Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

за или против комисионната на брокерите,ако не защо

Публикувано от turbozol 
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
04-10-2007 - 13:57:29
Тинки -много съм доволен от тебе.Предлагам ти да работиш за мен Мениджър ИЗМЕРВАНЕ НА СТАи, и сделки със паркоместа.Няма човек с по голям опит от твоя и ще бъдеш незаменим в професията си...
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
04-10-2007 - 14:04:30
Не проявявам интерес smiling smiley

Но пък ти можеш да кажеш на брокерите в АНИ, в която работиш, да включват тази информация (айде за местата за паркиране може и да я няма, ама тази за размера на стаите ще е полезна) като пускат обяви. Много огледи ще се спестят.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
04-10-2007 - 14:11:08
Камелия Тинки отказа да работи за мене да не би да си му предложила по добра оферта -"Мениджър измерване на стаи и сделки с паркоместа"...
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
04-10-2007 - 14:25:51
Само не можах да разбера защо смяташ, че си по добър от сегашния ми работодател?
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
04-10-2007 - 14:33:18
Тинки-защото открих във тебе,новото ти призвание,а той не е успял-"Мениджър измерване на стаи и сделки с паркоместа"
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
04-10-2007 - 14:54:30
Тинки,нямам твоето свободно време,затова сега ти отговарям-благодаря за вниманието,но ТАКИВА КАТО ТЕБ не могат да ми бъдат клиенти.Както се казва във филмите на "братята" американци:"Нищо лично".
Не мога да разбера,обаче,за какво е цялото това дърляне.Ако разбира се ,това не е за да се "събужда" от време на време форума.Иначе,това е един безплоден,безрезултатен и безсмислен дебат.Ще ти кажа само няколко думи-за да пусна даден имот в реклама,то аз съм го подготвил и проучил до най-малка подробност.Събрал съм му всички необходими документи.Ако има юридически или някакъв друг проблем,то той е изчистен.Всичко е стиковано и готово за продажба/такава е практиката при нас/.Понякога това отнема и месеци,отнема и много средства и много тичане/в зависимост от дадения случай/.Смяташ ли,че ще дойдеш ти,ще те водя на оглед,ще харесаш имота и накрая ще ми кажеш-"аз си имам брокер,дай сега готовите документи да сключваме сделка".Аз не смятам!Като си имаш брокер,му кажи да си опъне "задния двор" , да ти намери имот и да си свърши работата за която ще му платиш.Ако ли ти сам си търсиш,то търси си такъв като теб, т.е.продавач- частно лице и се оправяйте, както знаете winking smiley До тук,толкова.

Аз също роптая срещу някои практики и поведение на някои от "брокерите",но не смятам,че тук му е мястото да се разискват.Обикновено,хората практикуващи тази професия, не могат да се вредят от разни всезнайковци,за да си кажат мнението.В крайна сметка,нищо полезно не се получава.Единствено,полза извличат онези хитърчовци,които разбрали вече за самия процес,могат най лесно да намерят вратичка за хитринките си. :cry:
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
04-10-2007 - 14:59:35
Тинки предложението е в постоянна валидност бюджета за позицията е на д световните стандарти -притеснявам се да не те изпусна,защото си незаменим за позицията-"Мениджър измерване на стаи и сделки с паркоместа".НЯМА ДА МОГА ДА СИ ПРОСТЯ ,АКО ТЕ ЗАГУБЯ КАТО КАДЪР..
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
04-10-2007 - 15:20:19
Коминче,не го приемай насериозно не се ядосвай не виждаш ли,че е "Интелигентен и с чувство за хумор" и най му приляга позицията" Мениджър измерване на стаи и сделки с паркоместа".
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
04-10-2007 - 15:34:05
Quote

Ще ти кажа само няколко думи-за да пусна даден имот в реклама,то аз съм го подготвил и проучил до най-малка подробност.Събрал съм му всички необходими документи.Ако има юридически или някакъв друг проблем,то той е изчистен

Ех, да можеха всички да са като теб. Аз затова искам като си харесам имот точно ти да подготвиш документите и да уредиш всички подробности. Ще ти платя колкото кажеш -2.5%, 3% ако искаш и 5% ще ти дам, защото съм сигурен, че ще свършиш работата както трябва. До тука предполагам нямаш нищо напротиш - идвам, наемам те и ти плащам. Сега обаче какво се получава - имота, който съм си харесал и съм ходил да го гледам е на Камелия и тя вика дай и на мене комисиона, защото на огледа си дошал сам. Е да де ама аз не искам да я наемам нея защото не знам дали ще свърши работата качествено - аз си искам тебе. Е кажи ми какво правим в тази ситуация?

Quote

Понякога това отнема и месеци,отнема и много средства и много тичане/в зависимост от дадения случай/.Смяташ ли,че ще дойдеш ти,ще те водя на оглед,ще харесаш имота и накрая ще ми кажеш-"аз си имам брокер,дай сега готовите документи да сключваме сделка"

След като продавачът те е наел той ти плаща за да подготвиш документите от "негова" страна. Проблема при теб е, че не правиш разграничение кое за кого вършиш. Примерно - работа на брокера от страна на купувача е да му уреди кредит, да направи проверка за тежести и т.н. Твоя работа като брокер на продавача е да изкараш скица на имота, да го показваш и т.н.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
04-10-2007 - 15:48:37
А аз искам Тинки да ми бъде псхоаналитик! Ще ми каже най-накрая какво всъщност не ми е наред и какъв ми е проблемът, та смятам, че някои хора искат да им работя без пари, защото не харесвали практиката на професионалистите, а искали само и единствено със себе си да се съобразяват! Пък аз го намирам нередно... :crazy:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход