Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
04-11-2010 - 19:30:13
Дано! Не е на терасата, в хола до външна стена е. По принцип сградата е нова и изолирана. Аз съм на втория етаж, но още не живея там, идеята е съвсем скоро да се нанеса. Около мен е обитаемо, с изключение на магазина под мен, който си седи празен и е много вероятно така да се седи още много дълго време.
Re: Моля за съвет за газови котли
04-11-2010 - 19:55:58
Дано!!! Не е на тераската, в ъгъла до външната стена на хола е. Сградата е нова, изолирана. Аз съм от малкото, които още не са се нанесли, но идеята е съвсем скоро и това да стане. На втория етаж съм и около мен е обитаемо, с изключение на магазина под мен, който е празен и вероятно още дълго време ще е така.
Re: Моля за съвет за газови котли
11-11-2010 - 16:34:29
Споко за инсталацията! Но за Софиягаз си е проблем ако не ги "юркаш" не вършат работа, така че успех. За икономии ти препоръчвам да си вземеш стаен термостат(ако не си го направил/а) така допълнително ще рагулираш разхода!*ok*
Re: Моля за съвет за газови котли
17-11-2010 - 15:55:39
Да се похваля че вече всичко е наред и най-накрая ми пуснаха газта. Добре, че ноември е много топъл и не се налага да се отоплявамеsmiling smiley. Засега нямам стаен термостат/ седмичен програматор, защото от фирмата, която наех за газификацията, ми твърдяха, че щом си имам термо глави на 2-та радиатора, не ми трябва стаен термостат / седмичен програматор и че търговците само ги пробутвали. Двата радиатора и лирата в банята ми ги монтираха други предната година, понеже стягах си апартаментчето лека полека, колкото позволяваха силите и финансите. Но за декември, когато ще дойде време да се топля, обезателно ще сложа !!! Обедих се от прочетеното и от споделения опит на съседите, че за мен това е единствения начин да си намаля сметките, понеже по ред технически причини и архитектурни дадености не мога да сложа допълнително радиатор или кой знае колко допълнително глидери, най-много 2-3 глидера на радиатора в хола с бокса. В последствие, ако се налага, ще питам компетентните хора тук какви промени в настройките на котлето да направя за още икономия.
Така, че едно огромно благодаря на всички, които споделят тук своя опит и дават безценни съвети на настоящи и бъдещи потребители на природна газ !!!
Re: Моля за съвет за газови котли
06-01-2011 - 21:20:50
Pregledah foruma i imashe mnogo interesna informacia, no i do niakade oshte poveche se obarkah i shte Vi pomolia za mnenie. Izviniavam se che pisha na latinica.

Predstoi mi gazificirane na apartament 95m2, novo stroitelstvo. Dadoha mi oferta, koiato predvizhda 4 panelni radiatori tip 22-500/1200 (dva v dneven trakt ot 34m2 i po edin v 2te spalni) i lira.

Predlozhiha mi dvukonturni kotli Tesy GBA 24G01 SN21 (1050 lv), Viessmann Vitopend 100 24kW (1700 lv) i Vaillant Turbo TEK PRO 20kW (2200 lv).

Pone v nachaloto, niama da se izpolzvat i dvete spalni, taka che otopliaemata plosht shte e dori oshte po-malka. Mozhe li da mi dadete savet dali predlozhenite kotli sa podhodiashto reshenie i dali Viessmann ili Tesy e za predpochitane (Vaillant mi se vizhda dosta skap). Opasiavam se, che minimalnata moshtnost na tezi kotli (osobeno Viessmann) mozhe da e tvarde visoka za nuzhdite. Bihte li mi preporachali drugo reshenie?

Koi radiatori sa po-efikasni i po-traini -panelni ili aluminievi?

Dostatachni li sa termo glavi na radiatorite za regulirane na podavaneto?

Mozhe li niakoi da spodeli za opita si s tezi kotli?

Blagodaria Vi za saveta!
Re: Моля за съвет за газови котли
19-01-2011 - 13:02:27
От тези котли най-подходящ е Вайлант - скъпото излиза по-евтино заради по-ниските месечни сметки после. Друг вариант е едноконтурен Теси 16кВт в комбинация със серпентинен бойлер
Re: Моля за съвет за газови котли
25-01-2011 - 01:03:40
Лазаре, благодаря за отговора!

За момента съм насочена към Вайлант с терморегулатор, но каква е разликата и кой би бил по-подходящ: Turbotec Pro VUW 202 6-18kW или Turbotec Plus VUW 202 6,8- 20kW? - цената е почти еднаква...

Също така си мисля дали няма да е по-добре да се сложат по-големи радиатори, особено за дневния тракт - два 22-500/1200 достатъчни ли ще са за помещение от 34m2? За спалните (по 14m2) предполагам 22-500/1200 ще са ОК...

Колко са месечните сметки (приблизително)?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-25 01:07 от mimi98.
Re: Моля за съвет за газови котли
25-01-2011 - 18:15:47
Turbotec Plus VUW 202 6,8- 20kW е много по-добър, другия е просто стар модел и предполагам до изчерпване на количествата. За радиаторите - ако има място слагай 500х1400. Регулатора е задължителен - предполагам Калорматик 330?
Re: Моля за съвет за газови котли
26-01-2011 - 23:41:07
Да, Калорматик 330

Какви месечни сметки мога да очаквам с такъв котел и 4 радиатори+лира?

Благодаря!
Re: Моля за съвет за газови котли
27-01-2011 - 08:14:25
Не ми се ангажира много с прогнози, защото много фактори влияят на топлозагубите - не само външната изолация, но и населеността на блока. Към съседите предполагам, че нямате изолация и ако съседните апартаменти не са обитавани те дърпат достатъчно топлина за да компрометират всякакви прогнози. Иначе е нормално сметките да не преввишават 150лв в най-студените месеци. Но да наблегна пак на някои неща - ако ще работят предимно радиаторите в хола и лирата е задължително да се вземат по-големи - дори 500х1600 е още по-добре, лирата 500х1200. Така ще се нуждаят от съвсем малко помощ от радиаторите в спалнята за да се достигне минималната мощност на котела и той да не прегрява и изключва често. Радиаторите в спалните трябва да останат с много малък дебит - регулира се от секретните кранове на изхода им. Между котела и колекторите тръбите вероятно са ф20 - добре е да се сменят ако е възможно с един размер нагоре.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход