Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
12-07-2009 - 21:31:54
Провери дали е добре стегнат. Няма как да го изолираш, щом е на котела, но ако изпуска и прави проблеми - трябва да се смени.
Re: Моля за съвет за газови котли
25-08-2009 - 15:24:50
Здравейте,
отдавна не съм писал....Имам следният въпрос към потребителите на пр. газ от цялата страна - Задължава ли Ви, газоразпределителното дружество да монтирате диелектрични връзки и муфи, на местата където сте с мека връзка - към газ. котел или печка?
Re: Моля за съвет за газови котли
25-08-2009 - 22:34:53
Хе, май Вашите ЧТК са най-активни smiling smiley . Имаше аварии и затова го въведоха. По-добре е да има, повярвай ми!
П.П. Пишете бе хора, вижте как се беше изгубила надолу темата



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-26 07:47 от LazarG.
Re: Моля за съвет за газови котли
26-08-2009 - 17:16:17
LazarG Написал:
-------------------------------------------------------
> Хе, май Вашите ЧТК са най-активни . Имаше аварии
> и затова го въведоха. По-добре е да има, повярвай
> ми!

Съгласен съм, че трябва да има...но зависи на каква цена!!! От 45 лв. до 100 лв. за точка...При условие, че има фирма производител на газови меки връзки с цена от 6,80 до 7,50 според размера.... smiling smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
27-08-2009 - 08:16:28
Какви са тия гъвкави връзки за газ - гъвкавите връзки за газ са от неръждавейка и струват далеч повече. Но между тях и инсталацията се поставя ДИЕЛЕКТРИЧНА връзка, като най-евтината е двадесет и няколко лева, ама нали никой няма да дойде да ти я монтира без пари? Така че 45лв смятам, че е много добра цена.
Re: Моля за съвет за газови котли
28-08-2009 - 16:53:40
LazarG Написал:
-------------------------------------------------------
> Какви са тия гъвкави връзки за газ - гъвкавите
> връзки за газ са от неръждавейка и струват далеч
> повече. Но между тях и инсталацията се поставя
> ДИЕЛЕКТРИЧНА връзка...

До колкото разбрах тези са подобни на водните меки връзки и няма нужда от диелектрична връзка...имат сертификат за това...А монтажа знаеш сам колко е "сложен" и колко "много" време отнема smiling smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
28-08-2009 - 18:57:02
Не знам за такива гъвкави връзки - дай да ги видим.
Re: Моля за съвет за газови котли
04-09-2009 - 09:56:54
LazarG Написал:
-------------------------------------------------------
> Не знам за такива гъвкави връзки - дай да ги
> видим.


Имаш емейл. smiling smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
04-09-2009 - 10:27:27
Благодаря ти, наистина съм изненадан, не съм ги виждал на пазара. Свързах се с тях и ще си поръчам, чрез дистрибутора им, за да ги влагаме още при първоначалния монтаж. Производството е отскоро, дистрибуторите не го поддържат, защото няма търсене и никой не го познава. Омагьосан кръг Made in BG. smiling smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
10-09-2009 - 09:59:59
Вчера си поръчах от новите връзки и днес са готови...Цена за 50 см-3/4 - 8.40 с ДДС и 100 см-1/2 - 10.8 с ДДС. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход