Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

за или против комисионната на брокерите,ако не защо

Публикувано от turbozol 
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
27-09-2007 - 14:44:18
avatar
Чудесно, турбозоле, аз съм до стъпка 4 - твоята комисиона. Само не разбрах, какви са аргументите ти в полза на плащането на комисоната от купувача, защото в крайна сметка това е темата тук - ЗА и ПРОТИВ КОМИСОНАТА НА БРОКЕРИТЕ, нали?
Аз ти повтарям за сетен път, че след като продавача ти е възложил да му продаваш апартамента да си искаш комисоната от него. Това е ПРОТИВ. Ти ми кажи защо трябва купувача да ти плати комисона, без да ти е искал предварително услугата - това ще е твоето ЗА.

П.П. Без да се заяждам - комисиона се пише с едно 'н'.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-27 14:47 от zlostyr.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
27-09-2007 - 15:04:40
До Тинки-АКО го пиша в офертата 3% комисион,звучи твърде грубо за този който иска да ги даде и пояснително за този който не иска да ползва услугата,моите пари идват от този който е съгласен ,и за това предпочитам да загубя примерно теб като клиент,а да го спечеля него. това е!!
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
27-09-2007 - 15:13:15
Ама защо да звучи грубо?

Тебе срам ли те е да поискаш възнаграждение за труда си?

Как продавача на банички може да сложи цена на баничката си и не го е страх, че ще изгони клиентите, пък тебе страх те хваща?
Я кажи от какво те е страх, нали тази цена е оправдана предвид на разходите ти и труда който влагаш.

Знаеш ли имаше едно време едни таксита дето се навъртаха покрай гарата и караха - кой на 1.50 кой на 2.50, някой даже и на 3.50. И те да ти кажа имаха май като твоя проблем - 1, 2 и 3 все бяха едни малки такива, не се виждаха, човек ако не се загледаше внимателно излизаше че карат като всички останали на 0.50 лева на км.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
27-09-2007 - 15:18:16
avatar
Сравнението с такситата по гарата е доста удачно.
Според мен просто турбозол си мисли, че той ако напише в обявата си 3% комисона, а другите, по-хитри от него брокери не я напишат, хората няма да се обаждат на неговата обява, ами на обявите на останалите winking smiley
Въпреки всичко аз не видях нито един аргумент в полза на това изобщо да има комисиона.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
27-09-2007 - 15:19:52
До Злостър-НЕ е задължително нито да ми плащаш нито да ми ползваш услугата .ПРОСТО нито ми възлагаш нито ми плащаш,нищо друго не съм казал.САМО АКО ТИ КАЖЕШ ДА ТОГАВА ПЛАЩАШ,АКО СЕ ОТКАЖЕШ ПРОДЪЛЖАВАШ ДА ТЪРСИШ САМ БЕЗ ДА СЕ АНГАЖИРАШ С НИКОЙ.ЗА АРГУМЕНТИТЕ- АЗ ПРЕДЛАГАМ ИМОТ КАКЪВТО ТИ ТЪРСИШ ТИ НЕ СИ ГО НАМЕРИЛ САМ ,НАМЕРИЛ СЪМ ГО АЗ И ТИ ГО ПРЕДЛАГАМ СРЕЩУ КОМИСИОННА ИЗБОРЪТ Е ТВОЙ.-ТОВА Е АРГУМЕНТА ЗА.

П.П-ДУМАТА КОМИСИОННА Е С ДУБЛЕТНА ФОРМА И ДВАТА ПРАВОПИСА СА ПРАВИЛНИ
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
27-09-2007 - 15:28:46
За комисиона вземи отвори някой речник.

Комисиона е съществително от женски род
Комисионна е прилагателно.

Аз мисля че това което получаваш все пак е съществително, а не прилагателно.

За да кажа ДА или НЕ аз първо трябва да знам че ти искаш да ме "натовариш" с тази услуга. За целта трябва да ти се обадя - това за мен е разход. И забележи аз се обаждам за да купя имота, а не да ти ползвам услугите. Затова ти дадох примера с хладилника. Като идеш в магазина ти отиваш да си купиш хладилника, а не да ползваш транспортните услуги на магазина.

и друг пример ти дадох. Виждаш такси отворило задния капак и написамо с големи букви - домати по 2 лева килото. Ти като идеш до това такси и кажеш 5 кила домати какво искаш - да си купиш домати или таксито да те закара до пазара?
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
27-09-2007 - 15:30:19
ТИНКИ И ЗЛОСТЪР -ОТИДЕТЕ В СЕЛО КЪДЕТО ИМА 300 ЖИТЕЛИ ,ПОПИТАЙТЕ НА ПЛОЩАДА ,КАКВА Е КОМИСИОННАТА НА БРОКЕРИТЕ И ТЕ ЩЕ ВИ Я КАЖАТ -ИНФОРМАЦИЯТА Е СТИГНАЛА И ДО ТАМ-ИЗГЛЕЖДА САМО ВИЕ НЕ ЗНАЕТЕ,ЧЕ ТЯ Е 3%.
не си мисля,че няма да ми се обаждат.Просто най елементарната етика изисква първо да кажеш добър ден, след това да кажеш какво предлагаш и после колко ще струва ако се приема да ,ако не не...Приятели имам сделка ще ви помоля да ме извините .Темата продължава..
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
27-09-2007 - 15:36:34
Ти вече си казал веднъж в обявата колко струва след, което почваш да товариш отгоре.

Това че всички знаят, че бензина е 2 лева не означава, че на бензиностанцията не трябва да има обявена цена.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
27-09-2007 - 17:26:54
ТИНКИ -ДОКАТО ТИ СТОИШ И РЪСИШ много умни мисли,днес мои клиенти си купиха чрез мене апартамент и са доволни,защо ли те си решиха проблема без да имат твоите дълбоки съждения -аз не товаря цената просто си искам комисионна за услугата,клиентите ми винаги знаят чистата цена ,и плащат за услуга,която е определена на базата на цената.Разбери каква е разликата между стока и услуга,търговска надценка,търговска отстъпка,виж търговския закон-там е описано какво е комисионна и за какво се плаща,ако го прочетеш ще разбереш и други неща
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
27-09-2007 - 19:01:48
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------


> Точно поради факта, че съм ЗАДЪЛЖЕН да работя с
> тебе ако ти се обадя като частно лице на твоя
> оферта се стига до следните неща:
> 1) аз не ти вярвам защото ти си бил избран от
> продавача, а на мен си ми натрапен
> 2) не мога да съм сигурен дали защитаваш моите
> интереси - може да премълчиш нещо за имота - все
> пак продавача те е наел - няма "мръсно" да му
> правиш
>
> Следват неща, който не са обвързани с това дали
> точно ти (брокерът на продавача) ще ми посредничиш
> или някой друг:
> 1) комисионата ти зависи от стойността на сделката
> - нямаш интерес да смъкваш цената
> 2) искаш си парите на предварителен и после ме
> зарязваш - айде не ме зарязваш ама не ми отделяш
> същото внимание както преди да си получиш парите
> 3) не носиш никаква отговорност - финансова се има
> предвид
> 4) Ако не си харесам имот на третия оглед ме
> зарязваш
> 5) не можеш да ми осигуриш най-изгодни условия по
> сделката - в последно време гледам обяви " цена
> хххх, цена за колеги ууууу"
> 6) Не съм сигурен в компетентността ти по всички
> въпроси засягащи сделката, но вместо да ми уредиш
> нужните консултации ти ми казваш "няма проблеми"
> 7) Брокерите в една АНИ работят всеки за себе си и
> нямам усещането че АНИ стои зад тях. Т.е. ако нещо
> се прецака АНИ ще обяви брокера за некадърник и
> така ще си измие ръцете. Идеята ми е че не мога да
> разчитам на АНИ като фирма да ми помогне при
> евентуални проблеми.
>


Добре де,решението е просто.Не работиш с АНИ!
Ако се обадиш по оферта и отсреща е брокер,приключваш разговора без да е започнал по същество и готово. winking smiley
Такова животно като "частно лице,ама със собствен брокер",няма.Никъде по света. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход