Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
07-04-2010 - 17:30:32
shte se gazificiram i az :] ta mi predlagat kondenzacionen kotel za okolo 2500lv.bil po dobar na firmata immergas i bosch
koi e zapoznat s tiah i koi e po dobar i imali smetka ot tiah.
kazaha mi che triabva za tiah radiatorite da sa po golemi zashtoto rabotel na po niska temperatura.
koi kakvoto znae da spodeli.*book**bow**stop*



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-04-07 17:35 от bollbe.
Re: Моля за съвет за газови котли
13-05-2010 - 12:36:59
Здравейте,
може ли тези, които имат газови котли с изтекла гаранция да ми обяснят как стои въпросът със сервиза и поддръжката. Такса за сезона ли се плаща, или при всяка намеса. И долу горе какви са цените, за профилактика.
Re: Моля за съвет за газови котли
18-06-2010 - 20:56:23
Здравейте,
Иска ми се Лазар да ми даде съвет, че изчетох цялата тема и неговите съвети ми се виждат най-обещаващи.
Във Варна съм и кутията за газ пред входа се стопанисва от Примагаз АД. Тъй-като във входа няма нито един потребител, се налага да съберем подписи от 2/3 от живущите, че са съгласни да има газ във входа. От там насам, проект за вертикален щранг с одобрение от общината, строителен надзор което излиза около 250лв за моя сметка. Като време не зная колко ще отнеме процедурата. Въпроса е в друго... прима газ ще извършат и инсталирането на всичко в апартамента от котлето до радиаторите. С някакъв си вайлънт ще ми излезе всичко около 5500лв, като в тези пари са включени изграждането, уредите, тръбите, такса присъединяване, както и двете такси за общината и строителния надзор. Не желая да имам БГВ, а от отоплението ще ми подгрява бойлера със серпентина. От прима газ ми препоръчват и друг вариант - всичко си е същото, с тая разлика че котлето ще бъде Теси и тогава общата цена ми пада на 4000. Ай сега Лазаре казвай какво да правя. Теси или по-скъпо с 1500лв.?:-[
Забравих да уточня, че апартамента е панел на 8-ми етаж, с отлична изолация навсякъде, включително и таваните и с качествени дограми. Площта е 100кв.м.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-19 08:43 от Rocko.
Re: Моля за съвет за газови котли
18-07-2010 - 15:40:24
Здравейте всички
бях се позагубил след като темата позамря.
Rocko, дано не си се отказал да чакаш отговор. Цената на цялата работа може да е доста по-евтина, щом не искаш БГВ. Имаш ли съществуваш бойлер със серпентина? Ако искаш - обади ми се на 089/9925787 за да поговорим и за верикалния щранг.
rozi-maxi, до къде стигна с газификацията?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-07-18 15:49 от LazarG.
Re: Моля за съвет за газови котли
24-07-2010 - 18:33:36
Ако някоя фирма е изградила тръбите до блока , само тя ли може да изгради на клиент газово отопление от въпросния блок , друга фирма със същата дейност -не може ли.
Re: Моля за съвет за газови котли
24-07-2010 - 19:13:10
Обикновено фирмите са различни, освен ако няма някаква нарочна договорка.
Re: Моля за съвет за газови котли
30-10-2010 - 10:12:12
Здравейте,

Моля за съвет относно отоплението на газ. Наскоро станах собственик на апартамент в газифицирана сграда. Апартаментът е 78 кв.м., север/северозапад, с PVC дограма и изолация на сградата.Има прекарана инсталация за 3 радиатора -в коридора, хола, спалня и лира в банята. Мястото за газово котле е обособено да е вътре в хола.
Малко ме притеснява присъствието на газ вътре в помещението и ме интересува дали е възможно да се премести отвън /в моя случай от едната на съседната стена отвън на терасата? Ако е възможно, кои фирми могат да го правят? Какво котле да избера, тъй като нищо не разбирам в тази област, а предлагането е голямо? Като искам да е за отопление и топла вода. Какви радиатори, програматор и т.н. Аналогично ли е като отопление и топла вода като на ТЕЦ, тъй като досега живея на ТЕЦ и съм свикнала да ми е топло и с неограничена топла вода?
Много ще ми помогнете, ако ми препоръчате някоя коректна фирма в София за цялостно проектиране, изграждане и поддръжка, тъй като явно е важно кой ще го проектира за да се ползва мощността оптимално и да е по-икономично.

Благодаря,
Re: Моля за съвет за газови котли
31-10-2010 - 22:35:47
Mera,
имаш л.с.
Re: Моля за съвет за газови котли
04-11-2010 - 10:09:39
Търпеливо изчетох цялата тема, но уви след като наскоро се газифицирах. Разбрах, че с мойто малко апартаментче ще имам големи ядове и моя котел ще бъде змей.
Но газ още нямам, защото като дойдоха от София газ да ме свържат и поставят разходомера, се оказа, че са ми откраднали разни неща от СМ-ката /холендри, коленца и стабилизатора/, която е в общо помещение на етажа. Поне стърчащата медна тръба и магнетвентила са ми оставили. Докато ме размотават от ГРП-то вече трета седмица, че едни слагали едно, други друго, се притеснявам, че зимата чука на вратата и ще ми замръзне цялата отоплителна инсталация + котела, а това за мен си е голямо вложение. Радиаторите ги напълниха с вода, след като монтираха котела и правиха всички необходими проби. Има ли опасност
Re: Моля за съвет за газови котли
04-11-2010 - 18:38:28
Ако котела не е на терасата няма проблеми. Нали все пак жилищната сграда е обитаема?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход