Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
09-04-2009 - 12:39:40
Quote

Извинявай, ама защо се казваш дропла?
Така съм го измислил преди време...кълва от тук и там
smiling smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
26-04-2009 - 19:32:25
Здравейте, отдавна не съм се включвала във форума.Имам проблем,моля за съвет.От известно време налягането пада на 0 през ноща.сега е сравнително топло и през ноща котела го изключвам,но сутрин налягането е паднало на нула и трябва всяка сутрин да го регулирам.През миналата година такъв проблем не съм имала.Не мога да си обясня каква е причината.Нали е затворена система и оттичане няма?Дали има нещо на котела?Вярно е,че котела ми е на две години,но мои съседи,които от скоро са на газ и имат нов котел и при тях се явява същия проблем само не толкова често а от време на време.
Re: Моля за съвет за газови котли
01-05-2009 - 12:45:36
Здравейте отново. Отдавна не съм се включвал. Ето, че дойде времето и аз да съм с газ. Абе то лято иде ама... пак ще дойде баба зима. Не че в момента ми е много студено, ама пусти мерак какво да се прави - пускам парното да го разучавам. Чувам в радиаторите нещо като капеща вода и си мисля че има малко въздух в тях. Моля за съвет: Има ли някакъв ред за обезвъздушаване на радиаторите, котела трябва ли да е включен или не, водата трябва ли да е загряла или не. Надявам се че знаещите ще споделят опита си. Предварително благодаря!
Re: Моля за съвет за газови котли
01-05-2009 - 18:54:09
zorinka, дай повече инфо - само при изгасен котел ли пада налягането, какво налягане поддържаш?

sashuncho, първо се обезвъздушава без включена помпа и след това с включена
Re: Моля за съвет за газови котли
01-05-2009 - 20:10:15
LazarG, при второто обезвъздушаване при вкл. помпа, има ли значение дали ще се направи по време на работа на горелката или след като котела изключи и работи само помпата?
Re: Моля за съвет за газови котли
01-05-2009 - 20:53:47
Няма значение. Няма прблеми да пробваш за въздух когато ти скимне. Котелът има автоматичен обезвъздушител и ако помпата успее да прекара въздуха през него, пак стават нещата.
Re: Моля за съвет за газови котли
01-05-2009 - 21:48:30
Зоринке , мирише ми на теч някъде от тръбни връзки или радиатори.....
Ако няма въздух в системата и я оставиш с налягане 1-2 бара и на сутринта е -0 не виждам друга причина.....
Re: Моля за съвет за газови котли
02-05-2009 - 16:53:52
Когато работи котела налягането е нормално/за нормално са ми казали 1,5 бара/ през ноща изключвам котела,оставям го на топла вода и всяка сутрин налягането е на 0.Няма от къде да има теч,нали съм в апартамент ще видя ,та те са четири радиатори и все някъде трябва да има вода.Един път през зимата под един от радиаторите имаше вода,но една от връзките се беше охлабила,сега няма никъде вода.През м.ІІ,ІІІ поне два пъти в седмицата налягането падаше,а сега ІV всяка сутрин.Благодаря Ви ,че се включихте.Ще чакам мнението Ви.
Re: Моля за съвет за газови котли
02-05-2009 - 22:37:38
Провери си налягането в разширителния съд - прилича ми на неработещ разширителен съд. Кога нагласяш налягането - при студена или при гореща вода?
Re: Моля за съвет за газови котли
03-05-2009 - 09:40:56
налягането нагласям при студена вода,като е паднало на 0 не може да включи котела.Сутрин като наглася наляганего през деня няма проблем,защото или включвам парното или все за нещо трябва топла вода,понякога и с часове не ползвам,но налягането си е на ниво,но през ноща пада.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход