Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

за или против комисионната на брокерите,ако не защо

Публикувано от turbozol 
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
26-09-2007 - 14:45:00
Лично до Злостър-не мога да ти разбера доводите,може и причината да в мен,обяснявам-имаш право да ползваш една услуга или да не я ползваш ,никой никого не кара насила-не се заяждам и не мисля,че неброкерите са малоумни,всеки има право да работи с ани или сам,въпроса е откакво точно си недоволен-дай пример-конкретен ,точен и ясен,подкрепен със смислени аргументи -толкова ли е сложно или няма какво да кажеш?!
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
26-09-2007 - 14:54:29
Ще ти дам пример. Недоволен съм от това, че брокерите масово лъжат. Конкретно - брокерката на продавача (търся си сам, защото брокер да ти търси жилище - забрави!, той само предлага) иска 3% комисионна, но ме гледа в очите и ме лъже все едно сме на Женския пазар. Идва ми да я удуша, не да й плащам.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
26-09-2007 - 14:55:50
”...некачествена услуга,измама,пренебрегване на клиент,подвеждаща информация за имот,грубо отношение...”
Е, ако всички тези качествени показатели се следяха, повече от половината АНИ щяха да изчезнат от пазара. Ама у нас сме си така: и добре да сме, и зле - все тая, нали сме оцелели.
Разказва ми една позната за покупка на апартамент чрез АНИ - офертата е на един брокер от АНИ, тях ги представлява друг брокер от същата АНИ. смях, смях, смях... не некачествена работа, не грубо отношение, ами просто едно голямо НИЩО се оказа услугата на ”най-голямата агенция за недвижими имоти в страната”. И като й казах как се прави такава сделка по принцип, девойката зяпна. Ама то можело брокерите от една и съща АНИ да имат комуникация помежду си, ама то можело да не се лъжат клиенти, ама то можело и да не се чака за едно подписване 4 часа в стая 2х2 метра и да не се караме с продавачите и да не звъним на юрисконсулта в 8 и 30 вечерта, можело и някаква разписка да се издаде за цялата сума на комисиона, който са платили... Ами може, ама трябва някой да си заслужи парите. А те искали хората само да приключат надве-натри и да си тръгнат с комисионна. Ето за такива колеги - никакво възнаграждение. Или връщане в двоен размер след съд ако трябва.
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
26-09-2007 - 14:56:20
Quote

Представи си го като монопол на брокера над тази оферта

Аз искам ти да го кажеш - имам монопол и правя каквоти си искам, а не да ми разправяш как ми защитаваш интересите и как мило и драго даваш да се чувствам добре. Затова ти казах - ако ми кажеш право в очите (образно казано) - мога да те доя и те доя - аз това го приемам. Това което не приемам е да се опитваш да ме омайваш какви работи правиш за мен.

Quote

Ами да, ама интересът ти може да го гарантира и юрист - сбъркал си човека в такъв случай. Ако брокерът ти не знае какво искаш след 2-3 огледа, си сбъркал брокера.

Ами аз затова, за да не сменям брокери и взаимно да се изнервяме, предпочитам да си търся сам. А върху това, че интереса ми може да го гарантира и адвокат ти трябва сериозно да се замислиш - защо да предпочета теб, а не адвокат или нотаруис
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
26-09-2007 - 15:13:05
Отговор на ЗАЩО-то:

Закон за защита на потребителите:
[www.bcnl.org]

Quote

Чл. 62. (1) Доставката на стоки или предоставянето на услуги на потребителя срещу заплащане без изрично и предварително искане от негова страна е забранено.

(2) Когато потребителят получи стока или услуга, за които не е отправил изрично и предварително искане, той не е длъжен да възстанови стоката и не дължи заплащане на стоката или услугата на този, който я е изпратил или предоставил.

Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
26-09-2007 - 15:22:48
Недоволен съм от АНИ, в която работи v.i.s. за това, че ми натрапва услугата си ако се явя на оглед без брокер.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
26-09-2007 - 15:36:49
avatar
zlostyr Написал:
-------------------------------------------------------


> От брокер не може да вземете, но купувача винаги
> трябва да си плаща заради това, че е прочел една
> пбява и позвънил на телефон.

Ако някога си търсил имот,щеше да си наясно и да не пишеш глупости!

Когато се обадиш, получаваш информация,но нищо не плащаш.
Когато те заведат на оглед,пак нищо не плащаш.
Когато те срещнат със собственика,за да постигнете съгласие,пак нищо не плащаш.
Когато подпишеш предварителния договор и капарираш имота,си плащаш и комисиона на брокера.


> Следвайки същата софистична логика, мога да кажа,
> че брокера трябва да плати комисиона на купувача,
> защото ако купувача не му се беше обадил, нямаше
> да има сделка и брокера нямаше да си получи
> комисионата от продавача. Ако не ще да плаща да си
> намери друг купувач....

"Софистичната" ти логика е за боклука!
:}
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
26-09-2007 - 15:42:09
avatar
kiko Написал:
-------------------------------------------------------

> Защо си мислите, че всички частни лица, които се
> опитват да купят, са малоумни?

Не всички,само тези които въпреки всички обяснения,продължават ДА СЕ ПРАВЯТ НА МАЛОУМНИ,само и само да ползват труда на другите без да си плащат.В края на краищата,щом те го предпочитат,защо да не ги уважим?

smiling smiley
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
26-09-2007 - 15:45:38
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Недоволен съм от АНИ, в която работи v.i.s. за
> това, че ми натрапва услугата си ако се явя на
> оглед без брокер.


Тинки,голяма досада си,но си ГОТИН! Искрено ни разсмя!Дори си представихме образно,как тропаш с краче.Добро отиграване!
:} :} :}

п.п.Щях да забравя- ролята на ТРОЛ ти отива!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-26 15:50 от komin4e.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
26-09-2007 - 16:00:06
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Недоволен съм от АНИ, в която работи v.i.s. за
> това, че ми натрапва услугата си ако се явя на
> оглед без брокер.

И АНИ е недоволна,че й натрапваш присъствието си и отказва да ти предостави услугата си безплатно.
winking smiley
Танто за кукуриго!
spinning smiley sticking its tongue out
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход