Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

за или против комисионната на брокерите,ако не защо

Публикувано от turbozol 
Re: едно и също всеки път си повтаряме чудех се до кога...
26-09-2007 - 11:38:14
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Не се ядосвай де. Тука само дискутираме по темата
>
Цитат:защото аз, а не вие плащате за рекламата и
> ще си пиша в нея каквото си искам
>
> Не, не плащаш ти - продавача със своята комисиона
> плаща.
>
> Това че ти си мислиш че ти плащаш показва само
> едно - не сте си уточнили взаимоотношенията с
> продавача или му работите безплатно.
Не се ядосвам, но не проумявам - има толкова по-страшни и по-тъпанарски обяснени неща в тая държава, а тука циклим и повтаряме като папагали едно и също по тази тема. И всеки си знае неговата песен и дотам. В момента споря на ината си - на живо отдавна да съм се отказала.
а ако за нещо ме е яд, това е, че част от спорещите не сте били никога от другата страна. А аз съм била и от двете.
П.П. С парите, които получавам от Собственика не винаги мога да му платя рекламата - по-често средства идват от моя джоб. И понеже е така - гледам да си ги избия като взема комисион и от частно лице. Ако някой го смята за неморално и т.н. може да ме осъди ако иска. Но тогава да съди и БТК, и енергото и всички наред... smiling smiley

>
> По отношения на такситата. Ако имаше обява на
> таксито продавам домати по 2 лева килото и след
> като идеш до него и той ти каже - скачай в колата
> доматите са на Женския пазар и ти трябва да ми
> платиш курса до там, тогава щеше да имаш
> аналогията с АНИ.
Не, защото доматът е стока, а превозът и продажбата са услуги!

Анонимен потребител
Re: едно и също всеки път си повтаряме чудех се до кога...
26-09-2007 - 13:20:55
Quote

С парите, които получавам от Собственика не винаги мога да му платя рекламата

Как така с парите, които вземаш от собственика не можеш да си покриеш разходите за реклама - то тогава ти работиш на чиста загуба. Ти на собственика му предлагаш да му рекламираш имота, за което подписваш договор с него и се уговаряте за цената на услугата - как така сумата която искаш от него е по ниска от себестойността на продукта който му предлагаш?

Доматът и имотът са стоки. Продажбата на домати и моти не се различава - тя си е все продажба и се осъществява от този които притежава домата/имота. Превозът и съдействието (вадене на документи, консултация за цена и т.н.) са услуги.


Quote

С парите, които получавам от Собственика не винаги мога да му платя рекламата - по-често средства идват от моя джоб. И понеже е така - гледам да си ги избия като взема комисион и от частно лице. Ако някой го смята за неморално и т.н. може да ме осъди ако иска

Ако ти ми кажеш - "абе собствениците са царе на пазара в момента, всеки гледа да ги ухажва, не искат да подписват договори, единствения начин да ги задържа като клиенти е да им рекламирам имота безплатно, защото иначе те ще идат в съседната АНИ и аз ща не ща прежалвам парите, които би трябвало те да ми дадат и тръгвам да "врънкам" купувачите за това, защото в противен случай оставам гладна. Съжалявам ги купувачите ама в момента това е положението - или те или аз.", аз това мога да го разбера. Ама вие започвате да ми разправяте, как сте работили за мен, как сте ми защитавали интересите, как съм ви бил възлагал нещо и т.н. и т.н.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
26-09-2007 - 13:25:43
До всички участници със смешни доводи -1.Когато се обадиш за обява продава и ти се обади брокер и ти поясни ,че ако сделката се изпълни от него дължиш комисионна
то тази сделка или я приемаш или не ,ако я приемеш плащаш,ако не се отказваш-нищо сложно2.ако си имаш брокер на когото имаш доверие,то защо ти трябва да се обаждаш по обяви и да си търсиш сам,за какво му имаш доверие?3.АКО искаш да възложиш на адвокат да ти провери документи това е отношение между теб и адвоката и пак дължиш хонорар към него ,освен комисионната-4комисионната се дължи когато са удовлетворени интереси,тези интереси са удовлетворени от брокера -ти се обждаш ,харесваш ,купуваш! АДВОКАТА е твой личен консултант ти си го наел и той не ти е съдействал за имота-той т е консултира-затова плащаш на брокера комисионна ,а на адвоката за консултация5.Винаги имаш избор на кого да платиш-ако искаш да ти се намери имот,възлагаш поръчка и спираш да си търсиш сам,при сделка плащаш на личния си брокер -конкретно и ясно и се надявам да сте разбрали това което е обяснявано много пъти.аКО НЕ СТЕ ПИТАЙТЕ ПАК ,НО БЕЗ СРАВНЕНИЯ С БИЛА ,ХИТ,РЕМОНТ НА АВТОМОБИЛИ,ПРЪСКАНЕ ПРОТИВ ГРИЗАЧИ,СИРЕНЕ КОЛБАСИ И,ПЕРАЛНИ И ДРУГИ МЪДРИ МИСЛИ....
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
26-09-2007 - 13:39:32
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> До всички участници със смешни доводи -1.Когато се
> обадиш за обява продава и ти се обади брокер и ти
> поясни ,че ако сделката се изпълни от него дължиш
> комисионна
> то тази сделка или я приемаш или не ,ако я приемеш
> плащаш,ако не се отказваш-нищо сложно2.ако си имаш
> брокер на когото имаш доверие,то защо ти трябва да
> се обаждаш по обяви и да си търсиш сам,за какво му
> имаш доверие?3.АКО искаш да възложиш на адвокат да
> ти провери документи това е отношение между теб и
> адвоката и пак дължиш хонорар към него ,освен
> комисионната-4комисионната се дължи когато са
> удовлетворени интереси,тези интереси са
> удовлетворени от брокера -ти се обждаш ,харесваш
> ,купуваш! АДВОКАТА е твой личен консултант ти си
> го наел и той не ти е съдействал за имота-той т е
> консултира-затова плащаш на брокера комисионна ,а
> на адвоката за консултация5.Винаги имаш избор на
> кого да платиш-ако искаш да ти се намери
> имот,възлагаш поръчка и спираш да си търсиш
> сам,при сделка плащаш на личния си брокер
> -конкретно и ясно и се надявам да сте разбрали
> това което е обяснявано много пъти.аКО НЕ СТЕ
> ПИТАЙТЕ ПАК ,НО БЕЗ СРАВНЕНИЯ С БИЛА ,ХИТ,РЕМОНТ
> НА АВТОМОБИЛИ,ПРЪСКАНЕ ПРОТИВ ГРИЗАЧИ,СИРЕНЕ
> КОЛБАСИ И,ПЕРАЛНИ И ДРУГИ МЪДРИ МИСЛИ....

clap: clap: clap: clap: clap:
Бих добавила само - ако не ви харесва ситуацията на пазара - не сме ние хората, които можем да я променим! Вие сте.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
26-09-2007 - 13:43:54
avatar
turbozol, ами за какво я пусна тая тема "за или против комисионната на брокерите,ако не защо", след като на 12-а страница от дискусията заявяваш "или я приемаш или не ,ако я приемеш плащаш,ако не се отказваш-нищо сложно". Явно не те интересуват никакви доводи...
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
26-09-2007 - 13:51:19
Quote

1.Когато се обадиш за обява продава и ти се обади брокер и ти поясни ,че ако сделката се изпълни от него дължиш комисионна
то тази сделка или я приемаш или не ,ако я приемеш плащаш,ако не се отказваш-нищо сложно

Аз се обаждам на обява "продава", не за обява "посреднича". ако ти искаш да посредничиш задължително на купувача - опиши си го в обявата.

Quote

ако си имаш брокер на когото имаш доверие,то защо ти трябва да се обаждаш по обяви и да си търсиш сам,за какво му имаш доверие

Имам му доверие за това, че ще спази всички процедури по осъществяване на сделката и ще гарантира максимално моя интерес. Смятам че аз най-добре знам какъв имот искам и не мога да му се доверя за това той да избере по-добре от мен имота в който аз ще живея - затова си търся сам. Така не му губя на него времето да рови по обяви и да търси неща които ежентуално ми биха харесали.

Quote

АКО искаш да възложиш на адвокат да ти провери документи това е отношение между теб и адвоката и пак дължиш хонорар към него

Естествено че дължиш, ама никой не ти казва "ако ще купуваш този имот само ето този адвокат може да те консултира". Ти сам си избираш от кой адвокат да искаш консултция.

Quote

ако искаш да ти се намери имот,възлагаш поръчка и спираш да си търсиш сам

Аз не искам да възлагам поръчка за търсене, аз искам да си търся сам. Аз искам да възложа поръчка за съдействие при осъществяване на самата сделка. и искам тази поръчка да я възложа на когото аз си искам, а не на броекра на продавача.


ако нещо не ти е ясно от стравненията - питай ще ти обясня
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
26-09-2007 - 13:53:19
Ами хие се опитваме да я променим, а вие овреме се подготвяйте за промените, да не ви дойдат като гръм от ясно небе
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
26-09-2007 - 14:05:28
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:1.Когато се обадиш за обява продава и ти се
> обади брокер и ти поясни ,че ако сделката се
> изпълни от него дължиш комисионна
> то тази сделка или я приемаш или не ,ако я приемеш
> плащаш,ако не се отказваш-нищо сложно
>
> Аз се обаждам на обява "продава", не за обява
> "посреднича". ако ти искаш да посредничиш
> задължително на купувача - опиши си го в обявата.
Тинки, ако не знаеш какво правиш не съди другите за това, казах ти вече. Ако ще си играем на думи, обзалагам се, че ще те бия. Според мен обаче, че е безсмислено. Представи си го като монопол на брокера над тази оферта - какво ще направиш освен да се съобразиш? А ако не ти харесва и искаш да се променят нещата - накарай продавачите просто да сложат нормални цени и всичко ще се оправи.
>
Цитат:ако си имаш брокер на когото имаш
> доверие,то защо ти трябва да се обаждаш по обяви и
> да си търсиш сам,за какво му имаш доверие
>
> Имам му доверие за това, че ще спази всички
> процедури по осъществяване на сделката и ще
> гарантира максимално моя интерес. Смятам че аз
> най-добре знам какъв имот искам и не мога да му се
> доверя за това той да избере по-добре от мен имота
> в който аз ще живея - затова си търся сам. Така не
> му губя на него времето да рови по обяви и да
> търси неща които ежентуално ми биха харесали.
Ами да, ама интересът ти може да го гарантира и юрист - сбъркал си човека в такъв случай. Ако брокерът ти не знае какво искаш след 2-3 огледа, си сбъркал брокера.
>
Цитат:АКО искаш да възложиш на адвокат да ти
> провери документи това е отношение между теб и
> адвоката и пак дължиш хонорар към него
>
> Естествено че дължиш, ама никой не ти казва "ако
> ще купуваш този имот само ето този адвокат може да
> те консултира". Ти сам си избираш от кой адвокат
> да искаш консултция.
Е, да, но с имота нещата не стоят точно така smiling smiley
>
Цитат:ако искаш да ти се намери имот,възлагаш
> поръчка и спираш да си търсиш сам
>
> Аз не искам да възлагам поръчка за търсене, аз
> искам да си търся сам. Аз искам да възложа поръчка
> за съдействие при осъществяване на самата сделка.
> и искам тази поръчка да я възложа на когото аз си
> искам, а не на броекра на продавача.
Ами тогава търси юрист, а не брокер. Лесно е.


Ама, не заплашвай де, недей, че е невъзпитано. Как ще се спасявам аз не е твой проблем все пак. току-виж и за мен станало по-добре.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
26-09-2007 - 14:18:11
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами хие се опитваме да я променим, а вие овреме се
> подготвяйте за промените, да не ви дойдат като
> гръм от ясно небе

Някои хора се пооядоха и взеха да стават нагли. Ама и тая далавера ще свърши рано или късно, както беше със далаверата на "Магурата" едно време или със тубите с бензин по време на югоембаргото. И може да стане много по-скоро, отколкото си мислим. Справка - агенциите в Банско....
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
26-09-2007 - 14:34:27
до тези които не разбраха -написал съм защо ?и очаквах смислена дискусия,а не сравнения с перални,но пояснявам отново,под въпроса защо имам впредвид следното-некачествена услуга,измама,пренебрегване на клиент,подвеждаща информация за имот,грубо отношение и всичко друго което не е свързано с размера на комисионната ,тоест имам впредвид качеството или некачеството на услугата,а не колко тя струва и кой трябва да я плати.Питайте пак ще обяснявам стига да искате-моля само без сравнения с /повтарям защото е необходимо/МЕТРО,ХЛАДИЛНИЦИ,ТЕЛЕВИЗОРИ ,АВТОРЕМОНТНИ УСЛУГИ,ТУРИСТИЧЕСКИ УСЛУГИ,ВОДОПРОВОД И КАНАЛИЗАЦИЯ,ТРАНСПОРТНИ И ТАКСИМЕТРОВИ УСЛУГИ,ПРОДАЖБА НА ХИГИЕННИ МАТЕРИАЛИ-дискусията е за недвижими имоти те нямат общ паралел с гореизброените примери ,който мисли ,че има общо жалко за него....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход