Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
16-09-2009 - 03:07:02
Това чудо ще действа и като изолация, само че на мене също не ми допада, особено за къща. Виж някъде в гората-става.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
16-09-2009 - 10:04:56
Това, което казвате за финландските къщи - че не може да се живее дълго време в тях, може би е въпрос на навик? Ние нямаме подобни традиции.
Навиците ни за живеене в дървени къщи общо взето се изчерпват с дървените бараки, които по едно време бяха много популярни - край морето и на други места.
Край Златни пясъци все още има едно такова селище.

Все пак има страни в света, в които това е традиционния тип къща.

А това са американците - по-близко до нашия манталитет:

[www.amc.bg]


[www.natoproperties.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-16 10:09 от general.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
16-09-2009 - 10:17:57
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:35 от ArturDent.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
16-09-2009 - 16:17:39
Ае...тука бях писал нещо....забравих да го публикувам ли,какво стана...


Съществува известна връзка между разпространението на дървени къщи от цели трупи в една държава и нивото на самоубийствата в нея.

Доста години финландците държава върха в тая мрачна класация,сега си делят челните места с Русия,Палтвия,Беларус...

[www.suicidology.org]
Според горния сайт в щатите е валидна същата зависимост-в планинските щати процента е по-висок.Т.е. пак там,където са най-разпространени къщите от цели трупи.
*xxx*

Сега...дали депресията от дървесината е водещия фактор...науката мълчи.По-често обясняват феномена с климатични особености. *huh*
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
16-09-2009 - 17:08:26
Ха ха смешки, някой ходил ли е във Финландия?
Там ги смазва тъмната част на годината и зимата...за това им избива на пиене..и др. простотии...
80% от населението живее в бетонови и тухлени блокове, по селата и в гората е друга работа, там са дървените къщи...
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
16-09-2009 - 17:54:37
avatar
То си има хора специалисти за тази работа. Тука едва ли ще напипаме проблема. Аз имам вила, чийто интериор (2 етажа по 55 квадрата) е изцяло от дървесина. Стени, облицовки, на тавана на пъви етаж огромно пано, а втория етаж изцяло - стени, скатове ... Знам как е. Приятно е до време. Освен това колкото и да се освети една стая винаги си остава леко в сумрак - стените не отразяват достатъчно светлина. Дневна близо 30 квадрата и сигурно има 500 вата осветление и пак тъмнее. Само в банята е светло. :] :] :]
Вот такие дела...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-10-2009 - 12:05:23
Поздрави на всички. Доста отдавна не бях влизал във форума, но много работа по моите къщи и не ми остава никакво време. Ето че и те вече започнаха да приличат на нещо...[gvozdeikov.snimka.bg]
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-10-2009 - 13:52:51
avatar
privet,
veche ima firmav v Bulgaria koiato proizvejda amerikanski poneli za sglobiaemi kasti
www.canbulco.com
gr. Sliven
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-10-2009 - 14:19:17
avatar
gvozdeikov Написал:
-------------------------------------------------------
> Поздрави на всички. Доста отдавна не бях влизал
> във форума, но много работа по моите къщи и не ми
> остава никакво време. Ето че и те вече започнаха
> да приличат на нещо...


Какво да кажа - силни аплодисменти1!! clap: clap: clap: clap:

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-10-2009 - 14:23:11
avatar
gurgata Написал:
-------------------------------------------------------
> privet,
> veche ima firmav v Bulgaria koiato proizvejda
> amerikanski poneli za sglobiaemi kasti
> www.canbulco.com
> gr. Sliven


Ако не се лъжа в Ямбол има фирма която ги прави от години.

... И не се срами да пишеш на кирилица!!!!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход