Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

за или против комисионната на брокерите,ако не защо

Публикувано от turbozol 
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
28-09-2007 - 12:41:18
и на мен ми беше това идеята - след като всички го знаят значи стреснати няма да има.
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
28-09-2007 - 12:52:38
Quote

ако искаш д а ползваш услга-плащаш ,защото имота ти го предлага АНИ тази АНИ Е НАЕТА ОТ СОБСТВЕНИК КОЙТО ИСКА ИМОТА МУ ДА СЕ ПРОДАДЕ,А ЗА ДА СЕ ПРОДАДЕ ТРЯБВА ДА ИМА КУПУВАЧ,КОГАТО СЕ НАМЕРИ ТОЗИ КУПУВАЧ ОТ АНИ, И ТОЙ ИМА КОНКРЕТЕН ИНТЕРЕС, ИНТЕРЕСА НА КУПУВАЧА СЕ ИЗПЪЛНЯВА ОТ АНИ

Щом те е наел продавачът ти изпълняваш неговия интерес, който е да му намериш купувач, който да плати исканата цена. Интереса на купувача в конкретния случай (той ти се обажда за рекламиран от теб имот) е да се оформят всички формалности по сделката. Този интерес на купувача няма нищо общо с това ти да го заведеш до имота и да го срещнеш със собственика.

Ако обаче купувач дойде при теб и каже "търси ми имот" , тогава неговия интерес е да се намери този имот и ако ти го намериш значи си изпълнил това за което са те наели и ти се дължи комисиона.

По отношение на логиката. Аз мисля че във всичките си мнения до тук съм казвал - който те наеме той ти плаща. Ако те наемат и двете страни - още по-добре, но не можеш да искаш задължително да те наемат и двете страни.

Така и не разбрах каква е разликата в работата, която вършиш в зависимост от това дали на огледа ще се явя с брокер или без, а той ще се присъедини в последствие. Както обяснявах на Продавач - трябва ли да го мъкна с мен за да измеря колко е широка и дълга терасата - жена ми има специални изисквания по тази точка.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
28-09-2007 - 12:57:19
Злостъре -за миене на улици се плаща -ако мислиш ,че се мият безплатно няма нужда да се аргументирам пред теб ,но въпреки това разяснявам .Първо за клиента -клиент е този който има поведение на клиент,а не този който се мисли за такъв.Примери1. ОБаждаш се в ани ,не искаш да ползваш услугата-не си клиент.2.Отиваш в ресторант поглеждаш меню -скъпо ,тръгваш си -не си клиент3.Разглеждаш автомобили в автоборса -не ти харесват тръгваш си -не си клиент4.Отиваш при адвокат не си доволен от хонорара скъпо-не си клиент.5.Купуваш си апартамент без посредник намираш поп да ти го освети за здраве -иска ти много пари
и се отказваш-не си клиент! във всички тези случаи никой не ти се натрапва,а ти предлагат и твое право да приемеш или не.

пп.отдеве или одеве кък са пише?
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
28-09-2007 - 13:16:33
Според твоето обяснение клиент е този който приема услугата - нали така.

Е покажи ми едно място където се рекламира услугата.

Ако ти напишеш "предлагам посредничество при закупуване на ...." аз съм съгласен, че ти рекламираш услугата ти и за който ти се обади е ясно че ти предлагаш услуга. Като пишеш "Продава ..." ти продаваш стоката.

За миенето на улиците се плаща само като са ти възложили да ги миеш, ако ти за собствен кеф си ги миеш никой не ти го плаща.

Така и не отговори на въпроса - след като и в най-малкото село са наясно колко ти е комисионата какво ти пречи да я напишеш?
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
28-09-2007 - 13:35:47
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------

> Така и не отговори на въпроса - след като и в
> най-малкото село са наясно колко ти е комисионата
> какво ти пречи да я напишеш?


Най-простият отговор е,че рекламата,по принцип,има за задача да провокира интереса към дадена стока.Затова се поднася във вид,който отговаря максимално на това условие.Ако успее,потенциалният клиент-дали на вафла "Пепи",прах за пране,кредит или имот,търси начин да стане реален такъв.
Това са азбучни истини в нашето време,които знаеш и приемаш за всичко друго,но не и за НИ.
winking smiley
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
28-09-2007 - 13:41:41
avatar
Турбозол, знам, че улиците не се мият безплатно, само че не взема пари всеки, който ги мие, а само този, който е наела общината да ги мие.
Разбирам, че клиент за теб е само този, който плаща комисиона, но не виждам защо не си я вземеш от този клиент, който те наема (продавача).

П.П. Не исках да изпадаме в спорове по правопис, обаче щом питаш...
Дума 'отдеве' не съм чувал. За 'одеве' пише тук:

Уикипедия
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
28-09-2007 - 13:45:29
В рекламите когато има цена тя не се променя в последствие.

Виж какво стана с рекламите на банките - задължиха ги да пишат ГПР.

Погледни рекламите на телешоп. Пише:
Цена 98 лева + доставка

Така че май при НИ остана да се въведе този принцип
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
28-09-2007 - 14:23:29
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> В рекламите когато има цена тя не се променя в
> последствие.

Не е вярно.Виж в рекламите на вносителите на коли/пълни са вестниците с тях/.Гледаш количка,до нея цена от .........лева."От",не крайна цена.
Като изключим АНИ,май не се сещам още някой друг да обявява цена...........


> Виж какво стана с рекламите на банките - задължиха
> ги да пишат ГПР.

Да,и какво от това? Да не би да ти пишат крайна сума на вноската и крайна цена на кредита?

> Погледни рекламите на телешоп. Пише:
> Цена 98 лева + доставка

Няма ли да се научиш,че пенкелер-сравнения не са довод?
Мотото на телешопа е "купувай,докато седиш във фотьойла"



spinning smiley sticking its tongue out
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
28-09-2007 - 14:27:34
ЗЛОСТЪРЕ -одеве ша ма прощаваш,но в пазарната икономика съществуват ,физически и юридически субекти,които предлагат стоки и услуги те си носят пазарния риск лично и не се съобразяват само с тебе , а с всички участници на пазара ,след като мнозинството от публиката приема,единиците отпадат,след като не искаш да ползваш вид стока или услуга ,никой не ти я натрапва,а това ,че са ти я предложили под някаква форма не означава натрапване.Каквото и да пиша се е тая..одеве и по одеве имаме различни мнения и критерии всеки е прав за себе си или си мисли ,че е така и в двата случая не виждам как аз ще те убедя в нещо което ти сам не искаш да приемеш .
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
28-09-2007 - 14:34:28
Quote

"От",не крайна цена

Това "от" означава, че е цената на базовия модел. За цената, която пише в рекламата има автомобил и може да идеш да си го купиш. Ако искаш допълнителни екстри - заплащаш си ги, ако не искаш - цената е каквато пише.

Quote

Да не би да ти пишат крайна сума на вноската и крайна цена на кредита?

Хората са преценили, че ГПР дава по-добра представа за стойността на кредита отколкото крайно върнатата сума или стойността на вноската.
Примерно - вземаш 100 000 лева за 10 години и връщаш 200 000. Ама едно е да не връщаш първите 9 години нищо и на 10-тата 200 000 на куп, друго е да връщаш всяка година по 10 000. Същото е и с вноската - едно е 200 лева вноска за кредит от 15 години, друго е 200 за 10 годишен кредит. Та затова се ползва ГПР.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход