Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Metodi za sigurnost

Публикувано от Katrin 
Re: За Кремена
22-01-2006 - 14:29:05
avatar
ОК Тинки няма лошо аз нарочно давам пример с точно този пост, за да приканя, който говори нещо да дава конкретни примери. Мисля с твоето допълнение става още по-ясноsmiling smiley



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-17 18:02 от Продавач.
Re: От Кремена
22-01-2006 - 15:00:48
Продавач, ами ТОЧНО това: "съм продавал имоти на мой близък роднина БЕЗ посредничеството на брокери" обяснява и моя "бисер": "За мен лично е без значение дали си брокер или просто съдействаш по-някакъв начин при НИ сделки." . ОК? Не казвам, че от това обезателно си се "възползвал" или че твоя близък е останал недоволен. Въобще нямам това в предвид! Просто прави впечатление, че си "вътре в нещата"...

Не, не съм се ровила, тези постинги са едни от тези които на човек (поне на мен) остават в памета, най-малкото защото много образно са написани. Аз поне много се смях, въпреки, че то си е за плачене....

"когато някой твърди нещо поне да се аргументира нали така?" Абсолютно! Не само аз и ти, а може би и много други ще приветстват, ако някой преживелици се конкретизират с имена. Надявам се това искаш да кажеш, защото много хора аргументират с преживелиците си, но не пишат с коя агенция точно. Въпреки това смятам, че не малко имена вече са публикувани. Също съм на мнение, че и добри отзиви трябва да се правят достояние! Но защо хора не правят едното или другото можем само да гадаем. Всеки си има неговите причини! Що се отнася до мен, вярвай ми в момента в който осъдя агенцията, ще го напиша с най-големия възможен шрифт, даже и с червено! Преди това не искам да го правя, най-малкото защото все още не съм получила официално уверението, че съм права. И нали се сещаш, че ако се окаже confused smiley , че аз съм пречила да се работи както трябва eye popping smiley , изпадам в едно твърде неудобно положение (навреждам на нечие име) което би могло да има за мен консеквенции. Мен много пъти са ме парили пръстите да пиша досто по-конкретно, но все пак в края на карищата е наделявал разума. Но когато ги осъдя - което вярвам, че ще постигна - първото което ще сторя е да "открия картите" smiling smiley
Re: Metodi za sigurnost
22-01-2006 - 15:01:51
Човек, каквоо искаш точно да кажеш с въпроса ти:"Кремена, на теб ли беше проблема, че искаше да връщаш капаро на купувач, а се страхуваше, че може купувачът да претендира за сключване на сделка?"
Re: От Кремена
22-01-2006 - 21:16:11
avatar
Е ОК деsmiling smiley
Аз ако не бях наясно с нещата нямаше да се обаждам толкова честоsmiling smiley)))
Не крия, че поназнайвам това онова не се имам за голям специалист и не твърдя, че съм абсолютно вещ в НИ от - до. В никакъв случай, но което го знам - го знамsmiling smiley))
Продавал съм имот, но ако искаш да конкретизирам имената на хората, които идваха на оглед - не мога, защото не ги помня. Идвали са ми по няколко на ден пък и това беше отдавнаsmiling smiley
Но виж когато се довериш на агенция "Арсенал" и си изпатиш определено ще запомниш името на така наречената агенция, защото доверявайки и се ти смяташ, че тя си знае работата...и ако останеш недоволен ще си кажешsmiling smiley

Та ако трябва аз да се аргументирам с нещо кажи как да го направяwinking smiley
Ето примерно аз съм ползвал услугите на Адрес и не съм останал доволен. На една от варненските кантори на Адрес и направо бях изумен от ужасното отношение на брокерката, която в последствие не свърши работата си качествено да не кажа никакsmiling smiley

Но Адрес има много кантори и в София познавам няколко човека, които определено си разбират от работата. И въпреки, че тогава бях много агресивно настроен спрямо агенцията с многото офиси сега вече не твърдя, че цялата им агенция не струва, защото една от техните брокерки се е оказала - ГОЛА ВОДАsmiling smiley)))

Сега сигурно ще попиташ абе как така пък си промени мнението като си бил потърпевшsmiling smiley За варненската кантора все още не съм си променил мнението, защото аз им отидох на крака да подпиша договор с тях, а те ми се подиграха. Но познавам 5-6 човека от София, които си разбират от работата и не мога да ги сложа под един общ знаменател с тяхната колежка от Варна, която всъщност незнам дали още е на работа там, но не ми и пука вече smoking smiley

А се разграничавам от брокерите, защото когато напиша нещо в тяхна защита веднаг скачат няколко души срещу мен, които казват ти си брокер и за това така говориш ако им беше клиент друга песен щеше да пееш.

Та специално аз познавам един некоректен брокер и 15 свястни и заради тези 15 не обичам изказвания като това, което както виждаш не е аргументирано поне до сега, а и няма как да аргументираш такава глупост: [forum.imoti.net]

Това е все едно да кажеш сложих си бензин от една бензиностанция и ми се развали колата е не и помня името на бензиностанцията ама те всички са такива за това аз минавам на ГАЗ... eye popping smiley

Кажи коя е агенцията и да направим списък дори аз преди няколко месеца направих такова предложение, но уви никой не ме подкрепи, а сега ме изяждатеsmiling smiley))

ОК слагаме агенция Арсенал в списъка аааа и други кои...? winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2006-01-22 21:20 от Продавач.
Re: Metodi za sigurnost
23-01-2006 - 09:44:44
Ами нали влезе във форума за да питаш как можеш да развалиш договор? Или бъркам.
В крайна сметка нали се оправи, не те измамиха, макар въпросът да беше СПОРЕН дали си в правото си да разваляш договор. Та дори и при спорен въпрос, човек живеещ в чужбина не бива излъган, а се намират хора, които да му помогнат.
След това водена от чувство на благодарност заявяваш: "В България е пълно с мошеници". Вместо да кажеш - "В България е пълно със свестни хора и дори и да попаднеш на мошеници ще се намери кой да ти помогне, защото преобладаващото болшинство са честни хора."
Re: Рецепта за Продавач - студена вода 0,250л 8 пъти на ден
23-01-2006 - 10:09:27
Бате, супер си !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
15 % от покупките били с кредит !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Много си як и казваш , че се занимаваш с кредитиране !!!!!!!!!!!!
Ти явно си от някакъв друг свят, от друга планета !!!!!!!!!!!!!!!!!
Това банкови статистики , разкритията на МВФ, дискусии и в този форум
от хора занимаващи се реално с НИ , за теб нищо не значат !!!!!!!!!!111
Само една информацийка за тебе :
нито един кандидат купувач при мен не е бил с пари в брой
всичките бяха с кредит .
Това е бате реалния живот!
Айде продължавай и тази седмица да ни разсмиваш
брокерче с брокерче такова
15 % ?????????????????
Абе луд .................................
Re: Metodi za sigurnost
23-01-2006 - 14:41:58
Човек, човек...

Тук не става въпрос за мен и моите причини поради които аз тогава се обърнах за съвет тук. Във всеки случай причината не е била САМО да разваля договора и как да го сторя. А още по-малко мотивите ми са били "некоректност към купувача". Аз се обърнах доста късно тук за съвет, преди това въобще и не знаех за същестуването на този форум. Възхищавам се на всички хора, които го правят ПРЕДИ да се хванат на това хоро, а не "доверчиво" като мен да смятат че насреща си имат профис. Когато започнахме тук да си пишем нещата бяха вече толкова комплицирани и объркани, че дори и "разваляне на договора" беше за мен една опция. Ако не съм го направила, то е защото в крайна сметка щях "да накажа" хора с това, които не бяха в основата на проблемите. А за тези които са виновни има и други пътища...

Та що се отнася за моя случай, тези на които трябва да съм благодарна, смятам, че го чувстват. Това "че не ме излъгаха" (каквото и това да означава) не значи че нещата са минали както е реда. Не мога да ти опиша какво тичане и нерви струваше това! И разбира се, че имаше моменти в които с право си задавах въпроса: А бе защо като съм изправна в действията си, плащам си (за да ме правят на "маймуна"winking smiley и съм страната по договора, която де факто е с най-малък интерес и желание обекта да се продаде, защо аз трябва да си тровя нервите с това, ами не тегля на цялата работа една м...". Трябва да ти кажа, че нещата съвсем да не се провалят е единствено и само ЗАСЛУГА НА ЮРИСТ! С който междувпрочем се свързах също благодарение на този форум. Така, че аз си давам мнението от личен опит, а не от чуто и прочетено, както и не мога да говоря за болшинството или малцинството. А "продажбата" беше едно, има и други "невероятни истории", които ме карат да си мисля, че мошеничество в една или друга сфера и форма е едно (за съжаление все още) не рядко срещано явление в България! Съжалявам... Винаги съм се радвала да се сблъсквам с хора, които знаят какво, защо и как добре да го направят...но поне за мен такива до сега са били изключения. Просто при това съотношение не мога да кажа на черното бяло. Не казвам обаче че моето мнение е миродавно. Да го ползва този който иска, този който не, да ползва други. На мнения и съвети поне избор има!
...
23-01-2006 - 15:58:35
avatar
"Това банкови статистики , разкритията на МВФ, дискусии и в този форум
от хора занимаващи се реално с НИ , за теб нищо не значат !!!!!!!!!!111
Само една информацийка за тебе :
нито един кандидат купувач при мен не е бил с пари в брой
всичките бяха с кредит .
Това е бате реалния живот!"


Я ми дай линк за банковите стастики Сашо ще ми е много интересно да ги видя.


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-01-17 18:06 от Продавач.
Re: Рецепта за Продавач - студена вода 0,250л 8 пъти на ден
23-01-2006 - 16:42:25
Няколко купувачи казваш ?!
Интересно
За твоя информация няколкото купувачи са над 40
и нито един от тях не можеше да извади в брой, всички са с кредити
Re: Рецепта за Сашко - студена вода 0,500л 10 пъти на ден
23-01-2006 - 16:57:59
avatar
Над 40ли?smiling smiley))))
Глупости според мен са над 400 по-внушително звучи :crazy:
Е никой ли от тези над 40 души с кредити не се реши да го купи този переспективен апартаментsmiling smiley? Всъщност ти успя ли да го продадеш гледам нервиш се нещо?

Ако така са ти отговорили от любезност за да не ти кажат директно, че няма никога да се изръсят толкова пари е възможно.

Но за статистиките нищо не казвашsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2006-01-23 17:01 от Продавач.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход