Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
23-12-2009 - 17:04:32
Здравейте и от мен. Нещо темата позамръзна.
При мен разхода за декември е 150 куб. до момента при 22-24 градуса, 4 конвектора на 1 степен и лира. През нощта е на 20 градуса.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-23 17:08 от dropla.
Re: Моля за съвет за газови котли
22-01-2010 - 16:30:54
Колко горят котлите на пропан бутан?.рентабилни ли са за къща от 320 кв.?
Re: Моля за съвет за газови котли
22-02-2010 - 20:48:57
Здравейте почитатели на синьото гориво. Нещо в последно време темата замря. Хайде по - живо де. Имам два въпроса.
1. В какъв толеранс е нормално да се променя налягането на водата в системата при неработещ и работещ котел. При мен разликата е около 0,8atm. От разговор с човек, който се занимава с такива неща разбрах, че налягането не би трябвало да се променя с повече от 0,2 атм. Разширението на водата би трябвало да се поема от разш. съд и налягането да се запазва. Кое е правилно?

2. Вторият проблем е следният: След първоначалното пускане на инсталацията налягането при студена вода беше около 1,2 - 1,3 атм., а при работещ котел се качваше до 2атм. В процеса на експлоатация разликата между двете налягания се запазваше, но като стойност то нарастваше. Например при студена вода около 1.6атм., а при работещ котел до около 2,3 - 2,4 атм. В този случай изпускам по малко налягане от радиаторите и така до следващото повишение. Мисля, че това не би трябвало да е така.


И по двта въпроса съм се допитвал до фирмата , която го монтира и от която съм закупил котела, но досега нищо. Котела е Юнкерс 6-18kW, не е кондензен. Помагайте.
Re: Моля за съвет за газови котли
02-03-2010 - 23:38:54
1 - Разлика 10-30% между студен и работещ е нормална....
2- разкачи си връзката на водата която е за пълнене на системата...крана ти пропуска...(трябва да е гъвкава връзка...ако не знаеш къде е - питай който го е слагал....
Re: Моля за съвет за газови котли
17-03-2010 - 10:56:26
prodawam VAILLANT kotle 26kw,turbomax,sas kjunez i termostat,now za 1500 lv. 0888265604
Re: Моля за съвет за газови котли
21-03-2010 - 14:33:02
Здравейте отново газификатори.
Снощи ми се случи нещо необичайно което искам да споделя, с идеята ако някой има мнение да го сподели. При достигане на около 80 градуса на водата за отопление, от котела започва да се чува бучене и се усеща вибрация в тръбите на отоплителната инсталация. Това продължава около 10тина минути и след това утихва. Изчаках няколко пъти темперарурата да спадне и при всяко следващо загряване се получава същото.
Моля, ако някой има предполижение да го сподели. Има ли някаква опастност... Ще Ви бъда благодарен.

Дори вече започна да работи и по-шумно и при БГВ. Идеи???



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-21 18:03 от sashuncho.
Re: Моля за съвет за газови котли
25-03-2010 - 14:39:10
Здравейте!
И аз влизам тук за съвет.Предстои ми газифициране,2 южни стаи,и коридор,без кухнята ,тя е малка и вътрешна,и топла вода.Апартаментът е 72 кв.,вътрешен,топъл,с ПВЦ дограма.Не зная какъв котел да избера.Предлагат ми Виесман,но точно модела не зная,за 1170лв.(много евтин ми се вижда,не че имам против,но дали е хубав),и Юнкерс,20 kw,за около 1500 лв.Не зая кой да избера,и дали да не е и друг някакъв.
Моля,посъветвайте ме!
Сетих се да питам и за радиаторите-има ли значение какви точно ще са,и какви да предпочета.Нищо не разбирам,а и идваха 3 фирми,всеки различно ми говори,съвсем се обърках *tired*.
За програматора също приемам съвети,изобщо за всичко.Доколкото разбрах,от тук написаното,е най-добре да е на същата фирма като котела.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-03-25 17:25 от rozi-maxi.
Re: Моля за съвет за газови котли
26-03-2010 - 08:03:51
Здравейте,пак съм аз!Все още не сте ми отговорили,но искрено се надявам да го направите,моля!
Още нещо искам да питам.Медната тръба с Ф 22 х 1,на каква цена е?Предлагат ми я от едната фирма на 25 лв. метъра,а в нета я намирам около 13 лв.Защо така,много голяма разлика е това!.Важно ми е,защото ще ми трябват около 35 метра такава,и цената изобщо не е без значение.
Моля ви,помогнете!Много разчитам на вас,само вие нямате сметка да ме заблуждавате!
Re: Моля за съвет за газови котли
28-03-2010 - 18:19:29
Ей газификатори, защо се криете, отговорете на Розито*sos*
Re: Моля за съвет за газови котли
29-03-2010 - 18:36:25
prodawam gazowo kotle vaillant turbomax 28kw,za parno i topla woda ,raboti na propan i prirodna gaz sas komin i termostat,1500lv 0888265604 sofia
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход