Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
08-04-2010 - 17:06:13
avatar
Quote
kalin72
Добре де, след 236 страници, и четене по други форуми, не ти ли стана ясно, че въпроса не е в това дали е по-евтино, ами в това, че е по-лесно, бързо, топло, сухо....

Ето в едно изречение цялата мъдрост по темата!!! Браво!!! clap: *ok* clap:

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
08-04-2010 - 19:38:38
Хм, по новините дадоха едно новопостроено селище от коло 50 дървени къщи (разбира се тук др. неможе и да бъде) което като ефекта на доминото се беше килнало на една страна. Първата къща взела че се килнала в/у съседната и така цялият редeye popping smiley Това го казвам не за да ви развал;ям рахатлъка просто като куриоз:}

Със здраве*drink1*
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
09-04-2010 - 23:19:02
От много време не съм писал във този форум поради ред причини(най вече дразнещи нам причини). Също съм много запален по дървените къщички, някои ги наричат дори американски тип. Много скоро смятам да се захващам с направата на една която ще има подобни ТТ данни (като горе посочената фирма),тоест, 4 кв м. баня и тоалетна, Около 21 кв. м. помещение което да бъде като кухня-хол и 2 легла за спане, както и 10 кв . м. веранда отвън. проверил съм материалите,които струват около 5500-6000 лева максимум,мога дори да ги разбия начасти за да ви е по лесно да ги асимилирате,това не включва фундамент,евентуално работа и обурудването на банята.Фундамента е 1500 а обзавеждането на банята и тоалетната е не повече от 800-1000 лева.До тук станаха 6000+1500+1000= 8500 ЛЕВА.Та за тези които искат да си направят подобно не6то не им трябва фирма. Ако фирмата използва форума предварително се извинявам за неудобството:-[.просто си намирате готови проекти от нета и ги изпълнявате и това е то,ако не знаете майсторите вземат 20-25 лева за направата тези къщички(само работа,мери се не РЗП а покривна площ),ако има нещо питайте, а за тези които си купиха панелки а и ново строителство на 1000 евро мога само да кажа*ok*. новата мода ще бъде парцелче със къщичка между 5000 и 15000 евро. Няма да ви се налага да ставате кметове на етажната собственост няма общи части,няма течащи покриви и скандали с комшиите,абе какво да ви кажа, много плюсове и малко минуси. Между другото тези къщоря са много устойчиви на земетръс, и без да имат противоземетръсни шайби които да оскъпяват допълнително. Най Най важното което трябва да запомните в цялата игра е ЧЕ: ЗЕМЯТА Е ВАША*tired*



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-04-09 23:41 от peterbg.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
09-04-2010 - 23:43:19
avatar
Както казваше един мой приятел брокер, когото много уважавам - всичката земя е на Господ, а ние тука си разменяме хартии... Аз съм много заинтересуван от това начинание. Ако можеш почвай и пускай снимки. Няма да е лошо, както казваш, да ги разбиеш на части - просто бих искал да ги асимилирам. Също сподели как смяташ да узакониш това бунгало? За нас ще е много ценна информация.

Виждал съм много хора да строят по същия начин - с калкулатора като основен инструмент, за това ще ми е много интересно какъв продукт ще излезе.
Успех в начинанието.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-04-2010 - 10:11:56
Николов,това и смятам да направя,живот и здраве като стане снимам и качвам,само да поясна имало е вече къщурка на самото място. А колкото до твоя приятел който толкова много уважаваш да ти кажа че е много прав,само ако знаеш колко ми е било гадно сутринта да ходя на работа и да се хабя за някакви хартийки*yes*
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-04-2010 - 10:48:43
peterbg, аз искам да си направя подобно нещо, но около 100 квадрата. Би следвало да умножа 8К лева по 5, за да получа сумата, нужна ми за самостоятелното строителство, или бъркам? Силно ме интересува подобен проект, и вече си мисля, че наистина няма смисъл да ползвам фирма, за да построя дом. В цената влиза ли добра изолация?
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-04-2010 - 12:46:00
Здравей Калин72, не е задължително да умножаваш 8х5,давам ти веднага пример,ако трябва да направиш 100 квадрата на едно ниво ще трябва да направиш фундамент(постамент) за 100-120 квадрата, ще имаш покрив който ще бъде около 110 квадрата, така,дотук е горе ясно нали,ако направиш къщурката на две нива по 50 квадрта да кажем,тогава спестяваш 50 квадрата фундамент и 50 квадрата покрив. Което съм дал горе долу като цена по горе е за 24 квадрата + 10 квадрата веранда,ако поставя още един етаж отгоре със същата квадратура няма да е повече от 1500-2000 лева във материали. Изолацията е базирана 10см вата +5см фибран или xps и евентулните им замаски,отвътре е с ГК.(самият аз съм новатор,но ако мога да помогна,защо пък не).winking smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-04-2010 - 13:17:19
ето и моите 2 цента. ако финладска фирма ми предложи сглобяема дървена къща по финландски образец, ще приема със затворени очи. ако американска фирма ми предложи същото по американски проект, ще ги замервам с камъни докато се изгубят от погледа ми. само за информация, живял съм и в двете страни.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-04-2010 - 13:34:49
*ok*,май не ти е харесало в Хамериката,не съм бил там, I AM AN AMERICAN, нали така казват:]
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-04-2010 - 14:11:47
Малко се изсилвате с това строене сами.
За американците и финландците-също.Голяма част от американските проекти са приложими у нас 1:1...защото има и за земетръсни зони,и за нашия климат.
Финландия...нищо общо с нас,от никъде...Всичко трябва да се преработи.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход