Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
03-02-2011 - 13:18:54
Моля за съвет, очевидно имам огромен проблем. Имам инсталиран газов котел Вайлант VUW/2-5 R-3.Инсталацията е изградена понастоящем от 72 бр. глидери на Н 400.Апартамента е на последен /трети/ етаж, изложение- спалня 15 кв.м.- север, дневна 21 кв.м.- юг, кухня 12 кв.м- юг,коридор 12 кв.м, баня и тоалетна- около 4 кв.м.В коридора няма инсталирани радиатори, само в стаите и банята- лира.Височината на стаите е стандартна.Ново строителство- изолации, хубава дограма с ка- стъкло.Имам и седмичен програматор Калор матик.За съжаление разхода ми на газ е огромен.В последните адски студени дни се качваше до 19 кубика на денонощие, като в стаите е доста некомфортно като температура.Къде е проблема?! От фирмата инсталатор твърдят, че имам огромни топлозагуби поради това, че кооперацията е слабо обитаема, тъй като е нова.Не мога да приема това, поради ниската температура в стаите.За мен има проблем в изчисляването на отоплителната инсталация, но срещам "здрав отпор" на тази тема от инсталатора.Понастоящем d1 на котела, ако не се лъжа е настр. от 1 на 3- 11 кв.Поне така ми записа техника, който повиках за пореден път преди 2 дни...Макар, че промени настройките на котела, не виждам ефект.Моля, дайте ми съвет.Абсурд е просто!
Re: Моля за съвет за газови котли
03-02-2011 - 15:28:28
19 кубични метра газ на денонощие eye popping smiley Това ли казвате?
Re: Моля за съвет за газови котли
03-02-2011 - 17:35:07
Моделът на котела не е точно това - би трябвало да е или VUW202/3-5, или VUW242/3-5 (предполагам - втория). какво означава, че температурата е некомфортна - имате си терморегулатор, който показва и настоящата и програмираната температура. Котелът успява ли да достигне зададената температура, бързо ли я достига, налага ли се да изгасва и пак да тръгва, преди да е достигнал зададената температура? Мисля, че броя на глидерите е малък за този котел, а и за помещенията, но първо чакам отговори на въпросите. Радиаторите от строителя ли са или от фирмата инсталирала котела?
Re: Моля за съвет за газови котли
04-02-2011 - 09:54:06
Котелът е от първия посочен вид- 202....Имам стаен програматор, на който са зададени две програми- икономична и нормална с разлика от 3 градуса, т.е.- при икономична- 17 градуса, при нормална-20.Нощем и през деня, когато съм на работа- от 7 до 16.30 работи на икономична температура.Вечер в 22.00 до 5.30 сутринта също е на икономичен режим. Самият програматор достига максимум до 19 градуса.Направих една консултация с познат, който се занимава с газови инсталации, твърди, че минималната мощност на котела е много висока и инсталацията не е оразмерена правилно, т.е. явява се прекалено мощен за отопляемата площ.Направила съм пътека до фирмата инсталатор, постоянно ми твърдят, че вината е в топлозагубите ми, защото кооперацията, в която живея не е съвсем населена.Всъщност тя е доста малка, тип еднофамилна къща.Не мога да приема това! От 18 часа снощи до 8 часа тази сутрин имам пак 11 кубика*smiley_ahh*
Re: Моля за съвет за газови котли
04-02-2011 - 09:58:15
Според мен температурата, която съм задала не се достига бързо от котела, а напротив- необходимо е дълго да работи, като междувременно според мен изгасва и пак тръгва.Първоначално бях с 50 глидера на Н 400.С триста зора ги накарах да ми сложат още 22, разпределени по стаите.Не знам защо в коридора нямам нито едно малко радиаторче, при положение, че той е 12 кв.м.Радиаторите са поставяни от фирмата- инсталатор на котела.Тя си е направила проекта и е поставила всичко.
Re: Моля за съвет за газови котли
04-02-2011 - 10:02:40
Чувстам се ужасно, постоянно слушам от фирмата инсталатор как нищо не разбирам, напоследък даже ми се повишава тон.Заявиха ми в прав текст- толкова ще плащаш, точка.Докато не се насели кооперацията така ще бъде! Така ще бъде?! 19 кубика на ден по 30 дни, чували ли сте нещо такова?! Разочарована съм от Вайлант.Пътувала съм и навън, още преди 10 години съм виждала отопление на газ както в бели страни, така и в измислици като Унгария, но това тук ме отчайва...За съжаление закупих имота с инсталиран котел и радиаторна система, след закупуването само го пуснаха, т.е. нямах избор...Дайте ми съвет, моля.Дори и да се наложи да планирам разход и да сменя котела, бих искала да ме посъветвате мога ли да търся отговорност и от инсталатора
Re: Моля за съвет за газови котли
04-02-2011 - 10:46:53
Котелът не е голям - това е подходящият котел за твоя апартамент, освен това е един от най-добрите на пазара, какъвто и да сложиш, нещата няма да се подобрят. Грешката е някъде в инсталацията . Температурата на водата се управлява от стайния термостат, но можеш ли да кажеш какво се изписва на дисплея на котела - там е текущата температура - мисля, че ще е някъде към максимума - 75*С, което означава, че работи на предела - инсталацията го ограничава и той дори изключва, както каза. Какви са тръбите които излизат от котела - предполагам ф20. Можеш ли да постнеш снимка?
Re: Моля за съвет за газови котли
04-02-2011 - 13:16:55
Последно- на обяд замерваха с газанализатор в комина- изключително много кислород, ако не се лъжа около 17, много малко въглероден двуокис, изобщо казаха ми, че положението е плачевно.Освен това котела бил обикновен газов, а цената му е около 2400 лева новsad smileyВайлант са ме "набутали" повече от страшно с един тъп програматор за 400 лева, като имайте предвид, че котела няма външна сонда.Изобщо съм тотално разочарована от Вайлант.Какво да се прави, така купих имота- с този котел и така изградена инсталация.Очевидно за следващия отоплителен сезон ще трябва да правя радикални промени- нов котел.Ориентирайте ме и за това.
Re: Моля за съвет за газови котли
04-02-2011 - 13:21:17
Като се прибера ще огледам пак документите за размера на тръбите, защото пак казвам- купих го с изградена инсталация и монитран котел, който само бе пуснат впоследствие.Мисля, че е ограничен до 60 градуса /на дисплея говоря/. Честно казано съм разколебана за Вайлант.
Re: Моля за съвет за газови котли
04-02-2011 - 14:03:24
Чакай сега - котелът не е ли нов и в гаранция? Кой идва да прави тези замервания? Ако смяташ, че има някакви проблеми по котела трябва да се свържеш със сервиза на Вайлант. Инсталаторската фирма си отговаря само за инсталацията - тръби, радиатори и т.н..Аз смятам, че проблема не е в котела. Като за начало ме послушай и махни ограничението 60*С на водата. Инсталацията ти е високотемпературна и при 60* е нормално да има ппроблеми. Просто завърти потенциометъра на котела, който има символ радиаторче. При 60* мощността на радиаторите пада много (наполовина) и затова са тези проблеми. Пиши за резултат!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход