Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Metodi za sigurnost

Публикувано от Katrin 
Re: Metodi za sigurnost
23-01-2006 - 16:58:46
Не ми харесва предубеждението ти. Значи честните хора дето са ти помогнали са изключение, а тези които се опитвата да те изиграят са правило. Ако стане въпрос за Швейцария - там честните са правило, а тези които се опитвата да те изиграят - изключение. Без да стъпваме на статистика - просто така решаваме.
Пък моите наблюдения за България са, че честните хора са болшинство. Ама наплашени от глупостите в медиите, подложени на яростна пропаганада търсят под вола теле и са станали мнителни и подозрителни. И затова фантазията им рисува всякакви измами и т.н. И в доста от случаите като защитната им реакция пък става подозрителна за ответната страна, което води д оскандали. които биха се избегнали ако двете страни подходят по-разумно още то началоsmiling smiley
Според теб как може да стигнат до договор двама души, които взаимно се подозират в измама. Защото според мен най-много да стигнат до скандал.
Re: Рецепта за Продавач - студена вода 0,250л 8 пъти на ден
23-01-2006 - 17:14:35
Сашо бе то голямо търсене на 900 евро на кв.м. за гарсионера старо строителство в Лозенецsmiling smiley При 40 купувачи ще се минеш ако продадеш под цената в Атинаsmiling smiley
рядко се нервирам, но сега съм, Човек!
23-01-2006 - 21:48:53
Oh, sancta simplicitas

Виж сега аз не съм тук за да (се) харесвам на теб или на когото и да било друг, целта ми не е да си налагам мнението, както и да убеждавам някой в правотата си. Човек чете, премисля, вярва, взима под внимание или не вярва и забравя. Толкова е просто! И, честно – омръзна ми – да се опитваме да правим такива повърхностни и безпочвени сравнения с Швейцария. Когато ТИ дойдеш в Швейцария за две седмици и (мин.) 20 пъти те наругаят без причина, (+/-) 10 пъти се опитат да те измамят, (+/-) 5 пъти гледайки те в очите те излъжат, още на първия ден те окрадат, почти всеки втори оплаква в присъстивието ти житието и битието си, всяко пресичане на улица носи риск да те върнат с двата крака напред в България....и прочие и прочие, ЕДВА ТОГАВА можеш да ми кажеш: КАКВО ДА СРАВНЯВАМЕ СТАТИСТИКИТЕ, ПОГЛЕДНИ ДЕЙСТВИТЕЛНОСТА И ЩЕ ВИДИШ ЧЕ ВСИЧКО Е ИЗМАМА И МАНИПУЛАЦИЯ НА МЕДИИТЕ! :crazy:

Пак ти повтарям ако аз БЯХ ПОДОЗРИТЕЛНА много преди нещата да стигнат до там до където бяха стигнали щях да “набия спирачки”. Не бях подозрителна, НО СТАНАХ! Собствената ми майка ми казваше от самото начало “вземи адвокат” ама аз не! ЗАЩО? КАКВО МОЖЕ ДА СЕ СЛУЧИ, нали имаме БРОКЕР??? Докато МИ СЕ ПРОЯСНИ! И отново собствената ми майка ми каза, ами аз нали ти казвах, ама ти не те не, на мен
трябва да вярваш, защото аз ТУК ЖИВЕЯ И ЗНАМ КАК СТОЯТ НЕЩАТА!

“Според теб как може да стигнат до договор двама души, които взаимно се подозират в измама. Защото според мен най-много да стигнат до скандал.” КАК ДА ТИ ГО НАПИША, НА КАКЪВ ЕЗИК confused smiley ? Би ли ми обяснил за какво бих могла аз да бъда подозирана. ВСИЧКО което се изискваше го имаха в рамките на 1 ден! Непрекъснато ги подсещах за това или онова, исках (писмени) потвърждения, че всичко е наред, които без капка смущение от страна на брокерите получавах (тонове майлове), а в последствие се оказа, че сделката не може да се финализира защото ОСНОВНИ ДОКУМЕНТИ липсват. ЕДНА СЕДМИЦА ПРЕДИ ИЗТИЧАНЕ НА СРОКА eye popping smiley !!! И дори и тогава не правих скандали, въпреки че основания имах, ама какво щяха да помогнат?! НАЙ-ГОЛЯМАТА НАГЛОСТ ОБАЧЕ БЕШЕ ЧЕ ДОРИ И КОГАТО ВСИЧКО СТАНА ЯСНО, НАГЛО И СЪС СКАНДАЛЕН ТОН СЕ ТВЪРДЕШЕ, ЧЕ ВСИЧКО Е НАРЕД, А ТОВА КОЕТО НЕ Е, Е НЕ ПО ВИНА НА АГЕНЦИЯТА. НЕ НАПРАВО СЕГА МИ СЕ КАЧВА КРЪВНОТО КАТО СЕ СЕТЯ :g: . И сега идваш ти, който нито си бил свидетел, нито си бил потърпевш от всичко това и искаш да ме убедиш ЧЕ ако и ДВЕТЕ СТРАНИ постъпят РАЗУМНО, всичко ще е наред. МОЖЕ, но ако ТИ си едната страна, а АЗ съм другата. Ама треакториите ни, т.е. на разумни хора, да се срешнат е точно както казах “6 от тотото”. Аз се сблъсках с ДРУГИ! КОИТО НИТО СЪМ ТЪРСИЛА, нито съм предизвикала! И като гледам НЕ СЪМ ЕДИНСТВЕНАТА!

Re: рядко се нервирам, но сега съм, Човек!
24-01-2006 - 09:38:45
Така и не разбрах в какво се крие измамата - пропуснали са някой документ ли? И са ти казали в последния момент да го приготвиш - това ли е? Не виждам измама.
За това, че в България има непрофесионалисти не спорим - нормално е да ги има при такива динамични промени. Но ти непрекъснато твърдиш, че те мамят, а от думите ти измама не виждам. НЕ те карам да казваш в какво се крие измамата щом не искаш, но недей да пишеш, че е пълно с измамници без доказателства.
Re: Рецепта за продавач - студена вода 0,500л 10 пъти на ден
24-01-2006 - 12:25:47
Какво те учудва числото 40 ?
При положение ,че продавам от над 6-7 месеца през 5 агенции , даже не е много голямо .
Купувач намерих както казах на 880 EUR, просто никой не дава повече.
Така ,че ако някой ти каже ,че в Лозенец луксозните гарсониери са на по-високи цени да не му вярваш.
За статистиките нали казваш,че ти се занимаваш с кредитиране, аз очаквам да подкрепиш "твоята статистика" ,че само 15%, от продажбите са с кредит.
Дай данни ...........................
Аз веднага съм готов да те контирам .........................
Re: рядко се нервирам, но сега съм, Човек!
24-01-2006 - 12:26:34
Кремена, донякъде разбирам огорчението ти, но все пак не забравяй, че ти си ЧУЖДЕНКА в БГ.

Искам да кажа - нали обсъждахме случая с Пешо със свободните пари. Е, оказа се, че понеже Пешо не познава ситуацията в CH (а тя, естествено, е много различна от тази в БГ), накрая вместо печалба от рентиерство там ще се озове на загуба. Именно и най-вече поради непознаване на ситуацията, а не поради това, че някой го е измамил (което също може да се случи и там, надявам се поне това да не отричаш).

Та ти би следвало, идвайки в БГ да извършваш сделка, да си наясно, че както Пешо е чужденец и не знае в Швейцаряи, ти също си чужденка и не знаеш за БГ. В такъв случай първо и основно правило е да събереш информация за пазара и ситуацията в БГ, преди да започнеш каквото и да било като дейност. "Внимателното планиране е в основата на всяка успешна операция" :}

И ако не си го направила, а си се предоверила на някого (бил той брокер или агенция), не знам защо се сърдиш на някой друг освен на себе си smiling smiley

Даже и в анонимен форум хората щяха да ти момогнат - стига да беше питала.

Можеш да си сигурна, че ако аз реша да правя нещо в Швейцария (или където и да било в "чужда" среда), първата ми работа ще е да се опитам възможно най-подробно и от различни източници да проуча ситуацията там. А не да разчитам на общоприетото мнение, че това е "уредена страна". защото тя може да е уредена, ама аз да не знам КАК smiling smiley

Между другото, който и чужд инвеститор в БГ да вземеш, изхожда от подобна позиция - първо плаща пари за feasibility study, пък после решава струва ли си или не да прави каквото и да било. И плаща пари за местни експерти/консултанти или ги наема като собствен персонал, за да му кажат как стоят нещата в неговия бизнес в БГ.



Re: Metodi za sigurnost
25-01-2006 - 12:37:52
Здравейте, нещата които пишете са полезни както за купувачи така и за продавачи
Аз смятам скоро да купувам апартамент и нещата които прочетох тук много ми помагат. Не разбрах само за "банковата гаранция". Моите пари са на срочен влог в ПИБ какво трябва да направя....?Аз ли трябва да сключа договор с банката за "банковата гаранция"? Продавача страна от този договор ли е .....ще му се даде копие от този даговор и после той с копие от новия нот. акт и бележка от службата по вписванията ще си изтегли парите, така ли е?
Аз като купувач трябва ли да вземам някакъв документ от службата по вписванията че апартамента вече е мой. Може ли някой да ми каже от къде мога да си сваля примерен договор за продажба, и това за "банковата гаранция" трябва ли да присъства в договора или се прилага само документа който ще дадат от банката за "банковата гаранция".
0.25 е таксата на банката върху сумата която ще се прехвърля на продавача или не?
А и още нещо се сетих този фокус да пише в договора че апартамента се продава за 5000 евро а реално на ръка да се дадът останалите пари законен ли е?
Доколкото знам това се прави да се платят по- малко пари при прехвърлянето на апартамента!
Не се ли гледа данъчната оценка на апартамента при калкулиране на таксата за прехвърлянето?
Къде се плащат тези пари при нотариуса ли, или някъде в съда?
И каква може да бъде данъчната оценка на двустаен апартамент Бургас, "Меден Рудник" зона Б, 68 квадратни метра при пазарна цена 23000 евро?

За екранната справка в съда докалкото знам на място виждаш на екрана кои са собствениците, но документа ти го дават след 3 дена.........това законно ли е?
Доколкото знам с тази екранна справка се удостоверяват реалните собственици така ли е?
Неща като дали апартамента не е ипотекиран, не е под възбрана, под запор и дали е спорен синоними ли са?
Или отделен документ трябва да се издава за всяко от нещата?
Не се ли създава възможност апартамента да бъде прехвърлен N на брой пъти за тези 3 дена и аз в последствие да купя апартамент който вече е прехвърлен на един или няколко човека преди мен. И след като те са първи апалтамента по пътя на логиката е на тях не на мен. Нотариусите вързани ли са в мрежа могат ли в реално време да проверят дали сделка за даден апартамент, не е направена вече при друг нотариус в другият край на града да речем.
Благодаря предваритерно за отговорите и се надявам те да помогнат и на други хора за повишаване на сигурността им!
4ovek
25-01-2006 - 15:23:55
Много кандидати, малко плащачи
за съжаление.
От тези да ги приемем 40, някъде толкова са,
880 е най-високата оферта до момента, масовите предложения бяха
в диапазон 750-800.
И брат ми продаде своята гарсониера преди 2 месеца , която е близнак на моята
на 790 , в добро състояние, но без да й е правен скорошен ремонт .
При мен е след лускозен ремонт, има вградена италианска
кухня , блиндирана врата и т.н.
Re: 4ovek
25-01-2006 - 16:36:55
Къде я събра вградената кухня в гарсионерата - да не си навлязъл при съседитеsmiling smiley Басеина с олимпийски размери в банята защо не го спомена?
Горките бедняци - всичко на всичко могат да си позволят 40000 евор за гарсониера, но 45 в никакъв случайsmiling smiley И накрая е останал само един, като шотландски боец - със сетни мъки е изпразнил и последния си джоб , накрая сигурно със стотинки ги е натамънил за да се добере до заветните 44000 евро горкияsmiling smiley
А брат ти е продал по-изгодно - на теб ремонтът ти е излязъл над 5000 евро, а той е продал по-бързоsmiling smiley
Re: 4ovek
26-01-2006 - 10:58:43
Какво ти влиза или излиза дали брат ми е продал по-изгодно от мен и на мен колко ми бил ремонтът само това не разбирам ?
Можело ли в гарсониера да се вгради готова кухня или не ?
Ти да не бъркаш гарсониерата с боксониера бе приятелче ?
Нещо призивът ми да го духат брокерите
лично ли те обиди що ли ?
Аз моя брокер го извъртях, така че накрая вместо 2,5 % колкото искаше , със собственото си нахалство и глупост при разговора ми с купувача ни докара до общото решение просто да го прекараме както и стана и той взе чисто и просто 0 лева. Не че беше вложил усилие за повече .
Юридически и аз и той си действахме с лични адвокати , а връзката
верно,че я направи той , но за това да иска 3500 лв. е малко множко.
На моя адвокат по негово предложение му платих 400 лв. и той беше доволен
и си свърши работата перфектно.
Върхът на нахалството на брокера беше като обяви,че си иска всичките пари
при подписването на предварителния договор щото си бил свършил работата и такава била практиката.
Айде чао и умната
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход