Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

за или против комисионната на брокерите,ако не защо

Публикувано от turbozol 
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
04-10-2007 - 08:00:40
Прав си,живота поскъпна.За такива като теб ще вдигнем такса оглед на 10лв.Така ще можеш спокойно да губиш времето на всеки. :} :} :}
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
04-10-2007 - 08:27:56
1) Значи според теб това е губене на време. Аз също смятам, че това е това е губене на време за брокера и затова смятам че няма смисъл той да присъства на огледа. Ама пусто Камелия твърди че ако ида на огледа без теб автоматично ставам клиент на брокера на продавача. А кажи ми сега как хем ти да си ми брокер, хем да не ти губя времето?
2) И по 20 лева съм съгласен да ти давам стига да приемеш ти да ми даваш по 10 (на половина на твоето) за всяко разкарване, което си ми направил до имот, който не отговаря на изискванията ми. Аз ще ти ги опиша подробно на 10 страници да няма неразбрали.smiling smiley. Естествено за "разкарване" по 20 лева няма да получаваш само ще даваш по 10.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
04-10-2007 - 09:58:07
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> 1) Значи според теб това е губене на време. Аз
> също смятам, че това е това е губене на време за
> брокера и затова смятам че няма смисъл той да
> присъства на огледа. Ама пусто Камелия твърди че
> ако ида на огледа без теб автоматично ставам
> клиент на брокера на продавача. А кажи ми сега как
> хем ти да си ми брокер, хем да не ти губя
> времето?

Защо си усложняваш живота с излишни казуси? Хайде събери две и две,че измъчи целия форум!
Няма начин брокерът да не присъства на огледа по простата причина,че ти му се обаждаш,той ти го урежда и трябва да те заведе.Продавачът,щом се е обърнал към АНИ,значи не иска да си развява адреса и телефона по медиите. Така че,ако не ти уйдисва конфигурацията на хола-казваш довиждане и отиваш с друг брокер,по друга обява,да мериш на друго място.Което жилище ти хареса,на него се спираш и на брокера,който те е завел.


> 2) И по 20 лева съм съгласен да ти давам стига да
> приемеш ти да ми даваш по 10 (на половина на
> твоето) за всяко разкарване, което си ми направил
> до имот, който не отговаря на изискванията ми. Аз
> ще ти ги опиша подробно на 10 страници да няма
> неразбрали.. Естествено за "разкарване" по 20 лева
> няма да получаваш само ще даваш по 10.

Ако ти ми поставиш безумните си изисквания "всяка вечер в 20.00ч. пред блока да има свободно паркомясто",разбира се че няма да се занимавам с теб.Никой няма да се занимава.Затова за теб е подходящ точно варианта срещу който риташ най-много.
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
04-10-2007 - 10:46:27
Kамелия пак нищо не си разбрала:

Quote

Няма начин брокерът да не присъства на огледа по простата причина,че ти му се обаждаш,той ти го урежда и трябва да те заведе

Ситуацията е следната - аз си избирам komin4e за брокер примерно, защото смятам че е кадърен. Гледам апартамент, който ти предлагаш. Пита се в задачата трябва ли да разкарвам komin4e с мен като ходя на оглед с теб на твой апартамент за да мерим стаи и бройм свободните места на паркинга в 8 часа вечерта?

Моята идея е следната - аз си гледам, избирам и като съм готов да купупя се обаждам на komin4e да се свърже с тебе (като брокер на продавача) и да уредите каквото трябва да се урежда. Защо трябва да го мъкна с мене на огледи? Ей това ми обясни?

Quote

Затова за теб е подходящ точно варианта срещу който риташ най-много
При горната ситуация за мен най-подходящ вариант е както казах сам да си обикалям и търся и като си намеря да се обадя на komin4e и той да уреди подробностите заедно с теб като брокер на продавача. Ти обаче не та не - тебе трябва да ползвам задължително иначе да разкарвам и komin4e по огледите.

Ти май нещо не разбираш. Аз няма да тръгна да се оправям сам, няма да тръгна да си пестя комисионата, просто искам да я дам на човек на който имам доверие. По твоята логика обаче аз този човек трябва да му губя времето по "ненужни" огледи защото примерно брокера на продавача не знае какво продава.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
04-10-2007 - 11:17:23
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Kамелия пак нищо не си разбрала:
>
Цитат:Няма начин брокерът да не присъства на
> огледа по простата причина,че ти му се обаждаш,той
> ти го урежда и трябва да те заведе

> Моята идея е следната - аз си гледам, избирам и
> като съм готов да купупя се обаждам на komin4e да
> се свърже с тебе (като брокер на продавача) и да
> уредите каквото трябва да се урежда. Защо трябва
> да го мъкна с мене на огледи? Ей това ми обясни?


Ще трябва да приемеш,че посредническата услуга е комплексна.Или я ползваш,или не!



Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
04-10-2007 - 11:30:07
Значи ща не ща трябва да мъкна komin4e с мене като правим огледи на твои имоти, така ли? Защото той нещо се дърпа - не ще да ме придружава да мерим стаите.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
04-10-2007 - 12:52:27
Ами, Тинки, значи Коминче не е твоят брокер - намираш си нов.
Или пък си гледай сам, а за след това си наеми юрист - няма да се кривиш с плащането и пак ще си спокоен за сделката. Е, ще платиш повечко, ама какво да се прави...
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
04-10-2007 - 13:12:45
Не е проблема колко ще платя, а на кого ще платя.

В описаната от мен ситуация - харесал съм си komin4e, защото мисля, че е компетентен да ми помогне при сключване на сделката, но не мисля, че трябва да го размотавам по огледи и гледам имот на Камелия, аз ще трябва да платя и на Камелия, защото съм се явил без komin4e на огледа и на komin4e, защото искам той да ме представлява.

Е, питам защо трябва да плащам на Камелия?
Само заради това, че komin4e не е приосъствал на огледа ли?
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
04-10-2007 - 13:23:48
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------

> Е, питам защо трябва да плащам на Камелия?
> Само заради това, че komin4e не е приосъствал на
> огледа ли?


Ще трябва да приемеш,че посредническата услуга е комплексна.Или я ползваш,или не!
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
04-10-2007 - 13:51:36
Аз искам да ползвам тази на komin4e на твоята.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход