Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Проблем с ипотекиран обект ,моите права.

Публикувано от 1234567890 
Проблем с ипотекиран обект ,моите права.
08-12-2011 - 16:49:56
Здравейте с 2 думи само ще се опитам да обясня.
Собственик на имот сам с not.акт в обект които е ипотекиран в полза на банката ,защото фирмата фалира.Мойта ипотека е свалена отдавна.Сега се стигна 2-3год по късно уж до решение на банката да почва строежа и искат доплашане,това добре ,но аз нямам пари за да платя за целия apart и сам готова да платя само обшите части,за което мисля че съм права.Имаме адвокат ,той също казва тако но банката настоаява да платим за всичко или ще ни съдиат,могат ли да направят наистина това?Престъпление ли е да нямаш пари,а наистина аз длъжна ли сам да плашам за всичко при условие ,че не ми харесва тяхната оферта и няма гаранции че нешаха ще станат.
Re: Проблем с ипотекиран обект ,моите права.
08-12-2011 - 20:54:47
Ами то нищо не е ясно!Как сте собственик на апартамент с нотариален акт ,като обекта още не е построен:"Сега се стигна 2-3год по късно уж до решение на банката да почва строежа и искат доплашане"
Аз ,доколкото съм запознат,чак след акт 14 /груб строеж/ може да се говори за имот ,ипотека на имот и да стават разпоредителни сделки с него.Това,че банката пък ще почва да строи също не ми се връзва нещо.
Re: Проблем с ипотекиран обект ,моите права.
09-12-2011 - 10:27:25
Здравейте може би не бях много ясна.
Obekta ima akt 14 no e zamrazen on niakolko godini za6toto stroitelia falira i izbiaga.Банката взе обекта но тъй като при акт 14 той-строителя свали отделни ипотеки на хората които бяха платили на 100% като мен затова имам not акт,но очевидно има оше до дострояване и сега банката като мажоритарен собственик е намерила строител да го довърши но ни кара да платим пак за целия apart по 150Е на м2.Някои казват че това са мноооо завишени цени за това положение на пазара.Някакво мнение някои в този случай,благодаря.
Re: Проблем с ипотекиран обект ,моите права.
09-12-2011 - 12:39:20
Мисля,че трябва да си прегледате основно договора със строителя с който сте влезли в този филм.Това,че той е фалирал и правомощията му са прехвъллени на трета страна,не означава,че третата страна може да ви поставя допълнителни условия,освен ако в договора няма предвидена такава възможност. Тъй или иначе обаче апартамента трябва да се довърши за да се ползва и ако досега сте дали 150 евро /м2 и за довършването ви искат още толкова, то трябва да ви кажа,че 300 е/м2 за готов апартамент на акт16 е повече от изгодно.
Re: Проблем с ипотекиран обект ,моите права.
09-12-2011 - 13:27:01
Благодаря за отговора,само да поясна, че аз съм изплатила целия apart на 600Е м2 преди 3год ,150Е на м2 е доплашането сега от новия строител (за мойта квадратура той ми иска оше 12000Е...sad smiley)И банката казва че ще ме съди ако не платя,защото провалям всичко.
Re: Проблем с ипотекиран обект ,моите права.
09-12-2011 - 15:02:36
ами ако не платиш нема да стане апартамента. ти кой очакваш да плати вместо тебе
Re: Проблем с ипотекиран обект ,моите права.
09-12-2011 - 21:48:36
Този казус ми е много познат, дали не е обсъждан вече или е пускан от друг потърпевш в същата ситуация?
Re: Проблем с ипотекиран обект ,моите права.
23-12-2011 - 10:24:40
Моме, щом имаш акт 14 банката не е собственик на твоя апартамент, с което си извадила късмет, защото ако нямаше можеше банката да е собственик на земята и след изтичане на 5 г. от начало на строителството да ти вземе построеното. Сега сградата трябва да се завърши от всички и банката е предложила цена да го направи. В тази цена има поне 20% и за човек от банката, но това не те засяга. Какво може да направиш:
1. Да платиш 150 Е/м2 и да си получиш апартамента, защото си се объркала - да нямаш пари почти винаги е престъпление;
2. Да намериш строител, който да предложи цена и да изпрагиш тази цена на останалите, естествено ако е по-изгодна.
Не може да не правиш нищо, защото банката ще започне строителството и без тебе/вас, като се възползва от правния институт "вършене на чужда работа без натоварване", което означава, че е предприела работа от твое име, със свои средства, но за твоя сметка и в твоя полза. (Напр. паднал ти е част от покрива, ти си в чужбина, съседът решава, че дъждовете ще съсипят къщата и ремонтира покрива, след което има иск срещу тебе да му възстановиш дадените суми и труд).
Т.е. и без да те питат, ако са гъсти с района, а те са гъсти, могат да завършат сградата и без твое желание и най-вече подписи, а след това да възбранят апартамента ти и да заведат иск да им платиш разноските.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход