а за Полиуретана той е навсякаде около нас-коли,хладилници,боилери маратонки,дрехи и др.но за SIP панелие друго.
SIPА-това е организацията на производ. на SIP панели има ги в нета,има какво да се научи от тях: *book*
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
29-01-2010 - 10:46:59
Искам и аз да споделя моя опит с построяването на сглобяемия ни дом. След внимателен преглед на множество фирми , със съпругата ми избрахме Sweet Home защото там намерихме разбиране , къщата и разпределението, което желаехме и то на доста добра цена. Специалистите във фирмата проявяват голямо разбиране към нуждите и желанията на клиентите си и са много гъвкави. След голямата бюрокрация по уреждането на документацията за започването на строеж (разрешение за строителство), с което Sweet Home също много ни помогнаха, къщичката ни беше готова за по-малко от месец.

Тук можете да намерите повече информация за фирмата и техните сглобяеми къщи: www.sweethomebulgaria.com
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
03-02-2010 - 09:38:01
А някакво мнение за този тип строителство можете ли да споделите от преки впечатления:

[www.ibt.bg]
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
03-02-2010 - 09:56:51
Обсъждано е доста в предишни постове.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
03-02-2010 - 10:01:06
Ами наистина опитах се да изчета 230 страници, но е някак непосилно за да стигна до това, което ме интересува за този тип строителство.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
03-02-2010 - 10:17:30
Ще се наложи.Ползвай търсачката...търсиш термоблокове,оставащи кофражи и т.н.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
03-02-2010 - 12:20:13
avatar
Ето как хората продължават да се бъркат и заблуждават. Аз защо казвам навсякъде, че термина "сглобяема къща" е некоректен....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
05-02-2010 - 13:13:26
Quote
n.nikoloff
Ето как хората продължават да се бъркат и заблуждават. Аз защо казвам навсякъде, че термина "сглобяема къща" е некоректен....

тук съм абсолютно съгласен. къща от тухла четворка също е сглобяема. монолитни са само бункерите на enver hoxha.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход