Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-09-2009 - 14:25:57
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:36 от ArturDent.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-09-2009 - 17:42:50
Грешка с капарото...не е 90% ..плаща се 100% материала от Финландия. Когато си купиш тухли, бетон или сирене също се плаща 100% . Дървения матрял представлява 80% от готовата къща.
Относно това за сроковете, около 100 кв.м става за 40-50 дни при хубаво време, който ми направи същата по конвенционалния начин за това време, ще го почерпя...
Конкретно за моята/има я в саита в галерията- фундамент 7 дни- при дъжд и доста изкоп с багер , стени и покриване - 11 дни, дограма , лак и др - 5 дни, другото са плочки, ел и вик...

За фирмите дето качват снимки само на няколко къщи..да така е...както казах тука се плаща за С класа .а за къща се стискат..и гледат към ОСБ...имах на скоро точно такъв случай с един "голям" клиент...строител...

Иначе за четворка на калкан облепена със самоковски стериопор се брояха по над 1000 евро/кв..
Както вече казах, истинските дървени къщи не са жилища за социялно слаби клиенти...има си там други сглобяеми за тях...
Поздрави!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-14 17:49 от finlandhouse.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-09-2009 - 19:21:37
finlandhouse Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Иначе за четворка на калкан облепена със
> самоковски стериопор се брояха по над 1000
> евро/кв..
> Както вече казах, истинските дървени къщи не са
> жилища за социялно слаби клиенти...има си там
> други сглобяеми за тях...
> Поздрави!

Знаете ли кои фирми в България предлагат финландски къщи, освен двете, посочени в линковете горе? Във втория от тях са дадени цени - и те са фантастични за средностатистическия българин - най-евтините почват от 200 -300 000 Е.

Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-09-2009 - 22:42:57
avatar
finlandhouse е прав. Къщите от масивно дърво са си висок клас. Надявам се не си мислите, че напр. тази къща - [novyidom.ru] струва 3-400 евро за кв.м.? Естествено има и по-достъпни къщи, но не са като тези - от масивна дървесина. Освен това нека също се спомене, че не всеки може да живее в такава къща (чисто физиологически). Всички ги харесват, кефят се, ако прекарат десетина дни в тях, но не всички издържат (имам в предвид главно градските чеда) целогодишно да ги ползват. Да си заобиколен отвсякъде с дървесина чисто визуално започва да тежи. Не напразно от бая време финландците, които са лидери, се стремят със съответните колоранти, основно на азурна основа, да притъпят този ефект, за да се подобри пазарния покаател.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-09-2009 - 23:01:11
avatar
Извинявайте, ако е обсъждано назад, но как се постига противопожарна сигурност?

Вероятно в подължение на 10-20 години има по няколко малки инцидента във всеки дом, които са ОК при тухлена къща, но при дървена къща биха били фатални.

Дървото ли се маже с нещо да не гори?
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-09-2009 - 00:03:43
С обработка на дървесината и влагане на повече пари в инсталациите.И там е несравнимо с цената на тухлена къща...и това им е по-скъпо на масивните дървени.
Колкото до дървесината...това дето казва НиколоФ е много вярно.Около втората седмица престой вътре усещането за такива количесва масивно дърво наоколо започва осезаемо да пречи.Прекалено едноцветно е...а човек е така устроен,че има нужда от светлина и цветове,за да работи пълноценно.Иначе изпада в депресия.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-09-2009 - 01:28:54
Имам чувството че с такъв вид строителство не може да се постигне друг ефект освен хижа-вила , също така архитектурния елемент на колони, арки, фризове и пр. е почти невъзможен. Нямам нищо против качеството, но за да постигна нещо по-различно, ще трябва да слагам ОСБ, мрежи и да измазвам- е, тогава защо дадох една камара пари за солидно дърво?? Това е за хора дето не си знаят парите, имат си къща в града или близо до града, и искат да имат планинска вила-место където да избягат от гипсокартона, мазилката, тухлата и бетона и да се почувстват "потопени" в природата.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-09-2009 - 04:11:50
avatar
Инсталациите са едно, ама играта с огън.. Като бях малък (алхимик smiling smiley ) съм правил 2-3 малки пожара вкъщи, които ако всичко беше дървено щяха да са фатални, а циментът и тухлите не горят.

В USA съм виждал горяща къща като по филмите и това ми е оставило чувство за несигурност от дървенията. Но пък няма нищо по-хубаво от поскърцваща къща нощем.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-09-2009 - 10:01:35
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:37 от ArturDent.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-09-2009 - 10:10:14
Относно пожаро защита- има препарати против горене, по желание може да се защити, лично аз моята не я защитих...говорих с финландците и те ме убедиха че няма смисъл. Който се интересува, мога да кача изследването на финландската сертифицирана лаборатория за времето на горене и т.н..
Естествено трябва да се внимава с камини и др..но технологиите са доста напреднали, а и във всяка къща във Финландия слагат печки или камини, както и в сауните задължително...и няма случаи на пожар...освен на няколко умишлени преди години..това може да се провери разбира се .

Естествено че този тип къща е "втори дом", не твърдя че е за основно живеене, но в сравнение с тоновете бетон на Банско, Пампорово и морето, /в повечето случаи недовършен/този тип строителство със сигурност е много по красиво, и в крайна сметка съобразено с природата.

За инсталациите...просто се слага метално гофре/40-60ст/м/ +СВТ или ШВПС ...
На моята ми излезе под 250 лв инсталацията,сам си я полагах и свързвах...както и строих къщата..Така че смея да коментирам този тип строителство от нулев цикъл до ключ...както и съм вложил собствени средства в мострена къща, а не продавам "каталози'
Поздрави!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход