Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Metodi za sigurnost

Публикувано от Katrin 
Re: Metodi za sigurnost
21-01-2006 - 11:53:17
Naemate dobur advokat-spetzialist.
Reklamirate apartamenta v www.imoti.net.
Kogato se suberat 2-5 seriozni kandidati advokata izvurshva s tjah edin ogled i
gi zapoznava s dokumentite za imota. Kogato se stigne do sdelka posochvate
vasha bankova smetka. Sdelkata se podpisva pri notariusa i sled zaverka na smetkata vi v bankata mu se obajdate da potvurdite vpisvaneto. Ostanaloto e rabota na advokata.

Boris Kumpikov, Landstar Ltd.

0888 24 16 65
Анонимен потребител
Re: И не го ограбиха????
21-01-2006 - 12:32:15
Ей тези адвокати ги направихте брокери на НИ
21-01-2006 - 15:30:26
avatar
Стига с тези адвокати де стига деsmiling smiley)))
Вярно, че в България има 14 факултета, които бълват юристи всяка година с хиляди и трябва да има хляб и аз тях ама аман вече де:}
Те ако си разбираха всички от правото щеше да е хубаво ама повечето не ги бива :}
А вие искате и от имоти да разбиратsmiling smiley)) Трябва да веведат такава специалност СУ - юрист с елементи на брокер на НИ и втора специалност маркетинг и реклама в НИsmiling smiley

Така е няма сертификат за качество за брокер, но няма и негов заместител поне за сега, случайте с измами обикновенно на наивни възрастни хора (които да речем имат 300кв/м апартамент на ул."Гурко"winking smiley са често срещан случай. Ако те имаха своя посредник дори няма да има опит за измама, но уви всеки гледа да "спестява" огромните комисионни и се доверява на тактиката ала-Хитър Петър с елементи на Настрадин Ходжа и накрая може да остане излъган.

На скоро мой прител ме попита - "Кажи сега искам да продам една къща какво да правя?" И аз веднага му препоръчах мой приятел брокер и собственик на една агенция... "Аааама на мен не ми се дават комисиони на брокерите не може ли нещо да се измисли ти ги разбираш тия работи...?"

И аз му казах: "ОК ама ти продаваш и не дължиш нищо на брокера - искаш за тази къща 25 000Е и това е и от там нататък брокера върши работата!"

Моя приятел: "Ама той от какво ще спечели???"

И аз му казвам: "Ти търсиш 25 000Е, брокерка пуска в продажба имота ти на да речем 28 000Е...идват хора на огледи пазарят се с брокера искат коментар и в края на краищата идва някой, който наистина ще я хареса и казва аз давам 26 500Е!
И ето една огромна комисионна за брокера цели 1 500Е или близо 3 000лв
НО не ги даваш ти, а купувача е и?? Няма да можеш да спиш като знаеш, че брокера е спечелил 3 000лв от твоята къща ли?
Ами ако не успее да намери купувач, а е изхарчил 300лв за бензин за да води зяпачи, потенциални крадци, други брокери, които се правят на купувачи за да се докопат до собственика с предложение, че именно те ще намерят купувача...
И се окаже, че брокера е давал кинти за реклама по вестниците, нета и радиото, давал е парички за бензин, а купувач за твоята къща не се намери...?
И в крайна сметка се намери някой който може да даде 25 200Е с клизма и едномесечни преговори... Както се казва "Има и тако ама има и вако"

winking smiley

Така, че не правете сметката на брокерите особено когато продавате, защото нищо не губите, а спестявате време, нерви, разходи за бензин, нафта, газ или там на каквото ви върви колатаsmiling smiley спестявате си разговори от сорта на: "И ти к'во бе искаш за тази умрела къща 25 000 ли? Тиииии луд ли си или си пиян? Аз давам 25 000 ама лева не евро..." и.т.н. Просто не можете да си представите българите какви сме чешити когато трябва да се бъркаме надълбоко в джоба...то са преговори, то е вайкане...

Ако смятате, че ще ви е забавно аз съм уверен, че след първите 10-ина огледа ентусиазма ви ще се ухлади :}

Аз преди 5-6 години продавах едно старо пежо с блокирал двигател и му търсих не помня добре, но колкото да не е без хич около 500лв като ако имах време да се занимавам можех да го продам на части за три пъти повече...

Ей казвам ви побъркаха ме от претенции - "Лелеее ама то тука има малко ръжда...някякъв коментар на цената може ли?"
"Ама то като е с блокирал двигател то за какво ми е? Ама мога да ти дам веднага 300лв..."
"И сега как да го извозя аз от тук ако си го купя...ми то не върви...?"

Наслушах се на всякакви наглеци и ставаше въпрос за 500лв... а представете си за 50 000Е - ще ви изядат с парцалите - ще ви обяждат, ще се заяждат с вас, ще ви предлагат всичко друго, но не и тези пари, които искате...

Но който има време и нерви...успех winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-01-21 15:45 от Продавач.
Re: И не го ограбиха????
21-01-2006 - 16:12:54
В този форум има 0 случая на измамен продавач. Някой да се е оплакал, че не са му платили апартамента?
Във всички общества се използав страха за да се управлява. В САЩ ги е страх от международния тероризъм, в Германия ги е страх източноевропейците да ни им вземат работните места...
Re: И не го ограбиха????
21-01-2006 - 16:26:00
Случай :
1. Ако банковия превод не е напавен, значи не са изпълнени условията по сделката. Не съм адвокат , но мисля, че няма да е сложно да се анулира сделката. Проблемът в случая е , че е изгоряла с капарото, излъгана от приятел. ама това няма отношение с имотите - пхо същия начин можеше приятелят да я излъже и без продажба на имот. Мошеници има навсякъде по света.
2. има проблеми с изпълнение на договор. Не е измама с имот.
3. изобщо не знам къде е проблема. Общината е отстъпила правото на строеж и след това продава земята на друг - ами що е тръгнал да купува земя с "консумирано" право на строеж. Никой не го е карал на сила.
Поправка
21-01-2006 - 16:34:08
Всъщност не съм прочел внимателно случай едно.
Сделкат си е перфектна. Платено е, но е изчезнал приятеля на дамата. С парите.
Та не знам какво значение има , че парите са от сделка с имот. Просто съвпадение.
По същия начин този приятел може да и обере златните бижута от спалнята. Това си е чисто битово престъпление и не може да си правиш извод, че България е пълна с мошеници.
Re: Metodi za sigurnost
21-01-2006 - 20:20:21
Ама вие двамата направо сте “пословични” moody smiley

“Продавач” твърди, че не е брокер, ама се впряга повече от всеки брокер... “човек”...ами и аз не знам какво иска да докаже... може би че целият този форум и десетките, да не казвам стотици оплаквания – дали от купувачи, дали от продавачи, но винаги от “съдействието на брокери” – са една илюзия.

Първо към Продавач. Не пропускаш случай да подчерташ, че не си брокер. Аз искам да ти вярвам, но каква е тогава причината да се пениш толкова? smiling smiley Особено на фона на други твои постове от миналото в които мнението ти е малко по-различно от сегашното? winking smiley
Цитирам те “...спестявате си разговори от сорта на: "И ти к'во бе искаш за тази умрела къща 25 000 ли? Тиииии луд ли си или си пиян? Аз давам 25 000 ама лева не евро..." и.т.н. Просто не можете да си представите българите какви сме чешити когато трябва да се бъркаме надълбоко в джоба...то са преговори, то е вайкане... Ако смятате, че ще ви е забавно аз съм уверен, че след първите 10-ина огледа ентусиазма ви ще се ухлади “
Съгласен ли си, че при доста хора възниква въпроса “От къде продавач е толкова наясно?”. Но това си знаеш ти. За мен лично е без значение дали си брокер или просто съдействаш по-някакъв начин при НИ сделки. Важното е да го правиш сериозно! И ако действително се опитваш, може би точно това обяснява твоето поведение.
А що се отнася до “речник” ами виж тук
[imoti.net]
[forum.imoti.net]
Струва ми се и други да съм чела, ама сега не ми се търси повече.

“И аз му казвам: "Ти търсиш 25 000Е, брокерка пуска в продажба имота ти на да речем 28 000Е...идват хора на огледи пазарят се с брокера искат коментар и в края на краищата идва някой, който наистина ще я хареса и казва аз давам 26 500Е!
И ето една огромна комисионна за брокера цели 1 500Е или близо 3 000лв
НО не ги даваш ти, а купувача е и?? Няма да можеш да спиш като знаеш, че брокера е спечелил 3 000лв от твоята къща ли?” Ти сигурен ли си, че в действителност сделките протичат точно по тази схема? :ami: Аз мисля, че не. Смятам, че в действителност се случва точно обратното, брокера или посредника или който и да било, се опитва да “натисне цената” за да реализира по-бързо сделката. Самият факт че са толкова много и всеки дебне другия (защото сме чели и не малко за некоректност и между самите брокери) говори сам по себе си, че нямат много време за губене. Попаднат ли на един обект, в който виждат “хляб” (поне този опит да им засвидетелстваме че го имат) то съответно гледат колкото се може по-бързо да го продадат...упс, не да го продадат, а да се подпише предварителен договор и те да касират. Д-О Т-У-К-А С-А! И за да стане това по-бързо, вярвай има и други схеми с цените smoking smiley ! Та тоя твой познат незнам дали може да спи спокойно като си вземе парите по негова преценка, аз не спях спокойно като осъзнах как брокера и купувача ни изиграха... ама иди го доказвай. И искам да ти кажа, че се касаеше за 200-300 евро повече за брокера, направо жалка картина! Но халал да са им! Казах го на Катрин и ти си го прочел (нали каза, че четеш всичко) но пак го повтарям. Със сигирност има и свястни. Рядко, но все пак и тук са се включвали представители на този бранш, които по самият начин по който пишат, а и това което пишат, си личи, че са по-различни. Но на фона на всичко останало, се налага впечатлението, че това са единици и е “6 от тотото” да попаднеш на такъв/такава.
А ние можем да си философираме до утре, всеки ще си защитава позицията по една или друга причина, но факт е, че нещата няма да се променят, докато всеки, ама всеки може да се нарече брокер. Както и факт e, че по-голямата част не го правят защото професията ги привлича, а единствено и само бързо спечелените пари. А ако това за “бързо спечелените пари” беше само една легенда (което също сме чели, а и ти обстойно описваш “разноските” които правят), отдавна броя им да е намалял, не мислиш ли? smiling smiley

А сега към теб Човек. “В този форум има 0 случаи на измамен продвач”. Е и какво от това, ако наистина е така, защото не ми се губи време да се ровя по темите за да търся противното. Има ли недоволни продавачи? Недоволни от протичането на цялата сделка? Недоволни от отношение, маниери и прочие на брокери. Има ли безброй такива, които се оплакват от наглоста им, как притесняват, как не са наясно с необходимите документи, как дават "съвети" с един тон, който е по-подходящ за скандал, отколкото за обслужване на клиент, как понякога повече объркват, отколкото да помогнат? Знаеш ли “моя брокер” колко документа не беше извадил, а тези които беше извадил бяха грешни? Та за мен не прави абсолютно никъква разлика в коя позиция си, продавач или купувач. В крайна сметка няма значение кой е “излъгания”. Важното е че има такъв! И още по-важно е, че главна роля в такива сделки обикновено играят други лица. Лица, чиято роля всъщност е да съдействат за безпроблемното протичане на всичко.

И двамата въртите и сучете и накрая го опртете до парите.:ami: И – по мое мнение – просто изопачавате действителноста. Защото както вие това и онова не сте чули или прочели, така и аз – а може би и много други хора – не съм чула досега някой да е доволен от придобивката си (независмо стока или услуга), ама да го боли глава от това колко е платил за нея. confused smiley Тук обаче става въпрос точно за обратното. Естествено, че всеки нормален човек не иска да плаща за несвършена работа. Естествено, че след поредната “издънка” или неизпълнение на някъкво задължение всеки нормален човек си задава въпроса “абе аджеба аз за какво плащам тази комисонна”, която в много от случаите не е жълти стотинки. При вас двамата как е? Като плащате за някъква услуга не ви ли интересува резултата. Не ви ли дразни, когато до момента на плащането сте “цар” а след това ставате “просяк”.

Та и Катрин (сигурно) ще си продаде имота. Аз лично и желая да попадне на един съвестен посредник, който да се погрижи всичко да "мине като по мед и масло". Дали това ще е брокер или адвокат, няма значение, важното е да и свърши работа, да се разплатят и да пият дори по една чаша вино или друго за успешната сделка. КАКВО ПО ХУБАВО ОТ ТОВА? И няма да е лошо да го отрази тук във форума, за да помогне на други, които ще минават по този път. А пък ако след това реши и да купи smiling smiley, и там и пожелавам успех (посредника може би ще е същият, нали е доволна). Въпреки че тази дикусия се разгорещи доста (за отплесванията да не говорим smiling smiley ) не смятам, че някой иска да я плаши, не виждам и причини за това. Важното е да е наясно, че има доста "подмолни камъни" и да е внимателна в избора и действията си!
Re: Metodi za sigurnost
22-01-2006 - 11:27:47
Ако искаш да кажеш, че има некадърни брокери - има. Ама не виждам това какво общо има с моите мнения.
Кремена, на теб ли беше проблема, че искаше да връщаш капаро на купувач, а се страхуваше, че може купувачът да претендира за сключване на сделка?
Извън темата (защото е за риска за продавача) бих казал, че най-големия проблем при сделките с имоти в България ги създават продавачите, а не купувачите. Но и там не ставав въпрос за парична измама, а за некоректно поведение, изнудване, и т.н.
За Кремена
22-01-2006 - 12:03:17
avatar
Кремена понеже нямам време да пиша много сега веднага ще ти отговря от къде знам - просто съм продавал имоти на мой близък роднина БЕЗ посредничеството на брокери тогава когато нямах никаква представа от пазара на НИ.
И от там съм чувал тези реплик, които давам за примерsmiling smiley
Виждам, че чак си ровила по форума да търсиш под вола теле или незнам каквоsmiling smiley))))
Аз отново повтарям, че не се пеня просто не обичам празните приказки - когато някой твърди нещо поне да се аргументира нали такаsmiling smiley?

Обаче ти пускаш страшни бисери - "За мен лично е без значение дали си брокер или просто съдействаш по-някакъв начин при НИ сделки."

По какъв ли начин пък мога да им съдействамsmiling smiley))) Може би като опитвам да манипулирам общественото мнение тук във форума или как :} :} :} ?

И понеже ми даваш примери аз бих ти дал този, защото всеки говори, но НЕ конкретизира: [forum.imoti.net]



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-01-22 12:06 от Продавач.
Анонимен потребител
Re: За Кремена
22-01-2006 - 13:20:11
Quote

И понеже ми даваш примери аз бих ти дал този, защото всеки говори, но НЕ конкретизира
Ами погледни поста след този на който даваш линк - конкретизирано е:
[forum.imoti.net]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход