Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

за или против комисионната на брокерите,ако не защо

Публикувано от turbozol 
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
28-09-2007 - 14:37:07
Тинки-който наема той плаща-ОК ПРАВ СИ.Аз не твърдя противното.Обяснение-Аз предлагам имот въэложил ми го е собственик целта е да го продам.тОЙ МИ ПЛАЩА.Пускам обява -обаждаш се ти ,описвам ти имота и ти казвам-комисион 3%-ти се отказваш -ок.ТИ се съгласяваш свършвам ти работа ,доволен си и плащаш-ок-тоест имаш право на избор да приемеш или не.ЩОМ СИ СЪГЛАСЕН СИ ВЪЗЛОЖИТЕЛ.-НИЩО РАЗЛИЧНО ОТ ТОВА КОЕТО КАЗВАШ -КОЙТО ВЪЗЛАГА-плаща.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
28-09-2007 - 14:41:48
avatar
ША ма прощаваш, ама това за одеве-то не го разбрах smiling smiley.
Това, че мнозинството е приело някакъв тип пазарни отношения е вярно. Въпросът според мен в тая тема беше защо са приети тия пазарни отношения и има ли някаква логика - така го разбрах аз това ЗА и ПРОТИВ. Аз си казах аргументите против, от отстрещната страна чух само ако искаш ще плащаш, ако не - няма сделка. Не съм го водил тоя спор с идеята, че ще ги променя тия неща. Според мен те могат да бъдат променени само под влиянието на пазара и развитието на информационните технологии. Ясно е, че никой няма да промени чуждото мнение, така че ти предлагам да спрем дотук smiling smiley
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
28-09-2007 - 14:42:52
Quote

са ти я предложили под някаква форма не означава натрапване

Покажи ми къде в някоя обява се предлага услугата.

Относно убеждаването - какво да ти кажа - важно е човек да види какво мисли другата страна. Ако сметне нещо за разумно - може да го пробва. Току виж пък изкярил.

Тебе примерно какво ти пречи като ти се обади частно лице да му кажеш:
Ние предлагаме услугата ... Искате ли да се възползвате от нея. Какво губиш? Винаги ако онзи тръгне да се оправя сам, а не те наеме тебе или някоя друга АНИ, можеш да направиш така че продавача да го отреже.

Според мен повечето хора при така поставен въпрос - искате ли да свършим това и това за вас ще приемат и ще са по-доволни отколкото ако им кажеш - няма не искам, няма недей - плащай
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
28-09-2007 - 14:58:16
ТИНКИ-ЛИЧНО АЗ ВИНАГИ ТАКА КАЗВАМ и за това не натоварвам цената.,ако ц.е 100000е аз я обявява така и обяснявам на всеки който се обади услугатата за която дължи комисионна. В каретата които пускам се представям като ани-
пп-ти като си купуваш пералня от Техномаркет-има ли билбордове по фасадата с цените, не! -влизаш и получаваш иинформацията от щанда ,гледаш цената ,пералнята и викаиш продавача,същото го правя и аз.НЕ се натрапвам.И никога не съм бил на принципа няма не искам няма недей и това ти го обяснявам мнго пъти.
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
28-09-2007 - 15:23:34
Quote

обаждаш се ти ,описвам ти имота и ти казвам-комисион 3%

Моето предложение е - пишеш си в обявата за тази комисиона за да е ясно че предлагаш освен имота и услугата си. Аз преценявам дали това е ОК за мен и съответно ти се обаждам или не. Според мен не е редно да рекламираш нещо, да му кажеш цената и после да почнеш да я променяш. Там пише цена за имота ХХХХХ. Аз се обаждам за имота. Както даде примера Камелия с колите - рекламират се с цена "от хххх лева". Ако искаш повече екстри в колата си - плащаш, ако не искаш - вземаш я на обявената цена. Никой не ти казва - е то обявена е толкова в рекламата ама я дай още пари задето сме ти намерили кола.
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
28-09-2007 - 15:35:25
По билбордовете няма цена и затова човек пита. В твоята обява има цена. Ако ти не сложиш цена на обявата си аз ще ти се обадя за да питам за цената, няма проблем ти освен цената да ми кажеш и твоята комисиона. Когато има цена аз се обаждам за да го купя и очаквам това да стане на посочената цена, а ти тръгваш да ми казваш за твоята комисиона която не е включена в обявата и аз няма от къде да знам за нея.
Анонимен потребител
за или против комисионната на брокерите,ако ДА защо
28-09-2007 - 15:41:36
Оптай се да отговориш на този въпрос и колкото повече причини ти дойдат наум толкова по-добре. След това не насилвай клиентите си да сключват договор, само им изброй аргиментите които си събрал в полза на комисионата. Хората сами ще те молят да свършиш работата и "бакшиш" ще ти оставят smiling smiley
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
28-09-2007 - 15:42:48
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------

> Моето предложение е - пишеш си в обявата за тази
> комисиона за да е ясно че предлагаш освен имота и
> услугата си. Аз преценявам дали това е ОК за мен и
> съответно ти се обаждам или не. Според мен не е
> редно да рекламираш нещо, да му кажеш цената и
> после да почнеш да я променяш. Там пише цена за
> имота ХХХХХ. Аз се обаждам за имота. Както даде
> примера Камелия с колите - рекламират се с цена
> "от хххх лева". Ако искаш повече екстри в колата
> си - плащаш, ако не искаш - вземаш я на обявената
> цена. Никой не ти казва - е то обявена е толкова в
> рекламата ама я дай още пари задето сме ти
> намерили кола.

Толкова ли не можеш да разбереш,че рекламата е едно,търговията друго и посредничеството-трето?
Всъщност,разбираш,но държиш посредническия бранш да работи по твоите виждания.Не става,никъде по света го няма.И това се опитваме да ти обясним.Казваме и защо.Не ти ли минава през ум,че щом нещата са се сложили така и така действат, при твоето виждане е проблема?

пп Още повече,цената при НИ е офертна,винаги подлежи на договаряне.Това също е обсъждано.
Примерът с колите дадох само заради обявените цени,но те са дадени от вносителя, който не само може да ги качи,но може и да направи отстъпка.Крайното решение е негово.При посредничеството не е така.Спирам да обяснявам,защото всичко е писано много пъти.
Просто напиши,че си наясно,но не си съгласен и това е.
smiling smiley
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
28-09-2007 - 16:06:39
Quote

Не ти ли минава през ум,че щом нещата са се сложили така и така действат, при твоето виждане е проблема?

Ами те 45 години нещата бяха сложени по такъв начин, че член първи от конституцията беше за ръководната роля на БКП.
Там пак ли проблемът е бил при тези, които не са го приемали за нормално?

Това, което аз приемам е следното:
Продавачът за да не се разправя с огледи документи и т.н. отива в АНИ и казва - искате ли ми имота или не. Ама да сте на ясно, че от мен пари няма да видите. Ако искате рекламирайте ако не искате - ще ида в друга АНИ. АНИ за да има все пак как да изкара някакви пари приема това положение. Е да де ама тя все пак трябва да си вземе парите от някъде - затова започва да ги търси от купувача. На него му трябва имот, но той върви в комплект с комисионата на АНИ. Това хич не му допада на купувача, ама е необходимо зло за да може да купи имота. Какво се получава - продавачът "извива ръцете" на АНИ, тя пък от своя страна за да не остане на сухо "дои" купувача.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
28-09-2007 - 18:03:25
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------

> Това, което аз приемам е следното:
> Продавачът за да не се разправя с огледи документи
> и т.н. отива в АНИ и казва - искате ли ми имота
> или не. Ама да сте на ясно, че от мен пари няма да
> видите. Ако искате рекламирайте ако не искате - ще
> ида в друга АНИ. АНИ за да има все пак как да
> изкара някакви пари приема това положение. Е да де
> ама тя все пак трябва да си вземе парите от някъде
> - затова започва да ги търси от купувача. На него
> му трябва имот, но той върви в комплект с
> комисионата на АНИ. Това хич не му допада на
> купувача, ама е необходимо зло за да може да купи
> имота. Какво се получава - продавачът "извива
> ръцете" на АНИ, тя пък от своя страна за да не
> остане на сухо "дои" купувача.


Не,душа!Описваш мила родна картинка-и двамата много искат АНИ да им направи сделката за честните им сини очи!Само че,тия времена минаха и номера не върви. Всеки,който иска нещо от АНИ,подписва договор и тогава го получава.Е,има бонус-за продавача безплатни раклами.За купувача безплатна информация и огледи.
Пък дали го приемаш или не-твоя воля. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход