Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продавачите знаят ли какво искат?

Публикувано от Продавач 
Re: Продавачите знаят ли какво искат?
12-10-2006 - 15:37:23
Относно това дали някой си върши работата у нас - ами в последно време нещата са направо страшни. Интересното е, че същите тези хопа, коит оне си вършат своята работа имат претенции , че са богопомазани да са единствени и мрънкат по всички останалиsmiling smiley
За регулациите - върл противник съм. Обикновенно водят до повишаване на корупцията и застой, нещо което не мисля, че трябва да толерираме. Като си орежеш конкуренцията и никой не те натиска, какво ще те накара да се развиваш. Абе от край време мразя хората , които са на мнение, че като изкарат определена тапии и трябва да получават заплата, при фирмите е същототоsmiling smiley Недей да сравняваш с банките, защото там нещата са малко по-различни. Виж ако АНИ бяха длъжни да гарантират за сделките би трябвало някой да среди дали имат нужите средства под една или друга форма да компенсират потърпевшите, ама тъй като не го правят - регулациите вънsmiling smiley
Re: Продавачите знаят ли какво искат?
12-10-2006 - 16:48:53
Nai-nakraja ,vse kupuvachite vi bjaha vinovni!Az sam ex-nekupil-kupuvach.Predi 2 godini se opitah da si zakupja ghiliste chrez ANI.Skasaha mi nervite,vodiha me da gledam ughasjavasti nesta na potresavasti zeni,podhvarljanite sumi/50000-70000-100000EU/bjaha vse edno ste si kupuvame semki i da ne sam se ziganjala za njakakvi podobni smeshni zeni i za takovo "strahotno"ghiliste,koeto ste bade nai-golemijat" udar "v ghivita mi i kakvi li ne ot tozi sort.Razlichni ANI,me vodeha da vidja edno i sasto ghiliste no na razlichni varirasti zeni,otkazvaha da zastitavat interesite mi pred pridavachite s njakakav kompromisen variant po zenata/ochevidno namaljavashe kommissionnata za tjah i kakvo li ostene...kombiniraha mi ot vsichko i vav vsjakakvi zvetove....ot nikakvi dokumenti do nesastestvuvast imot.....I az zapochnah da si zadavam kup vaprosi -naprimer,na kakvo se bazira tehnijat %? moghe bi e pravoproporzionalen na skasanite mi nervi,na zagubenoto mi vreme i na honorara,koito plastah na mojat advokat da im objasnjava nestata ot tjahnata "kompetenzia"?vav vsichki sluchai 3% sa absoliutno obirghiiski , a + 3% stavat 6.Na edno ghiliste ot da rechem 80000EU si "gushvat" 4 800 EU bez nikakvi zaslugi,bez da plastat danazi i taxi i za kakvo si govorim nai-nakraja.......Ot godini ghiveja v chughbina,no i sravnitelno chesto si idvam i neprekasnato sledja kakvo stava v BG,zeni,nachin na givot i t.n.pri dadenite obstojatelstva i pri sredna rabotna zaplata ot 180 lv.godishnata zaplata na edin sreden balgarin e malko poveche ot 1000EU!a edna ANI vzema samo za edna sredna sdelka /ot 80 000EU/ pochti 5000 EU! confused smiley
Re: Продавачите знаят ли какво искат?
12-10-2006 - 17:07:43
P.S. i kakvi sa molja vi se tezi stop -kaparo i plastane na %-ta na agenziata pri podpisvane na predvaritelnijat dogovor?kakvo mi garantira agenziata che ste se stigne do prodagba!!!!????vaprosat e absoliutno ritorichen.agenziata ne mi garantira ABSOLIUTNO NISTO!I osven tova i njama i zakon,koito da ja zadalghi ,kakto mi izgleghda!A men vaobste ne me ustroiva da pija edna studena voda i da se prostja dori samo s 2-3000 evro izmaknati ot djoba mi.....
P.P.S.izvinete me za latinizata
Re: Продавачите знаят ли какво искат?
12-10-2006 - 17:43:27
Darkhorse, стари са ви данните. 180лв е МИНИМАЛНА заплата. Средната за Бг е около 500лв според мен, а може би и повече. За СФ - сигурно около 1000лв е средната. Ако НС продължи с добрите данъчни идеи (днес намалиха корпоративния данък на 10%) данните от официалната статистика за доходите ще стават все по-достоверни (че в момента са малко съмнителни, според мен).
Re: Продавачите знаят ли какво искат?
12-10-2006 - 18:01:29
razgovorat i razsagdenijata bjaha v malko po-druga posoka ,ne samo razbor na balgarskite zaplati.
no dori i mjata zaplata da 10 000 EU,az ne bih dala na kogoto i da bilo dori i 10 eu,za nahalstvo, nekompetentnost i arogantnost v professionalnite mu pretenzii i veche nezmaja dali iskam da si kupuvam ghiliste v BG.oste sanuvam koshmari ot tova koeto predlagashe"LIberaliziranijt" pazar i agenzii na nedvighimi imoti u nas.
I osven njakolko zabludeni angliiski babichki,vaobste ne si vaobrazjavaite che njakakvitalpi ot zapadnoevropeiski bogatashi ste sturmuvat porutrnite baraki v zentara na sofia,kakto i novostrojastite se koptopri s turski tuhli na otvad londonski i newyorkski zeni i ste vi bijat s debeli pachki ot evra i dolari eye popping smiley
Re: Продавачите знаят ли какво искат?
13-10-2006 - 14:40:56
avatar
Знаещ ти не беше ли шеф на агенция за НИ? Имам спомени, че се представяше за такъв по едно време може и да бъркам не помня добре.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Продавачите знаят ли какво искат?
13-10-2006 - 14:43:32
avatar
Това е така и обяснението за това колко вземат АНИ е много просто - цените на имотите са "европейски" вече и работещите в този бранш вземат % от сделките със скъпите имоти - за това и възнаграджението им е високо като цяло.


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Продавачите знаят ли какво искат?
13-10-2006 - 14:51:30
avatar
Като не те устройва това се договори предварително с АНИ и сключи договр с нея да им платиш 50% от комисона на предварителния договор и 50% след изповядване на сделката. А да ти кажа ли защо се иска всичко още на пр. договор или ще се сетиш и самsmiling smiley))?
Защото всеки си мисли, че трябва брокера да работи за без пари и ако договорката е да се изплати комисиона след сделката - познай - кой си го плаща - НИКОЙ...
И какво гарантира (както казваш ти) на брокера, че някой ще му плати за положения труд по същия начин???
Всичко се уговаря в договор и ако искаш да ползваш услугите на АНИ ги ползвай ако не искаш се оправяй сам и готово - няма проблем.
Тази информация, която всички виждаме в нета на 95% се дължи на АНИ, които ходят на огледи и описват информацията за да можете вие да си сравнявате цените и да си избирате, но когато си изберете нещо - ааа ама те ми искат пари - е не ебаси за без пари го правим.
Българите сме опасна работа - все в градината на другия гледаме - "Гледай го тоя каква кола си е купил тц тц тц от къде тия пари брей тц тц тц...а аз взимам 500лв заплата и не мога да спестя и лев!"
Ей така разсъждават някои хора цял живот...и така ще бъде още много години - завист и злоба.



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Продавачите знаят ли какво искат?
13-10-2006 - 14:52:43
darkhorse

Napalno te podkrepiam! Mnogo losho obsuzhvane, niakvi brsohuri ili kakvito i da bilo materiali, arogantno povedenie, prosto mi se iska da se varna v BG i da se zahvana s tozi business :-). Moi poznat on chuzhbina se opita da kupi magazin v BG i spodeli, che ne e sreshtal broker deto da govori drug ezik osven balgarski (deistvieto se razviva v provintsiata).
Re: Продавачите знаят ли какво искат?
13-10-2006 - 14:59:26
avatar
Е то, че няма да има тълпи от чужденци няма да има - само наивниците така смятат, но си има достатъчно купувачи българи, които не е като да не купуват.
За надценените имоти не ми се говори - когато продава на имот иска да стане милионер за един ден - няма спасение за него.
"Аз продавам къща 50кв.м в село "Чепръчене" на 45км от София и искам за нея 40 000Е или замяна за апартамент в София..."
Е той човека може да иска и за 60 000Е да я продаде тази кутийка, но кой ще му я купи - аз с такива хора отказвам да работя, защото те всичко знаят и всичко разбират. Не е продал един имот в живота си, но ми дава акъл как щял да се развие пазара и как 50-те квадрата, които продава щели да скоооочат много.
Директно го пращам да си ходи пък ако някой колега от друга АНИ иска да си къса нервите с него - жив и здрав да е.
А между другото турските тухли са по морето в София ги няма.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход