Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

за или против комисионната на брокерите,ако не защо

Публикувано от turbozol 
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
28-09-2007 - 10:18:47
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------

> Аз се обаждам за да купя, а не за да ми посредничи
> някой.


Ми купи си,Тинки! Кой ти пречи?
Агенцията не е собственик на имота и когато се обадиш,ти е ясно че тя е по средата-между теб и собственика.Или приемаш да ти посредничи,или тръгваш от врата на врата да си търсиш сам....... smiling smiley smiling smiley
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
28-09-2007 - 10:25:28
Quote

Но разбери следното при сделка с имот участват продавач посредник и купувач

Не е задължително посредника да е един. Всяка една от страните може да си има свой посредник на когото да се доверява и да плаща.

Продавачът е дошал при тебе и е казал рекламирай ми имота. Той не може да каже - няма да ти платя защото иска от теб реклама. Виж ако ти му кажеш "дай да ти рекламирам имота" вече е друго. Той може да ти каже - защо да ти плащам като ти се натискаш.

Проблемът според мен идва практиката, която се наложи в последно време - АНИ лепят обяви наляво и на дясно - "търсим за реални купувачи, без комисиона от продавача ..." само и само да се доберат до имоти, които се продават. Естествено е при тази ситуация продавачът да не иска да плаща. В крайна сметка не той е отишал при АНИ да моли за услуга, а АНИ го моли да му рекламира имота. В този случай единствения вариант за АНИ е да си търси парите от купувача - реално АНИ на своя глава е обикаляла, търсила е имот, така да се каже свършила е работата предварително, преди още търсенето да и е било възложено. В това няма нищо лошо стига то да е отбелязано в обявата. Държа да подчертая, че при този вариант трябва АНи да не оказва съдействие на продавача при извършване на сделката освен ако не и се заплати. С това доуточнение ще е ясно че така да се каже АНИ взема пари и работи само за купувача.

Лошото при нас е че продавачите се "научиха" на този номер и го прилагат дори и когато отиват в АНИ сами без АНИ да е искала да им рекламира имота и казват - искате или не искате - ако не искате отивам в друга АНИ. И в този момент АНИ "клеква" пред продавача. АНи е съгласна да му рекламира имота без пари, да му оправя документите и т.н. само и само да не иде в съседната АНИ. Страхът от съседната АНИ е много голям. Просто станаха много АНИ и не това е лошото, ами невъзможността да се различи коя е читава и коя не. Така започнаха да се появяват обявите "само за ч.л.". Но това послание е по скоро отправено към "колегите" - не се обаждайте - няма да делим. По правилно е според мен да се напише - "комисиона 3%". Така посланието ще е отправено към купувачите и няма да има неразбрали.

Quote

Услугата не е задължителна за никой ,НО ИНИКОЙ НЕ ТРЯБВА ДА Я ПОЛЗВА ГРАТИС

Аз също съм против ползването на услуги гратис. Аз само искам да мога да си избера кой да свърши услугата. Пак казвам ако дойда при теб за твоя обява и аз преценя че мога да разчитам на теб - ще сключа договор и ще ти платя. Ако преценя че не мога да разчитам на теб - ще ида при друга АНИ и ще искам тя да ме представлява при сделката.

Ти правиш една грешка - мислиш си че хората като им кажеш че комисионата не е задължителна ще хукнат да се оправят сами и ти ще трябва след това да им оправяш бакиите че накрая и нищо няма да ти платят. Вярвай ми ако добре им обясниш за какво става въпрос те няма да се юрнат да си вършат работата сами. Аз самия не смятам че ще се оправя и че ще ми трябва посредник, но искам аз да избера кой да е той.
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
28-09-2007 - 10:27:56
В обявата нищо не се казва за посредническа услуга, така че когато се обаждам не ми е ясно - напиши си го за да ми стане ясно.

Интересно, като ти се обади "колега" и на него ли трябва да му е ясно, че трябва да ти плати?
Re: речника
28-09-2007 - 10:34:35
avatar
kiko Написал:
-------------------------------------------------------
> Тинки Уинки Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > За комисиона вземи отвори някой речник.
>
> Тинки, речникът казва, че комисионна и комисиона
> са съществителни от женски род. Дублектни форми са
> - както "председателствам" е "председателствувам".
> И двете са правилни, въпрос на избор е коя ще
> използваш.
> "Речник за правоговор, правопис, пунктуация",
> София, 1998, Атлантис-КЛ

Според тълковния речник:

Комисиона
ж,само ед.ч.
Възнаграждение за посредничество при търговски сделки.
Давам комисиона.
// прилагателно-комисионен,комисионна,комисионно,мн.ч.-комисионни

Комисионна търговия
Продажба срещу комисиона
smiling smiley
Анонимен потребител
Re: речника
28-09-2007 - 10:37:20
Единственото сигурно нещо е речника на БАН, а не това което ти цитираш
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
28-09-2007 - 10:38:38
Така и не разбрах след като всички знаят нещо, какъв е проблема да се напише?
Re: речника
28-09-2007 - 11:09:14
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Единственото сигурно нещо е речника на БАН, а не
> това което ти цитираш


Единственото сигурно нещо на тоя свят е смъртта. Това, което аз цитирам, е одобрено от МОН.
И категорично не съм съгласен с тълковния речник на Камелия, че не се употребява в множествено число.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
28-09-2007 - 11:44:49
ЗЛОСТЪРЕ не се пени бе човек-обяснявам,аргументи за комисионна -.ако искаш д а ползваш услга-плащаш ,защото имота ти го предлага АНИ тази АНИ Е НАЕТА ОТ СОБСТВЕНИК КОЙТО ИСКА ИМОТА МУ ДА СЕ ПРОДАДЕ,А ЗА ДА СЕ ПРОДАДЕ ТРЯБВА ДА ИМА КУПУВАЧ,КОГАТО СЕ НАМЕРИ ТОЗИ КУПУВАЧ ОТ АНИ, И ТОЙ ИМА КОНКРЕТЕН ИНТЕРЕС, ИНТЕРЕСА НА КУПУВАЧА СЕ ИЗПЪЛНЯВА ОТ АНИ ,ТОЕСТ КУПУВАЧЪТ ПОЛЗВА УСЛУГАТА НА АНИ,АКО НЕ ИСКА ДА Я ПОЛЗВА НЕ КУПУВА,ПОЯСНИХ И НА ТИНКИ,ИМА ТРИ СТРАНИ-ПРОДАВАЧ ПОСРЕДНИК И КУПУВАЧ,КОГАТО ПОСРЕДНИКА Е ДОВЕЛ СДЕЛКАТА ДО ФИНАЛ И ДВЕТЕ СТРАНИ ДЪЛЖАТ,ЗАЩО ЕДИНИЯТ ТРЯБВА ДА Е ГРАТИС-ОСВЕН ТОВА ТИ НЕ ДЪЛЖИШ САМО ЗА ТОВА ,ЧЕ СИ СЕ ОБАДИЛ,А ЗА ТОВА ЧЕ ИМА ИЗПЪЛНЕНА СДЕЛКА И ТИ УЧАСТВАШ В НЕЯ КАТО КУПУВАЧ ,АКО НЕ ИСКАШ ДА КУПУВАШ И ДА ПЛАЩАШ НА ПОСРЕДНИК НЕ ДЪЛЖИШ НИЩО.всъщност ако ти продаваш пак няма да искаш да плащаш,защото логиката ще ти бъде същата ,но това е твоята логика и аз не искам да я коментирам .
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
28-09-2007 - 11:51:40
avatar
Турбозол, не знам дали аз се пеня, ама когато се пише с големи букви повечето хора го схващат като говорене на по-висок тон winking smiley
В последния си пост повтаряш съшия си "довод" - АНИ предлага/натрапва на клиента услуга, която той трябва да плати, ако иска да има сделка. Това не е аргумент, защото е същото като с миенето на улици....
И като напишеш едно изречение от 7 реда както по-горе ми е малко трудно да ти следвам мисълта...
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
28-09-2007 - 11:56:07
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Така и не разбрах след като всички знаят нещо,
> какъв е проблема да се напише?

Пак ще се повторя, но според мен просто си мислят, че като напишат 3% комисиона и ще отблъснат евентуалните клиенти, а на останалите обяви, на които няма комисиона, всички ще се обаждат.

Той и турбозол одеве написа нещо подобно:

"До Тинки-АКО го пиша в офертата 3% комисион,звучи твърде грубо за този който иска да ги даде и пояснително за този който не иска да ползва услугата,моите пари идват от този който е съгласен ,и за това предпочитам да загубя примерно теб като клиент,а да го спечеля него. това е!!"

Това естествено не се вързва с един негов пост малко по-долу:

"ТИНКИ И ЗЛОСТЪР -ОТИДЕТЕ В СЕЛО КЪДЕТО ИМА 300 ЖИТЕЛИ ,ПОПИТАЙТЕ НА ПЛОЩАДА ,КАКВА Е КОМИСИОННАТА НА БРОКЕРИТЕ И ТЕ ЩЕ ВИ Я КАЖАТ -ИНФОРМАЦИЯТА Е СТИГНАЛА И ДО ТАМ-ИЗГЛЕЖДА САМО ВИЕ НЕ ЗНАЕТЕ,ЧЕ ТЯ Е 3%."

След като всички я знаят комисионата - ми напишете я тогава, никого няма да стресне, защото и в последното село са наясно....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход