Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продавачите знаят ли какво искат?

Публикувано от Продавач 
Re: Продавачите знаят ли какво искат?
16-05-2008 - 14:53:59
dival, да не ти попарвам ентусиазма, ама много лъжат тия хора ( брокерите). Дано при теб нещата да вървят, че при мен (търся къща околу София) хич. Омръзна ми да ме лъжат и да ми губят времето. Тяхното ВИНАГИ е като онази приказка - на били компютри, а компоти и т.н.
Re: Продавачите знаят ли какво искат?
16-05-2008 - 23:03:29
не ги знам дали много лъжат аз съм ползвал услуги на няколко агенции и две ми направиха много добро впе4атление,досещаш се 4е сега когато ми трябва услуга съм отишъл първо при тях.
интересното в слу4ая 4е и двете агенции са малки и някак си ти вдъхват доверие
при разговорите съм разбирал например 4е едната госпожа беше строителен инж
имаше отли4ни познания по зут, но не парадираше с тях а ги ползваше на то4ното място
имал съм разбира се и слу4аи в които супер големи приказки и не се върши никаква работа
строго индивидуално е според мен smoking smiley
Re: Продавачите знаят ли какво искат?
17-05-2008 - 14:44:23
avatar
Всеки си прави извод от личните си наблюдения нормално е да има различни мнения. Най-много си патят хората, които си търсят нещо под наем - докато се нагласят да го видят и на другия ден вече някой ги е изпреварил. Друг много лесен начин да отсеете измислените оферти е да ходите по огледи само на имоти, които са със снимки. Ако няма снимки на имота много често дори самия брокер не си е правил труда да ходи на място и съответно е описал рекламата си по разкази на продавача - а той си мисли, че неговия имот винаги е по-хубав от другите и така...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Продавачите знаят ли какво искат?
24-05-2008 - 22:38:08
Невероятно,чета и не знам да плача ли да се смея ли,занимавам се с този бизнес от 8 години в Кипър,тук за да имаш собствена агенция трябва да имаш опит в този бизнес 12 години,а лицензът си е доста солиден и данъчните проверки са на всеки три месеца,айде кажете как да се правим на брокери с 2-3 парцела на леля и баба и като съберем малко парички да стане фирма Х за недвижими имоти.Яд ме е когато се връщат познати с парите си обратно в Кипър защото някой кадърен колега е мислел как да ги изработи вместо да е коректен и от една да направи 10 сделки.
Re: Продавачите знаят ли какво искат?
21-08-2008 - 23:01:34
avatar
Май темата ми винаги ще е актуалнаsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Продавачите знаят ли какво искат?
23-08-2008 - 14:45:43
Темата вече 3 г. е актуална, защото никой от вас не е посочил начин, при който се определя цената на един парцел или на един апартамент!
От друга страна стоят незнайно откъде пари и продължава да се строи!
Дайте на хората приблизителен начин да си определят стойността на земята или стойността на апартамента и ще се убедите, че при минимум 12 показателя цените ще могат да се сметнат, а от тук и намаляване на споровете.....!
Иначе темата може да си остане вечна!
Re: Продавачите знаят ли какво искат?
23-08-2008 - 16:11:06
avatar
Дайте да дадем а? Аз правя опити да образовам хората във форума, но никак не е лесно...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Продавачите знаят ли какво искат?
23-08-2008 - 19:41:00
avatar
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> Темата вече 3 г. е актуална, защото никой от вас
> не е посочил начин, при който се определя цената
> на един парцел или на един апартамент!
> От друга страна стоят незнайно откъде пари и
> продължава да се строи!
> Дайте на хората приблизителен начин да си
> определят стойността на земята или стойността на
> апартамента и ще се убедите, че при минимум 12
> показателя цените ще могат да се сметнат, а от тук
> и намаляване на споровете.....!
> Иначе темата може да си остане вечна!


Как да посочиш начин, като пазара е толкова свободен, че чак "слободясал"?
Има критерии, които се ползват от общините при определяне на данъчните оценки- за плащане на данъци и за продажба. Но, те няма как да се ползват. Има оценители, но и те не са задължителни. Да не говорим, че тяхната методика може да изкара цена според "нуждата". Вече писах, как един съдия,без да е виждал имота, прескочи мнението на оценителя и я завиши с 50%. Което я направи окончателно непродаваема.
Мнение от застраховател не се търси, тъй като и то не е задължително. Става такова, когато банката ти отпусне кредита за покупката.
Ако можеш нещо да предложиш при това положение........ cool smiley
Re: Продавачите знаят ли какво искат?
23-08-2008 - 19:52:47
avatar
"Вижте сега аз нямам нАтурален акт, но за сметка на това нямам и скица, а в удостоверението за наследници мен ме няма, но аз познавам един от наследниците и той ми обеща, че ще навие и другите наследници да продават къщата...така че вие я пускайте в реклама..." :} :} :} clap:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Продавачите знаят ли какво искат?
23-08-2008 - 20:54:56
Предприемач и собственик на УПИ се договарят за процент обезщетение, напр. 30%!
След всички процедури и завършване на строителството, собственика на това УПИ получава тези 30%. Ако приемем, че цената за грубо строителство е почти константа за цяла БГ, а себестойността "на Ш/З" варира в зависимост от град, локация и т.н. може грубо да се сметне, като се умножат тези 30% (в кв.м.) по цена за груб строеж и от там да се добавя в зависимост от конкретния случай, за да се получи цената на парцела.
Вярно е, че инвеститора влага пари за тези 30%, но е вярно и че впоследствие се разделя с тях.
Вярно е , че на инвеститора му трябват свежи пари, за да започне и довърши, но е вярно и че това си е негов проблем!
Вярно е, че собственика може да иска жилищна площ за себе си и семейството, но е вярно, че може и да излезе на пазара с тези 30% !
НЕ Е ВЯРНО, че има предприемачи, които да купят терен по цена равна на тази, която биха вложили за тези 30% (на Ш/З)!
НЕ Е ВЯРНО, че собствениците на терени са лакоми, защото върху техния терен някой може да построи бунгало, а друг цяла сграда - как да определят цената?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход