Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

за или против комисионната на брокерите,ако не защо

Публикувано от turbozol 
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
01-10-2007 - 15:40:09
Някой ще даде ли друг довод за работа на АНИ без комисионна или ще дъвчем едно и също още 20 страници?
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
01-10-2007 - 16:59:21
Не защото нямат теза ,която да защитят.
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
01-10-2007 - 19:49:23
Я се опитай да кажеш защо трябва да се плаща комисиона и какво покрива тя?
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
01-10-2007 - 20:13:17
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Я се опитай да кажеш защо трябва да се плаща
> комисиона и какво покрива тя?

Искаш ли да ти принтирам всички обяснения,или ще ги прочетеш сам?
spinning smiley sticking its tongue out
Ясно е,че се бъзикаш,но чувството ти за хумор е много особено.Току виж,някой си помислил,че или не четеш,или имаш проблем с осмислянето....
smiling smiley
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
02-10-2007 - 06:36:24
Аз ей тука зададох въпроса, но никакъв отговор не получих:
[forum.imoti.net]

Както казах Камелия, когато брокерите обяснят подробно и разбираемо на клиентите си каква работа извършват, последните сами ще искат да ги наемат и ще си плащат без изобщо да се замислят. Обаче докато получаваме обяснения от сорта - щом ми се обади частнио лице значи автоматично става мой клиент и ми плаща, дотогава ще водим тези спорове.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
02-10-2007 - 10:48:05
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------

> Както казах Камелия, когато брокерите обяснят
> подробно и разбираемо на клиентите си каква работа
> извършват, последните сами ще искат да ги наемат и
> ще си плащат без изобщо да се замислят. Обаче
> докато получаваме обяснения от сорта - щом ми се
> обади частнио лице значи автоматично става мой
> клиент и ми плаща, дотогава ще водим тези спорове.


До тук съвсем подробно обяснихме защо ставаш клиент на АНИ и какво тя върши за теб.Поне аз съм писала няколко пъти,по точки.Въпреки това,ти заявяваш че не си съгласен,а сега-че не ти е обяснено.Карай,приказка да върви през работно време,че иначе е скучно...... smiling smiley
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
03-10-2007 - 02:30:48
Не мога да разбера защо постоянно се пръква някоя темичка в стил "за или против, ама по-скоро против" комисионните на АНИ. Веднъж завинаги си го НАБИЙТЕ в главата. АНИ са посредници. Извършват посредническа, консултантска, психоаналитична и каквито там има дейности.

Т.Е. Извършват работа, резултата от която е сделка. Съответно е редно да им бъде заплатено за извършената работа, в зависимост от тарифите им (комисионните им). Всеки като надежден и отговорен продавач или купувач е ДЛЪЖЕН да се информира за тези тарифи и ако не му изнасят да откаже да работи с АНИ.

Престанете с тъпите и дребнави заяждания и закачки "що така не направили, що така не казали". В България този бизнес е поминък на много хора. Щом като има толкова много брокери и агенции, значи от тях има пазарна нужда. Установените в България практики за извършване на бизнеса са почти същите както и в другите дуържави от ЕС и по целия свят. Има едно нещо където във всяка една държава е еднакво - АНИ взимат комисионна за извършена сделка/работа итн. Защо искате да е по-различно в БГ ви питам?

Например в Румъния над 90% от сделките ново строителство минават през АНИ. В България са много по-малко. Замисляли ли сте се защо? Вечния български тарикатлък - ще спестят 2-3 хиляди евро комисионна, ама ще подпишат договор със строител, който им реже главите през кръста и ще загубят тройно повече. На какви ужаси съм се натъквал нямате си идея.

А що се отнася до адвокатите. Помня един случай един адвокат замалко да провали сделка - човечеца цял живот не е направил ни една имотна сделка - само регистрирал ООД-та и тук там няколко развода направил. Голям специалист - няма що! Изхвърлих го от офиса си и попитах в прав текст купувачите искат ли сделка или не щото щях да изхвърля и тях. Слава богу (за тях) разума надделя. Получавам от тях честитки всяка коледа и великден.

Искам да помоля всички колеги във форума да изпратим дружно по едно искане към Имоти.нет да забранят и да информират модераторите да изтриват теми от този тип, защото са абсолютно излишни, глупави, коментирани до смърт и безполезни никому.
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
03-10-2007 - 08:18:46
Никой не е против услугите на АНИ или това ако е възложил услуга да си плати. Проблема е защо АНИ задължително натрапват услугата си когато рекламират стока, а не услуга.

Не виждам защо си против подобни дискусии. Тази в случая беше повдигната от брокер. Според мен тези дискусии са много полезни за брокерите да видят какво мисли отсрещната страна и да си извадят изводи.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-10-03 08:31 от Тинки Уинки.
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
03-10-2007 - 08:21:03
Камелия, все още не си обяснила разликата в работата, която вършиш при положение, че съм дошал на огледа с брокер или съм дошал сам и после брокерът ми се е присъединил
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
03-10-2007 - 09:36:01
Тинки, на теб колко пъти досега ти обясниха, че за огледа нищо не плащаш?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход