Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
11-09-2009 - 22:46:20
Какви са тези връзки , да знам поне за обща култура winking smiley пак ли плетеница или гофрирана неръздавейка *pardon*
Re: Моля за съвет за газови котли
12-09-2009 - 18:04:54
Представляват жълт пластмасов маркуч с жълта пластмасова оплетка, подобни са на водните. Не са гофра и не се разтягат.
Re: Моля за съвет за газови котли
17-10-2009 - 12:43:17
Здравейте газификатори! Отдавна не съм писал, но ето че застудя и имам нужда от съвет. Понеже за първи път ще пускам парното искам да споделя какво съм направил и ако е нужно още нещо ще бъда благодарен ако ме посъветвате.
Първоначално вдигнах налягането в системата до 2 атмосфери и започнах да обезвъздушавам радиаторите един по един при неработещ котел, докато налягането падна до около 1,2-1,4 атм. После пуснах котела и налягането се вдига до 2 атм. при работещ котел, а към края на почивката пада пак до около 1,2-1,4 атм.
Има ли нещо друго, което трябва да направя или това е достатъчно? Благодаря предварително и айде да ни е топло winking smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
17-10-2009 - 14:00:37
Ами това е, другото е редовно да си плащаш сметките *ok* Водата не трябва да се източва през лятото.
Re: Моля за съвет за газови котли
17-10-2009 - 16:57:48
LazarG, преди време беше споменал, че трябва да се направи повторно обезвъздушаване и при работещ котел или това не е задължително...
Re: Моля за съвет за газови котли
17-10-2009 - 17:26:40
Е, ако има нужда - ако се чува шум или е студен някой радиатор. Котелът има автоматичен обезвъздушител, така че и да има някакъв въздух в системата, ше излезе от там. Но не е никакъв проблем да обиколиш радиаторите и да се убедиш.
Re: Моля за съвет за газови котли
20-12-2009 - 12:20:20
Ехооо! Как сте газификатори? Пишете, че ще ни изчезне темата. Надявам се да Ви е топло*ok*
Re: Моля за съвет за газови котли
20-12-2009 - 19:41:21
Quote
sashuncho
Надявам се да Ви е топло*ok*
И малки сметки! Я споделяйте какви сметки плащате
Re: Моля за съвет за газови котли
22-12-2009 - 10:10:50
Здравейте,
За ноември при постоянно нагласен на 22 градуса стаен термостат , кондензен Виктрикс 24, 55 градуса температура на водата и малко ребра 24/600 + 2 лири в баните - разход от 120 кубика газ. *pardon*
До тук за декември при 21 градуса на термостата и 70 градуса на водата 200 кубика газ, а до края на месеца има още 10 дена ...: moody smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
22-12-2009 - 23:54:33
Не е лошо за ноември, ама много малко глидери, особено за кондензен котел. Ако увеличиш глидерите ще имаш по-малки сметки и през по-студените месеци.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход