Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
03-05-2009 - 09:50:07
Къде е този разширителен съд,от долната страна на котела има една черна врътка,която са ми казали да ползвам,когато нивото на налягането се промени и 1год иполовина дори не съм се сещала и да погледна тези показатели.Почти от януари на сам го имам проблема,това на мен не ми пречи,но ме е страх да не стане нещо и ако е в котела проблема имам още няколко месеца гаранция да използвам.
Re: Моля за съвет за газови котли
03-05-2009 - 10:33:48
Разширителния съд е в котела(мисля че трябва човек с опит да го провери).....
"черната врътка" си е за допълване на системата.......
Ако си обаче още в гаранция -извикай ги.......
Re: Моля за съвет за газови котли
20-05-2009 - 19:45:06
Здравейте на всички почитатели на синьото гориво. От скоро и аз съм на газ макар, че за момента ползвам само БГВ, но то е нормално имайки в предвид сезона :] . Забелязвам обаче нещо, което искам да споделя и да ПОПИТАМ ЗНАЕЩИТЕ дали е нормално или не.
При ползването на БГВ се усеща постоянно пулсация в температурата на водата - ту е гореща, ту охладнява и така през цялото къпане. Със сигурност никой друг в апартамента не ползва вода докато трае къпането. Това нормално ли е или имам някакъв проблем? Предварително благодаря!
Re: Моля за съвет за газови котли
20-05-2009 - 20:48:17
Нормално е да се получава такава пулсация на топлата вода при нисък дебит. причината е в това, че малкия дебит не може да охлади достатъчно топлообменника, котелът прегрява и изключва, после пак включва и така... Ако увеличиш дебита (отвориш крана повече), този ефект би трябвало да изчезне. Колкото е по-висока минималната мощност на котела, толкова повече се усеща този ефект.
Re: Моля за съвет за газови котли
20-05-2009 - 21:24:21
Здравей LazarG. Благодаря за бързия и компетентен отговор. Проблемът е , че този ефект се получава и при максимален дебит на топла вода (било то на душа или само чешма). А що се отнася до къпането, когато котела работи има индикация на дисплея, която аз наблюдавам през цялото време когато някой друг се къпе. Пулсацията я има, а котела не изключва ( имам в предвид, че поне индикацията за горене не изчезва). Минималната мощност е 6 кW. Но все пак ще направя още няколко опита и пак ще пиша.
Re: Моля за съвет за газови котли
20-05-2009 - 23:21:36
Това вече не е нормално. Какъв беше котелът, извинявай?
Re: Моля за съвет за газови котли
21-05-2009 - 18:59:29
Junkers 6-18 kW.
Re: Моля за съвет за газови котли
21-05-2009 - 19:07:32
Разбира се водата не изстива до студено, пак остава топла но разликата се усеща
Re: Моля за съвет за газови котли
22-05-2009 - 20:41:18
Ако беше ми дал отговора с няколко часа по-рано, щех да ти дам отговор още сега. Два дни бях с главния им сервизен инженер и можеше да коментираме твоя проблем, ама нейсе. В момента мога само да изкажа предположение, че не е нормално.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-22 23:50 от LazarG.
Re: Моля за съвет за газови котли
22-05-2009 - 23:48:41
Все пак благодаря LazarG. Ще наблюдавам още известно време и пак ще ти пиша.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход