Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

за или против комисионната на брокерите,ако не защо

Публикувано от turbozol 
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
03-10-2007 - 10:09:16
Аз да съм твърдял нещо друго? Продавач имаше идеи за такса оглед.

Въпросът беше каква е разликата дали на огледа ще ида с брокер или без, че в единия случай да дължа нещо на брокера на продавача, а в другия не.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
03-10-2007 - 10:46:38
Тинки, той Продавач го каза в една друга тема - "така е прието". Простичко обяснение, но върши работа. Не мисля, че някой би могъл да ти даде друго.
Иначе и аз съм категорично за такса оглед. Твърде много туристи, наистина.
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
03-10-2007 - 11:30:36
Аз много пъти в тази тема казах - приемам обяснения от сорта -"така е прието", "мога да те доя и го правя" и т.н. Не приемам обаче да ми казват, че ми защитават интересите, работят за мен и т.н.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
03-10-2007 - 11:32:09
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия, все още не си обяснила разликата в
> работата, която вършиш при положение, че съм дошал
> на огледа с брокер или съм дошал сам и после
> брокерът ми се е присъединил


Разликата е в коректността и не минаване на Бай Ганьовите тарикатлъци. Безброй пъти ти обяснявам,че всеки брокер върши работа за клиента си,па дори и "безплатната", каквато се явява рекламата и огледа.Както всяка реклама цели да доведе потенциален клиент,така е и при АНИ.Ако имаш брокер-той ти търси имот,пресява предложенията, организира ти огледите и когато решиш да купуваш,прави предварителен договор и всички проверки, и те дандрука до получаване на нотариалния акт. Когато се появяваш сам и ползваш първо безплатните услуги,после искаш да купуваш,всичко изброено по-горе,го върши брокерът към когото си се обърнал.Няма как да ти се разреши да ползваш безплатната част,пък после да смениш човека и да платиш на друг.
Ще трябва да приемеш,че посредническата услуга е комплексна.Или я ползваш,или не.
Надявам се да не съм тракала клавиатурата напразно както досега! winking smiley



пп.Виж етимологията на думата "посредник". smiling smiley
ggm
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
03-10-2007 - 11:59:24
Ако имаш брокер на когото вярваш му възложи поръчката да ти намери апартамент
ако той се свърже с другия посредник и той няма нищо против-добре, ако не да продължи да търси. Но как брокерът да е сигурен, че това не е разузнаване. В най добрия случай за да са доволни всички плати и на двамата дължимата им комисионна. Защото каквото и да си говорим става дума за пари. Никоя агенция не работи заради едно благодаря. Може само да се надяваш че брокерът мисли като мен " Една сделка е добра, когато всички страни участващи в нея са доволни." confused smiley
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
03-10-2007 - 12:55:25
avatar
ggm Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако имаш брокер на когото вярваш му възложи
> поръчката да ти намери апартамент
> ако той се свърже с другия посредник и той няма
> нищо против-добре, ако не да продължи да търси. Но
> как брокерът да е сигурен, че това не е
> разузнаване. В най добрия случай за да са доволни
> всички плати и на двамата дължимата им комисионна.
> Защото каквото и да си говорим става дума за пари.
> Никоя агенция не работи заради едно благодаря.
> Може само да се надяваш че брокерът мисли като мен
> " Една сделка е добра, когато всички страни
> участващи в нея са доволни."

Браво! И ако втория брокер всъщност не продава негов апартамент, ами на друг брокер (както много чест се случва), да взема да платя и на третия брокер, а smiling smiley
Въобще като си купя апартамент да платя на де що брокери и агенции има в София, защото те всъщност не работят за едно благодаря....


Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
03-10-2007 - 13:30:09
Скъпи, има си друга практика за този случай и вече ти е обяснена!
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
03-10-2007 - 14:38:51
avatar
Скъпа, въпросът в тази тема първо беше дали да се плаща комисиона на един брокер (и защо) а сега тук ми обясняват, че трябва да платя на двама. Започвате съвсем да се оливате...
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
03-10-2007 - 14:53:20
avatar
zlostyr Написал:
-------------------------------------------------------
> Скъпа, въпросът в тази тема първо беше дали да се
> плаща комисиона на един брокер (и защо) а сега тук
> ми обясняват, че трябва да платя на двама.
> Започвате съвсем да се оливате...


Не,ти смъкваш интелектуалното си ниво,демонстрирайки че не можеш да схванеш.И всичко това,защото си решил,че някой трябва да ти работи за черните ти очи!.... spinning smiley sticking its tongue out
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
03-10-2007 - 15:17:02
Quote

Когато се появяваш сам и ползваш първо безплатните услуги,после искаш да купуваш,всичко изброено по-горе,го върши брокерът към когото си се обърнал

Ама защо той да го върши - някой молилл ли го е.
От него се иска само да покаже имота и да направи среща със собственика (това са му задълженията към продавача).

Ето следната ситуация. Аз те избирам тебе за брокер. ама съм много придирчив и искам да знам точно колко на колко метра са стаите в един апартамент. Т.к. брокерите масово не знаят тогава какво правим. Ходим двамата с тебе да мерим стаи, така ли? Че, при този вариант ти ще ме зарежеш на 3-тия оглед. Затова аз предпочитам сам да си меря стаите, без тебе. После като си харесам нещо те викам и ти плащам защото ти има доверие. Пита се в задачата какво лошо има в това. Защо ти държиш да ходиш с мен да мериш стаи.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход