Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

за или против комисионната на брокерите,ако не защо

Публикувано от turbozol 
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
26-09-2007 - 16:47:27
ДО Тинки -приятелю скъп,рядко се срещат хора като теб и не мога да не призная твоята уникалност,въпреки това те моля от сърце- кажи нещо смислено.Опитвам да ти обясня-търсиш си имот, обаждаш се по обява, отговаря ти брокер иска комисионна. Ти не искаш да ползваш услугата и се отказваш -вече никой не ти се натрапва И НЯМА ОТ КАКВО ДА СИ НЕДОВОЛЕН И НЕ Е НАРУШЕН ЗЗП/Закон за защита на потребителите/.АЗ съм ти фен завинаги .Трябва да ми обещаеш ,че ще слушаш вкъщи иначе мама ще ти си кара.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
26-09-2007 - 16:47:27
> Ами аз затова, за да не сменям брокери и взаимно
> да се изнервяме, предпочитам да си търся сам. А
> върху това, че интереса ми може да го гарантира и
> адвокат ти трябва сериозно да се замислиш - защо
> да предпочета теб, а не адвокат или нотаруис

:} Ох, ох, ох, сега като остана без пари какво ще правя...
Аз нали това ти казвам - като не искаш моите услуги, ползвай тези на адвоката!
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
26-09-2007 - 16:49:17
камелия Написал:
-------------------------------------------------------

> Танто за кукуриго!

clap: камелия рулз!
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
26-09-2007 - 19:00:39
avatar
Още малко ще се правите на интересни, още съвсем малко...
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
26-09-2007 - 19:15:43
Quote

Когато подпишеш предварителния договор и капарираш имота,си плащаш и комисиона на брокера.

Ако съм му възложил нещо си плащам, ако не съм му възлагал нищо за какво да му плащам?
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
26-09-2007 - 19:17:40
Но как АНИ ще изпълни поетите си задължения към продавача ако отказва да го информира за моя интерес към имота му?
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
26-09-2007 - 19:23:17
Брокерът ако смята задължително да иска комисиона да бъде така добър да си го напише в обявата.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
27-09-2007 - 11:46:18
До Тинки- Ако аз напиша в обявата ,че искам комисионна и я фиксирам примерно 3 %рискувам само ти да бъдеш доволен от това, е може би още трима ,значи общо ставате четирима клиенти за всички ани което е крайно пренебрежително.Комисионната е дължима при сделка само ако има престация на интереси и това не е само в България, а навсякъде по света .За да съществува такъв вид услуга значи тя е необходима и правилата в този бизнес се съставят от тези които пряко са ангажирани в него .ПОТРЕТВАМ не коментирай комисионната,а коментирай от какво си недоволен като услуга.Не е необходимо да правиш сметка на парите на друг колко изкарва неизкарва,визирай услугата и качеството и,но моля конкретно и ясно.
не съм по темата многоsmiling smiley
27-09-2007 - 12:33:00
avatar
Понеже много се сравнява услугата на ани с какви ли не магазини, продукти и стоки наредени по рафтовете без да искам и аз да правя подобни нелепи сравнения ще ви кажа какво става ако решите да си купите мебели следейки сайтовете на мебелните магазини...голям смях ама много по-голям от колкото когато звъните в повечето ани за някоя оферта.

Аз: "Ало добър ден разглеждам вашия сайт и си харесах диванче с марка еди коя си... Каква е цената му защото на сайта ви няма цени?"

Мебелния магазин наричан за кратко МБ:
"Кажете ми каталожния му номер моля"

Аз: "12345"

МБ: "Момент сега ще проверя"

Аз "ок чакам"

МБ: "Ще ми оставите ли вашия телефон да проверя по-обстойно и да ви се обадя когато го открия?"

Аз: "Да телефона ми е 12345"

МБ след 20 минути: "Добър ден за диванчето от мебелния магазин се обаждам... Ами с такава дамаска, която сте видяли на сайта ни нямаме на склад"

Аз: "Ами с каква имате тогава?"

МБ: "Момент...ами май го нямаме този модел на склад ако желаете можете да си го поръчате и в рамките на 30 дни ще ви бъде доставено..."

Аз: "А цената каква беше?"

МБ: "2483лв"

Аз: "2000лв за диванче...благодаря и приятен ден ви желая"


Това да ви прилича на нещоsmiling smiley? Има прилика с агенциите нали?
ОБАЧЕ каква е разликата в повечето случаи с подобни стоки и услугата на АНИ...
Разликата е в това, че имотите обявявани за продажба от брокерите не стоят в склада да отвориш и да видиш, че го има или го няма. Разликата е, че имотите се продават от по няколко агенции и брокера е длъжен да се обади на собственика на имота да го попита дали вчера не е взел капаро от някой купувач доведен му от друга агенция.
Докато ако обявяваш нещо за продажба в сайта си и незнаеш дали го имаш в склада и с каква дамаска е някак си е по-различно нали? Защото не зависиш от други хора, а просто трябва да си следиш продажбите както и това какво рекламираш на собствения си сайт.
Аз няма как да знам във всеки един момент дали собственика на имота, който рекламирам днес няма да се събуди с г..а на горе и да реши, че няма да продава и за това при запитване от клиент трябва да го попитам и да върна обаждането нали е логичноsmiling smiley?
Докато в мебелния магазин ако не знаеш какво имаш в склада и какво си продал не можеш да се оправдаеш с трето лице - виновния си ти, че ми подаваш грешна информация, а за липсата на цени на някой сайтове за мебели пък да не говорим.





Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: не съм по темата многоsmiling smiley
27-09-2007 - 12:52:35
Явно не си много наясно какво правят магазините. Ще ти дам пример с компютърните такива:
1) той склад няма
2) държи малко бройки от оборотни неща в магазина
3) ценова му листа е с продукти които се предлагат от доставчиците
4) като го попиташ за нещо той звъни примерно в Мост да пита имат ли го.

Така че и там работата е същата.
Общо взето само доставчиците знаят какво имат в склада.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход