Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

за или против комисионната на брокерите,ако не защо

Публикувано от turbozol 
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
18-09-2010 - 12:22:32
Девойко фло, днес е събота, няма ли почивен ден за злобичката ти ?
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
18-09-2010 - 14:05:06
Дичо, приятелю, с тази ранимост далеч няма да стигнеш.Стегни се бе, мъж си!
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
18-09-2010 - 14:30:08
Не знаят какво искат каките, хич не знаят. Затова никой не може да им угоди.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
19-09-2010 - 01:40:33
То едно е каките да искат, друго е батковците да не могат...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-19 01:45 от elline.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
19-09-2010 - 01:41:52
Аз кака определено не съм на никого тук, но както и да е. Ще ти кажа какво искам. Искам да отида при брокера, или по-добре да използвам терминологията на Фло, посредника...та да отида при посредника, да му задам критериите си, и той честно и почтено да ми каже, може ли да ми предостави такова жилище, не може ли. Ако не може, здраве да е, нямам нищо против, но да си каже. Освен това искам, като прочета втори етаж, етажът действително да е втори, а не
"висок първи", или " втори над гаражи". Какъв етаж може да е гаражът?! Като му кажа да речем " Овча купел"-стария квартал, да не ме води там до Барите, дето преди време циганите убиха едно момче, и да ми твърди, че това място е адски добро за живеене, и точно там е квартал Овча Купел. Да не ме гледа като теле като го питам жилището в Манастирски Ливади-Запад ли е, или в Манастирски ливади-Изток, щото до сега така и не е разбрал, на кое викат Изток и на кое-Запад. А какво ще кажете за следния диалог " На територията на кой район се води апартамента? " В Студентски град", " в коя част на Студентски град"...." Ами...в Дианабад". " Е, къде в крайна сметка" " Ами то май се води кв. Витоша"...Да не мълчи като двойкаджия на изпит, по време на оглед. Да не ми отговаря, че не можел да ми покаже снимки от апартамента, понеже имало квартиранти и не било удобно да ги безпокои. Е, то като не е удобно да ги безпокои за снимки, едва ли е удобно да ходя на оглед и да им ровя по кьошетата, ми дайте тогава да го взема апартамента ей така, по описание, какво пък, като го купя и се нанеса нали ще го разгледам все пак...*smiley_ahh*....И обяснете ми, моля ви се, какво означава, жилището е с по-висока цена, понеже е след основен ремонт, ама в него в момента има квартиранти...След ремонт, с квартиранти?! Мога да изброявам примери до утре сутринта...Разбира се, че ако посредникът ми свърши работа, му дължа комисионна, но нали не мислите, че съм се събудила една сутрин със създадено мнение за брокерите, просто така без нищо. Всички приложени примери са в резултат на разговорите ми с РАЗЛИЧНИ агенции, не с една и съща!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-19 01:47 от elline.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
19-09-2010 - 09:08:19
Предишния пост изцяло илюстрира действителността.Преди всичко искам да кжа че съм твърдо за комисионната за брокер.Обаче не мога да разбера защо са всички тези номерца и заблуди.Реших да направя една инвестиция в имот колкото и в момента да се говори за криза, срив, апокалипсис идните 10 години и т.н.По принцип се водя от крилатата фраза на един известен инвеститор, реших да го приложа и в имотите, той гласи: "Бъде алчен когато другите са предпазливи и бъди предпазлив когато другите са алчни".Или казано другояче бягай от пазара когато масата купува (2006-2008) и купувай когато масата се е спотаила (наши дни).
Та реших това лято да се включа в джунглата наречена български пазар на имоти, или въобще български пазар на каквото и да е, то пак си е джунгла.Тъй като купувам за инвестиция, предварително знаех до каква цена, какво бих купил.Какво иска продавача си е негов проблем, ако според мен е нерентабилно да дам тази цена, просто няма да инвестирам в бг имот и толкоз.Разбира се преди да започна да говоря с брокери, по обяви е нета видях че има оферти каквито аз намирам за изгодни.Но когато започнахме да ходим по огледи, точно това се оказа.Че втория етаж, не е втори, че юга е северозапад, че скосяванията не са само козметични и т.н.
Това се чудя на повечето брокери, защо спестяват инфо и губят тяхното си време, а и на клиента си да ходят по безмислени огледи.Вероятно от опита си са разбрали че все пак критериите на купувача падат и може все пак като го видят да им хареса и да направят компромис.Този номер може да върви при обикновени хорица които си търсят имот за живеене, а не с инвестиционно-спекулативна цел.Така че ако искате да си заслужите комсиона ще трябва да се държите като професионалисти, дребните балкански трикове може и да минават, но не и при хора живели дълго в цивилацията и свикнали на съвсем други отношения.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
19-09-2010 - 09:44:15
avatar
Quote
petrovbg
Това се чудя на повечето брокери, защо спестяват инфо и губят тяхното си време, а и на клиента си да ходят по безмислени огледи.Вероятно от опита си са разбрали че все пак критериите на купувача падат и може все пак като го видят да им хареса и да направят компромис.Този номер може да върви при обикновени хорица които си търсят имот за живеене, а не с инвестиционно-спекулативна цел.Така че ако искате да си заслужите комсиона ще трябва да се държите като професионалисти, дребните балкански трикове може и да минават, но не и при хора живели дълго в цивилацията и свикнали на съвсем други отношения.

Ей тва удебеленото е отговора на въпроса ти. Познавам страшно много хора, които точно така направиха - занижиха си критериите или просто теглиха по-голям кредит. Особено по време наголямото пазаруване - 2006-2008. И мен се опитаха така да ме минат, ама не стана.
Относно дребните балкански трикове - за съжаление така е в България и не само в бизнеса с НИ. Най-лошото е че май няма изгледи скоро да се промени. Манталитета се променя трудно...
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
19-09-2010 - 12:04:42
avatar
Quote
elline
Аз кака определено не съм на никого тук, но както и да е. Ще ти кажа какво искам. Искам да отида при брокера, или по-добре да използвам терминологията на Фло, посредника...та да отида при посредника, да му задам критериите си, и той честно и почтено да ми каже, може ли да ми предостави такова жилище, не може ли. Ако не може, здраве да е, нямам нищо против, но да си каже. Освен това искам, като прочета втори етаж, етажът действително да е втори, а не
"висок първи", или " втори над гаражи". Какъв етаж може да е гаражът?! Като му кажа да речем " Овча купел"-стария квартал, да не ме води там до Барите, дето преди време циганите убиха едно момче, и да ми твърди, че това място е адски добро за живеене, и точно там е квартал Овча Купел. Да не ме гледа като теле като го питам жилището в Манастирски Ливади-Запад ли е, или в Манастирски ливади-Изток, щото до сега така и не е разбрал, на кое викат Изток и на кое-Запад. А какво ще кажете за следния диалог " На територията на кой район се води апартамента? " В Студентски град", " в коя част на Студентски град"...." Ами...в Дианабад". " Е, къде в крайна сметка" " Ами то май се води кв. Витоша"...Да не мълчи като двойкаджия на изпит, по време на оглед. Да не ми отговаря, че не можел да ми покаже снимки от апартамента, понеже имало квартиранти и не било удобно да ги безпокои. Е, то като не е удобно да ги безпокои за снимки, едва ли е удобно да ходя на оглед и да им ровя по кьошетата, ми дайте тогава да го взема апартамента ей така, по описание, какво пък, като го купя и се нанеса нали ще го разгледам все пак...*smiley_ahh*....И обяснете ми, моля ви се, какво означава, жилището е с по-висока цена, понеже е след основен ремонт, ама в него в момента има квартиранти...След ремонт, с квартиранти?! Мога да изброявам примери до утре сутринта...Разбира се, че ако посредникът ми свърши работа, му дължа комисионна, но нали не мислите, че съм се събудила една сутрин със създадено мнение за брокерите, просто така без нищо. Всички приложени примери са в резултат на разговорите ми с РАЗЛИЧНИ агенции, не с една и съща!


Случайните хора от провинцията,не намерили друг начин на препитание се захващат с една,"лесна" ,според тях работа,носеща "много" пари...Нямайки представа нито от спецификата и нито от начинът по който тя се извършва...Колко от тях имат курс за квалификация,който е "много" скъп-около 200лева...Да не говорим,че в София се чувстват като...глиган в тръстика...-движат се по карта дори по Витошка...За жалост ,така е дори при "големите" агенции и дори в по-голяма степен важи за тях...Причините са много.И не само в бизнеса с НИ...Кой може да се похвали,че дори в голям магазин е попаднал на читав "консултант-продавач?Особено за техника...
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
19-09-2010 - 16:23:54
Причините са много, вярно. Малък пазар, малко пари, ниска производителност, слаба мотивация, никаква обща култура, мързел и обикновена глупост на кило, така е, факт. И от брокерите, и от продавачите и купувачите. Не си мислете, че вината е само на посредниците, но те са длъжни да работят по-добре в условията, в които са поставени. Това е пазара, който не ще или не може - вън.
Да бъдем все пак малко по-търпеливи.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
05-10-2010 - 18:28:23
Съгласна съм, че брокерите предлагат, това което им се предлага и на тях. Тоест, от тях не зависи качеството и състоянието на имотите. Само че, нужно ли е да се заблуждават клиентите с невярна информация?! Например, жилището е на първи етаж, почти в насипно състояние, ремонт не е виждало никога. Нужно ли е да се лъже,че етажът не е първи, а втори, че трябва само " освежителен ремонт", че състоянието е " сравнително добро", че всичко друго кофти, но локацията...локацията е невероятна! Разбирам, че професионалистът трябва да се опита да придаде на обекта " търговси вид". Не може ли простичко и човешки да обясни" да, апартаментът е в лошо състояние, но затова пък и цената му е много ниска за този район, стаите са просторни, може да се направи преустройство, локацията е добра, кварталът е спокоен, има магазини". Така хем ще постъпи почтено, хем ще спечели клиента с откровеността си. Жалко, че много от посредниците не го разбират. Иначе, разбира се, че ако брокерът ти свърши работа, трябва да получи комисионна, както всеки от нас получава възнаграждение за труда си.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход