Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

за или против комисионната на брокерите,ако не защо

Публикувано от turbozol 
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
27-09-2007 - 19:49:33
avatar
zlostyr Написал:
-------------------------------------------------------

> Аз ти повтарям за сетен път, че след като
> продавача ти е възложил да му продаваш апартамента
> да си искаш комисоната от него. Това е ПРОТИВ. Ти
> ми кажи защо трябва купувача да ти плати комисона,
> без да ти е искал предварително услугата - това ще
> е твоето ЗА.

Много е просто.Всеки плаща за това,че иска да му бъде свършена дадена работа.В случая това е посредничество.На продавача му се търси купувач.На купувача се предлага информация за наличен имот.Ако представлява интерес за него,се извършват огледи,срещи,постигане на съгласие относно сделката и осигуряване на успешното й реализиране.
Брокерът не е екскурзовод,а посредник.Услугата е многокомпонентна.
Когато поискаш да те заведе на оглед и не ти допадне имота,нищо не дължиш.Това,плюс рекламата,която "те е намерила" са за сметка на агенцията.Но ако решиш да купуваш-приемаш услугата и си плащаш.
Това,че се опитваш да минеш метър не е коректно,но не ме учудва.



winking smiley
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
27-09-2007 - 20:03:22
Да,само че "Андрешко "понякога идва на оглед със свой познат/а и го представя за своя брокер.По телефона не можеш да разбереш ,дали си разговарял с мнимия брокер или с клиента.Поискаш ли виз.картичка ти отговаря,че в момента не носи ,защото е забравил или незнам си какво.Какво правим тогава? :crazy:
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
27-09-2007 - 20:06:58
Да,само че "Андрешко "понякога идва на оглед със свой познат/а и го представя за своя брокер.По телефона не можеш да разбереш ,дали си разговарял с мнимия брокер или с клиента.Поискаш ли виз.картичка ти отговаря,че в момента не носи ,защото е забравил или незнам си какво.Какво правим тогава?

техлиш му една майна, изреждаш му родата до десето коляно и ако се прави и на отворен му хвърляш един бой и нещата приключват, пък после да върви да се оплаква на арменския поп
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
27-09-2007 - 20:10:23
avatar
Камелия, стига си повтаряла като латерна едно и също. И това, че го пишеш удебелено не го прави истина. За това, че продавача е избрал да има посредник при сключването на сделката е редно да си плаща той! Аз не съм искал посредник и не виждам защо трябва да плащам за каквато и да била услуга, която никога не съм искал.
Комисионата се плаща за информацията основно защото търсенето е по-голямо от предлагането и хората нямат избор. Иначе не смятам, че публикуването на няколко обяви и един (или повече) огледи струват 1500-2000Е.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
27-09-2007 - 20:29:00
avatar
zlostyr Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия, стига си повтаряла като латерна едно и
> също. И това, че го пишеш удебелено не го прави
> истина. За това, че продавача е избрал да има
> посредник при сключването на сделката е редно да
> си плаща той! Аз не съм искал посредник и не
> виждам защо трябва да плащам за каквато и да била
> услуга, която никога не съм искал.
> Комисионата се плаща за информацията основно
> защото търсенето е по-голямо от предлагането и
> хората нямат избор. Иначе не смятам, че
> публикуването на няколко обяви и един (или повече)
> огледи струват 1500-2000Е.


Колкото и удебелено да пиша,полза няма.Затова ще се огранича с един съвет.Щом не искаш услуга от някого,не му се обаждай и не му губи времето.
Пожелавам ти да се замогнеш,да си купиш имот,за да разбереш,че обявите и огледите НЕ СА ОСНОВНОТО при покупко-продажбите. winking smiley
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
27-09-2007 - 20:32:34
avatar
komin4e Написал:
-------------------------------------------------------
> Да,само че "Андрешко "понякога идва на оглед със
> свой познат/а и го представя за своя брокер.По
> телефона не можеш да разбереш ,дали си разговарял
> с мнимия брокер или с клиента.Поискаш ли
> виз.картичка ти отговаря,че в момента не носи
> ,защото е забравил или незнам си какво.Какво
> правим тогава?
>

При мен този номер отдавна не минава.Нали трябва да организираш огледа? Задължително взимаш телефона на агенцията и името на брокера!Пък,ако ми изгреят на огледа,става още по-интересно.Достатъчно е само да се разговоря с "колегата" и.......просто не ги водя никъде. smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-27 20:37 от камелия.
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
28-09-2007 - 08:12:22
Ти май не си ходила много по света smiling smiley


Quote

Ако се обадиш по оферта и отсреща е брокер,приключваш разговора

Аз се обаждам за да купя, а не за да ми посредничи някой.
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
28-09-2007 - 08:19:34
Quote

На продавача му се търси купувач.На купувача се предлага информация за наличен имот

Ти май не разбираш какво работиш. Продавачът ти плаща за да направиш информацията за неговия имот достъпна за възможно най-много купувачи и да го срещнеш (или уведомиш) с всички потенциални.

На купувача ти му предлагаш информация само ако той ти каже "търси ми имот". Когато ти каже "ето този който рекламираш ме интересува" да го заведеш до имота и срещнеш със собственика не е предлагане на информация.

Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
28-09-2007 - 08:21:11
Quote

днес мои клиенти си купиха чрез мене апартамент и са доволни,защо ли те си решиха проблема без да имат твоите дълбоки съждения -аз не товаря цената просто си искам комисионна за услугата,клиентите ми винаги знаят чистата цена ,и плащат за услуга,която е определена на базата на цената

След като всичко е тип-топ защо се страхуваш да си напишеш в обявата колко е цената.
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
28-09-2007 - 08:26:19
Quote

Щом не искаш услуга от някого,не му се обаждай и не му губи времето

Ама къде пише че се предлага услуга?
Покажи ми една обява, в която пише че се предлага услуга?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход