Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

за или против комисионната на брокерите,ако не защо

Публикувано от turbozol 
напротив наясно съмsmiling smiley
27-09-2007 - 13:01:44
avatar
Звънях в големи магазини като Арон, Лабиринт и други, които разполагат с огромни площи и складове. А иначе ми е ясно, че работят с производители и доставчици. Само, че това касае случая в който те са обявили червена дамаска за едно диванче, а аз се обаждам да питам дали имат синя и те ми казват ще ти намерим след 30 дни примерно - тогава е ок.
Но да не знаеш какво имаш... Ако нямаш червенмо диванче ще обявиш зеленото, което ти е останало а дали ще ти бъде в склада или при производителя, който може утре да го докара няма значение - важното е да го имаш. А не - поръчай го и ще ти го докарам като го произведем след 30 дниsmiling smiley)))
За компютърните чаркове магазините съм доволен от някои, защото пишат примерно - лаптоп дел на склад цена еди колко си. Лаптоп ай би ем при поръчка - доставка в рамките на 5 работни дни. Това при мебелните магазини не го видях. Когато ми го напишат така аз ще преценя дали да чакам 5 дни (месец) или да си купя дел.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-27 13:04 от Продавач.
Re: едно и също...
27-09-2007 - 13:03:11
avatar
Разбирам те, но тогава отиди с брокера, който си си избрал ако отидеш сам брокера на продавача ще трябва да върши работата на твоя брокер ако нямаш такъв. И това сме го коментирали.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
27-09-2007 - 13:06:11
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Брокерът ако смята задължително да иска комисиона
> да бъде така добър да си го напише в обявата.


Тинки,почваш да се бъзикаш и спамиш темата!
Когато един човек работи,получава възнаграждение.Няма да ти обяснявам като на тригодишно./ То и те вече са наясно,че безплатен обяд няма/.
Смени малко плочата,че така свясна тема не можем да разнищим,а само се въртим в кръг. winking smiley
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
27-09-2007 - 13:13:25
Quote

За да съществува такъв вид услуга значи тя е необходима

Кой е казал, че услугата не е необходима? Разбери, аз не искам сам да си върша работата искам да има избор - дали теб да наема да я свършиш дали някой друг.

Точно поради факта, че съм ЗАДЪЛЖЕН да работя с тебе ако ти се обадя като частно лице на твоя оферта се стига до следните неща:
1) аз не ти вярвам защото ти си бил избран от продавача, а на мен си ми натрапен
2) не мога да съм сигурен дали защитаваш моите интереси - може да премълчиш нещо за имота - все пак продавача те е наел - няма "мръсно" да му правиш

Следват неща, който не са обвързани с това дали точно ти (брокерът на продавача) ще ми посредничиш или някой друг:
1) комисионата ти зависи от стойността на сделката - нямаш интерес да смъкваш цената
2) искаш си парите на предварителен и после ме зарязваш - айде не ме зарязваш ама не ми отделяш същото внимание както преди да си получиш парите
3) не носиш никаква отговорност - финансова се има предвид
4) Ако не си харесам имот на третия оглед ме зарязваш
5) не можеш да ми осигуриш най-изгодни условия по сделката - в последно време гледам обяви " цена хххх, цена за колеги ууууу"
6) Не съм сигурен в компетентността ти по всички въпроси засягащи сделката, но вместо да ми уредиш нужните консултации ти ми казваш "няма проблеми"
7) Брокерите в една АНИ работят всеки за себе си и нямам усещането че АНИ стои зад тях. Т.е. ако нещо се прецака АНИ ще обяви брокера за некадърник и така ще си измие ръцете. Идеята ми е че не мога да разчитам на АНИ като фирма да ми помогне при евентуални проблеми.
Анонимен потребител
Re: едно и също...
27-09-2007 - 13:26:16
Добре аз примерно си избирам тебе.

Обаждам се на обява. Обясняват ми какво е, що е - айде да кажем в най-добрия случай са го гледали ама за по-малки детаили не могат да се сетят. Примерно не знаят дали асансьорната шахта има общо с апартамента или не, каква е квадратурата на стаите и т.н.. Е, аз трябва ли да ти се обаждам на теб да идваш с мен да гледаме къде е асансьорната шахта и да мерим стаите или не? Ако аз го харесам апартамента - ще ти се обадя и ще ти кажа - ето ти телефоните на брокера на продавача - уреди ми формалностите. И двамата сме доволни - аз не те занимавам с глупости и сме си в добри отношения.

Представяш ли си как ще ме гледаш ако ти кажа - ела на оглед за да меря стоите колко на колко са? Ами аз ако ти се обадя два, три пъти да идваш така с мене на огледни и ти ще ме намразиш. Затова ти казвам - ти на мен апартамент не можеш да ми избереш. ти на мен можеш да ми помогнеш за да мине всичко по вода при сделката.
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
27-09-2007 - 13:29:19
Quote

Когато един човек работи,получава възнаграждение

Пак бъркаш. когато един човек му е възложена работа и той я свърши получава възнаграждение за това.

Примерче - ако ти идеш и на своя глава измиеш всички улици в София:
1) работила ли си? - ДА
2) получаваш ли възнаграждение? - НЕ
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
27-09-2007 - 13:41:16
Хора, стига сте циклили на тая тема!!!! Изморително е за всички, а и определено е безмислено........
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
27-09-2007 - 13:45:19
avatar
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Тинки Уинки Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Брокерът ако смята задължително да иска
> комисиона
> > да бъде така добър да си го напише в
> обявата.
>
>
> Тинки,почваш да се бъзикаш и спамиш темата!
> Когато един човек работи,получава
> възнаграждение.Няма да ти обяснявам като на
> тригодишно./ То и те вече са наясно,че безплатен
> обяд няма/.
> Смени малко плочата,че така свясна тема не можем
> да разнищим,а само се въртим в кръг.

Извинявай, но точно ти си спамъра. Възнаграждението брокера да си го търси от този, който му е възложил работата - продавача. Аз ще ти платя ако те наема да ми търсиш апартамент.
Безплатен обяд няма, но няма и обяд, който да се плаща два пъти - от продавача и от купувача....


Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
27-09-2007 - 14:34:44
ЗЛОСТЪРЕ ОБЯСНЯВАМ ОТНОВО-1.Продавач си обявява имота чрез мене.2.АЗ го предлагм.3.ОБАЖДАШ МИ СЕ ПО КОНКРЕТНА ОБЯВА.4Имота те интересува4.Казвам ти че комисионната е 3%.5.ИСКАШ ОГЛЕД-значи си съгласен да платиш6.Не искаш да плащаш/твое право/ и отказваш огледа поуката е че не плащаш никакъв обяд ,спестяваш си парите и продължаваш да търсиш7.след тебе се обажда някой друг който се съгласява с параметрите на сделката и се сдобива с желаният от него имот-пито платено,и ти продължаваш да търсиш...
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
27-09-2007 - 14:43:47
Quote

4.Казвам ти че комисионната е 3%

Това го кажи в офертата си. Ти пускаш обява "Продавам имот ...". Аз искам да купя имота, а не да ти ползвам услугите. То не пречи в последствие да реша да ти ползвам услугите и да ти възложа работа за което ти да ми кажеш "комисионата ми е 3%", но първоначално от никъде не се разбира, че продажбата върви комплект с твоите услуги.

Реално погледнато ти ми губиш времето и надуваш телефонната ми сметка с това, че ми казваш за услугата си и заплащането чак след като ти съм се обадил по телефона.

Какво сложно има - пишеш - продажбата върви в комплект с посредническа услуга която струва толкова и толкова.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход