Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
08-02-2011 - 16:30:27
не случайно дадох измерените стойности на котела с газанализатора в минимална мощност ,те говорят за неизгоряла газ която излиза през комина Кислорода и въглеродния окис при горене се свързват и се получава въглеродния двуокис При всички горивни уредби процеса е един и същ независимо дали е нафта газ или друго гориво Да стане по ясно ще дам пример с един стар автобус който бълва кълба бял или черен дим , в момента котела е в ситуацията на белият дим
Re: Моля за съвет за газови котли
08-02-2011 - 16:59:22
Напълно ми е ясно, но ти вадиш нещата от контекста. Взимаш един котел от марка, срещу която явно имаш нещо против, замерваш едни показания по неправилен начин и то в най-неблагоприятен режим (минимална мощност за конвенционален котел) и казваш - "при този котел нещата са плачевни". За един специалист е ясно, че каквато и марка да е котела, при минимална мощност показателите са най-зле. Точно затова се препоръчва конвенционалният котел да работи възможно най-близо до номинална мощност, а модулацията да се извършва до не по-ниско от 25-30% от номинала, защото надолу показанията на газанализатора съвсем се влошават. Е да де, ама клиента иска да има и топла вода от един уред - е няма двуконтурен котел 12кВт, затова се правят 24 или минимум 20кВт, което прави минимална мощност 6-7-9кВт. Вместо да обясниш на жената обаче, че тези показания са нормални за който и да е конвенционален котел при минимална мощност, ти и казваш - "положението е много зле, теб са те набутали"! А всъщност проблемът изобщо не е в котела и ти го знаеш много добре! Съжалявам колега, че така грубо подходих към теб в този пост, но просто отговорих на твоята постъпка! Извинявам се!
Re: Моля за съвет за газови котли
08-02-2011 - 17:53:47
Приемам извиненията, въпреки, че не виждам причина. Ние коментираме ситуацията и май стигнахме до истината. През по-голямата част от денонощието котелът работи на минимална мощност и дава преразход. Може би проблемът е и в лоши настройки, но за тях отговаря сервиза. Аз лично нямам нищо против марката на котела. И на други конвенционални котли сме замервания в различни режими на работа, но разликите са в границите на максимум 5%. Няма котел, който да работи ефективно, ако не е настроен правилно.
За самия апартамент мога само да кажа, че става дума за отопляване на две помещения и баня с монтирани 72 бр глидери и лира, с добра външна изолация и ПВЦ дограми. За повече радиатори почти няма място.
T.e. не може да се оправдават сметките само с топлозагубите.
Ти сам отговори за недостатъците на ковенционалните котли и не случайно в Европа ги изхвърлят от употреба. А по въпроса за кондензните котли - през моята фирма са минали повече от 200 бр с различни мощности от 24кв до 115кв и моите наблюдения са, че си струва да се ивестират повече пари, но това е по- дълга тема.
Re: Моля за съвет за газови котли
08-02-2011 - 18:34:52
В Европа не изхвърлят заради тези недостатъци, а ги забраняват заради криворазбрани ценности като Глобално затопляне. Те и лампите с нажежаема жичка забраняват заради това и ги заменят със силно токсичните луминисцентни, ама и това е дълга тема. Слава богу ние тук нямаме такива скрупули засега и докато нямаме забрана за продажба не виждам защо трябва да се правим на по-големи католици от Папата. Икономическата обосновка я направих за едно жилище. Там, където има голяма консумация на газ - съгласен съм, че може да си струва и има такива места. От разговорът до тук ми стана ясно, че марката която препоръчваш е френската марка Де Дитрих. Винаги ми е било интересно защо дистрибуторите на тази марка обичате да изтъквате, че марката е немска - защо е така?:ami:
Re: Моля за съвет за газови котли
09-02-2011 - 09:58:54
А то Вайлант като са немски, голяма полза!
Re: Моля за съвет за газови котли
09-02-2011 - 10:15:37
Аз предлагам следното - така и така колегата се е заел с измервания, защо не свали една мостра от офиса си (няма значение дали Де Дитрих или друга марка) и да я монтира на мястото на Вайланта, да си поработи 24 или 48 часа и да се засече разхода. Понеже трябва да работят при еднаква външна температура - нека преди и след това да се замери разхода със съществуващия котел, защото едно е да мериш при -10*С, друго е при +10*С. За да не спорим излишно калпав ли е котела или топлозагубите са големи



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-09 10:17 от LazarG.
Re: Моля за съвет за газови котли
09-02-2011 - 12:24:24
Защото аз съм против, жилището ми стана като лаборатория.Но едно е сигурно, проблеми с изолацията от такъв мащаб, какъвто ми се твърди от Вайлант, нямам.Междувременно говорих със съседа си отдолу, който не ползва постоянно апартамента, но е пускал котела си- също вайлант, за известен период, сподели ми подобни опасения за голям разход.Ще сравним подробно нещата.Та, искам да попитам, в процентно отношение колко топлозагуби следва да се "приписват" на жилището ми.При 65 квадрата и потенциална сметка от над 500 лева, сигурно трябва да имам 100 процента топлозагуби, което е абсолютно невъзможно, казвам аз като най- слабо грамотна в областта, която дискутираме.
Re: Моля за съвет за газови котли
10-02-2011 - 14:38:31
Quote
Нова
При 65 квадрата и потенциална сметка от над 500 лева, сигурно трябва да имам 100 процента топлозагуби, което е абсолютно невъзможно, казвам аз като най- слабо грамотна в областта, която дискутираме.

Eдна бърза сметка. Ако жилището е топлоизолирано близо до стандарта на пасивните къщи, където разхода на енергия отопление/охлаждане е 15 кW/м2 годишно ,би изглеждала така през цената на тока:15кW Х 0,22 лв.=3,30лв. Х 65м2=214,5лв. : 12 месеца=17,87 лв/месец ,което е близо 28 пъти по-малко от 500-те лева на месец за отопление.
Тоест Вие имате не 100 % топлозагуби, а 2800 % топлозагуби ,от липса на качествена изолация!
Re: Моля за съвет за газови котли
10-02-2011 - 22:16:19
Абе ФЛО, къде ти пасивни къщи в България????
Да не говорим, че нормата е 30 kWh/m2/a .....
Нека не правим прибързани решения. Ако не се лъжа, тази сграда трябва да има проект на отоплителната инсталация.
Re: Моля за съвет за газови котли
10-02-2011 - 23:03:11
Quote
Cuidam De Revel
Абе ФЛО, къде ти пасивни къщи в България????
Да не говорим, че нормата е 30 kWh/m2/a .....
Нека не правим прибързани решения. Ако не се лъжа, тази сграда трябва да има проект на отоплителната инсталация.

Добре,бе и така да е ,както казваш! Ще намалим топлозагубите на госпожата на половина и ще и станат 1400 % ,а не 100% , както тя предполагаше ,без да ги приема насериозно!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход