Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Metodi za sigurnost

Публикувано от Katrin 
Re: smiling smiley))
20-01-2006 - 17:56:23
май вече бяхме един път с теб говорили на тази тема smiling smiley , изглежда - с право или без право - мнението за банките и техните функции все още в БГ не е на европейско ниво. Защото ако тук искаш да не се знае колко пари имаш, ще ги държиш в банка и ще си плащаш с карта или ще си взимаш малко за "джобни пари". А "под дюшека" улесняваш само крадците, а за "обезценката" да не говорим...
Re: И не го ограбиха????
20-01-2006 - 17:59:29
Абе да ти кажа доста се оглеждаше, май само на мен ми беше "весело" А тук в Швейцария можеш при всякъкви обстоятелства да се разхождаш много спокойно... Е случват се и тук разни неща, ама все хора от нашта географска ширина (не казвам обеателно Българи) са замесени ша знаеш smiling smiley
Re: smiling smiley))
20-01-2006 - 18:04:44
Говорихме, ама ти не ми отговори дали е истина легендата за банковата тайна на швейцарските банки, че едвали не трябва да докажат, че някой е сериен убиец от типа "Чекатило" за да разкрият колко пари имаsmiling smiley В Западна европа и САЩ банкова тайна няма и ние сме по техен образец. За Швейцария ще кажеш ти.
Ама все пак по-сигурно то това САМО ТИ ДА ЗНАЕШ няма.
Щото и крадците ходят по информацияsmiling smiley
Междудругото аз пари под дюшек не държа, ама знам защо ги държат другите.
Re: И не го ограбиха????
20-01-2006 - 18:08:31
Да не го сгази колра се е оглеждалsmiling smiley
Високата престъпност в България е мит. В Ирландия обраха от банка 25млн. паунда миналата година, а я дават за пример като най-проспериралия член на ЕС. Всичко е въпрос на пропаганда.
Re: smiling smiley))
20-01-2006 - 21:04:35
Ако е легенда няма да е истина, ако е истина няма да е легенда smiling smiley

Нещо по средата...

Смятам (ама не мога да си сложа главата в торбата) че днес вече не е толкова лесно да влезеш в една банка с тъмни очила и куфарче с пари и без някой да попита от къде са да ти отворят сметка... С тия билатерални преговори с ЕО трябваше Швейцария доста "обещания" да направи за да получи и тя някои. Нали не искат да са в Съюза. Та едното беше банковата тайна да се поразхлаби и контрола за пране на пари да се усили. Бориха се като "лъвове" те си знаят защо winking smiley Но какво да се прави като искаш, трябва и да даваш. Приеха се някой закони но в общи линии нищо "драматично". Банковата тайна все още си е такава и докато парите са "чисти" (произхода им е доказуем и редовен) няма проблем. Но банките трябва да дават сигнал при основателни confused smiley подозрения. В същото време за да се дадат данни за финансово състояние от банка трябва да те съдят за престъпление и да има решение на съд. С други думи доста "разтегливи понятия" дето имат много вратички :ami:
Re: И не го ограбиха????
20-01-2006 - 21:12:20
Сигурно да знаеш от това се е притеснявал, при тези шофьори и това движение :} как не ми дойде на акъла :]

Незнам аз кое е мит, кое е легенда и кое е голата истина. Престъпноста в БГ е пладнешка, ако могат да те прецакат, да те окрадат "на дребно". Е от време на време екшъна е по-крупен... eye popping smiley Ама все си мисля, че ако престъпноста беше по "на ниво" (като например да се откраднат от банка 25 Млн) нямаше хората да са толкова параноидно недоверчиви и да виждат във всеки потенциален лъжец, крадец, мошеник и прочие.
Анонимен потребител
Re: smiling smiley))
21-01-2006 - 10:32:48
Е как да мяма сигурност бе жена. Продавача може да ги вземе тези пари чак като представи нотариалния акт за прехвърлянето + бележка от службата по вписване че имота е вече на името на купувача - от това по-голяма застраховка за купувача - здраве му кажи. На практика банката дава парите не при представяне на нотариалния акт, а едва след като той е вписан вече - т.е. имота е прехвърлен
Re: И не го ограбиха????
21-01-2006 - 10:54:28
Само дето не отговаря на истината. Престъпленията в България на глава от население не са повече отколкото в Западна Европа. Просто всяко едно се раздухва от телевизии, вестници и т.н.
Такава е политиката в България в момента - населението трябва да се страхува.
Примерно при сделките с имоти - 250хил. сделки за годината и само един случай на измама дето някой се сети, че давали по телевизията.
Re: smiling smiley))
21-01-2006 - 11:05:26
Тинки, аз не казвам че няма сигурност, бе момко :}
Откъде да знам на кой какви са му съмненията и защо са точно тия?! Аз бих се чувствала най-сигурно когато всичко се урежда по банков път. Не бих се съгласила по куп причини да ми се броят пари на ръка. Сега, точното протичане - кое пред и след кое - е въпрос на договяране. И често се появява аргумента (страха) ама аз ако, пък той/та ако... Както казах хората си нямат доверие (вие ще кажете защо), а страха е винаги "лош съветник"...
Re: И не го ограбиха????
21-01-2006 - 11:11:04
"Такава е политиката в България в момента - населението трябва да се страхува."
Защо е така???? Така беше и "тогава" :ami:

А доколкото за телевизията, какво да ти кажа, не всеки случай (по-различни причини) стига до медиите. Медиите са действително нещо "страшно" и могат да насочват общественото мнение в една или друга посока. Но според мен хората много повече "се зареждат" от случаи от собствената си практика или тази на близки и познати. Казваш за един случай някой се сетил... ами прочети в САМО в този форум колко случая има. А едва ли всеки който е имал проблеми е и писал тук.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-01-21 11:13 от Кремена Дойнова.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход