Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие на 2008г.?

Публикувано от Продавач 
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
26-05-2008 - 16:14:16
Продавач, преди повече от година бях писал в този форум, че това е най-вероятно. Сега мисля, че по-вероятно е да има спад. Е, разбира се, за "срив до 300" е малко екстремно да се говори.
Проблемът е, че няма реален начин това да бъде доказано. Сега например се твърди, че има 30000 непродадени нови жилища по южното Черноморие. В същото време ти гордо развяваш байрака с това как в София са се увеличили сделките от 6 на 8000.
Или друг пример - сега се търсят и строят "двустайни", но само след няколко години те ще бъдат ненужни и ще се търсят "тристайни" или нормални жилища. Тогава ти пак ще обясняваш какво голямо търсене има. И ще си прав. Само, че тактично ще премълчиш, че ще има хиляди непродаваеми "двустайни".
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
26-05-2008 - 18:31:32
avatar
Виж Купувач аз нищо не премълчавам тези неща не зависят от теб или мен колко имота къде ще бъдат продадени и къде ще висят непродадени. На места по черноморието и на места по планините където се строят ваканционни имоти може да има и много голям спад, защото там се разчита на търсене от чужденци.

В София никой не разчита на руснаци, ирландци и т.н. В София всяка година се случват 40000-50000-60000 сделки, което обикновенно е една пета или една шеста от всички сделки в България на годишна база. И не че София е цяла България, но аз рядко коментирам пазари на които неработя - аз коментирам пазара в столицата, защото го наблюдавам от близо, а не от нета...

Аналогия между Слънчев бряг и София НЯМА.

Колкото и ваканционни имоти да стоят непродадени това няма НИКАКВА връзка с жилищата в София и Варна там търсенето е от съвсем друг таргет.

Отново правя уточнение брокерите НЯМАМЕ "изгода" цените да са високи - ние имаме изгода да се случват много сделки. Дали ще се случват след ръст от 15% и през тази година или при спад от 10% след 5 години на нас ни е все тазиwinking smiley

На мен просто ми е смешна категоричността с която някои дават прогнози развиват теории рисуват графики и т.н. От 2003-4г. съм във форума и съм се нагледал и начел на "професори" от всякакъв ранг...

Между другото дали някой е чул за фалирал строител на Банско или Слънчев бряг?
Защото аз не съм какво ли може да означава това...а за фалирала банка?
Пусна се един слух, който се оказа измислица...
Къде е драмата тогава...средната работна заплата? В страната с мега развита сива икономика да говорим за средна работна заплата е смешно...

Прогнозирайте на воляwinking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-26 18:37 от Продавач.
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
27-05-2008 - 09:42:56
Типична логика тип - "Това не ме касае. На мен това няма да ми се случи". winking smiley
Пазарът в България е прекалено малък, за да може участник в него да се изолира от негативните процеси. Това, че има 20-30 хил непродадени новопостроени жилища в Сл. бряг, може да не ти влияе пряко, но със сигурност оказва косвено влияние и на твоя сегмент. А ти ако искаш можеш да продължиш да криеш глава в пясъка...
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
27-05-2008 - 10:13:00
avatar
Виждам, че си упорит... :} ок кажи ми защо сделките в София се увеличават за да си отговориш сам на въпроса кой крие глава в пясъка Купувач winking smiley ?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
27-05-2008 - 13:24:32
:} А виждам, че ти си по-упорит от мен :}
Като ми кажеш защо 4Q 2007 сделките са намалели, може и да си извадиш главата от ...пясъка.
Данните на barbaron обаче не пожела да ги коментираш. Защо? Защо от тях виждаш само това, което те устройва?
Обема на продажбите в София компенсира ли обема на новопостроените и непродадени жилища в СБ и банско?
За теб пазара винаги ще бъде нагоре. Днес свиваш сегмента до София, утре ще го свиеш до многостайни в София, вдругиден до луксозни многостайни и току виж след няколко години пак изживеем бум. Или в краен случай в дългосрочен план няма начин да не се качат цените.
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
27-05-2008 - 13:54:42
avatar
Приятелю аз пиша за пазара в София колко пъти да го повтарям. Данните са едни и същи всеки може да си ги тълкува по какъвто начин си иска. Данните за броя сделки в България включва какви ли не населени места... Аз работя и наблюдавам изкъсо пазара в София и съответно коментирам само него. Разбирам, че си мислиш, че адски много се вълнувам от графики и данни, но всъщност не е така, просто си лафим по повод "анализаторите" тук във форума и понеже всички се заяждат с мен аз от време на време ви пускам по едно лафче майтап да става време да минава.

И понеже явно не вникваш много навътре във ФАКТИТЕ ги повтарям специално за теб :}
Броя сделки в София за първото тримесечие на 2008г. се е увеличил с над 15% спрямо броя сделки за първото тримесечие на 2007г., а първите три месеца винаги са най-слаби това само по между другото го казвам...

ТОВА СА ФАКТИТЕ ЗА СОФИЯ КЪДЕТО СЕ СКЛЮЧВАТ ЕЖЕГОДНО ЕДНА ПЕТА - ЕДНА ШЕСТА ОТ ОБЩИЯ БРОЙ СДЕЛКИ ЗА ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ!

Ако искаш можем да пречупим тези данни през една нова графика в която ще отчетем ежегодния ръст на цените на жилищата в София както и ежегодния ръст в броя сделки тук. И да го тълкуваме по следния начин - щом за първите три месеца имаме 15% ръст в броя сделки значи през второто тримесечие ще имаме 125% спад а eye popping smiley confused smiley spinning smiley sticking its tongue out

Фактите не могат да бъдат променени, а всеки може да си ги тълкува както си иска.
Всеки може сам да си извади изводите тренда какъв ще бъде.
Според едни ще бъде еди какъв си според други по-различен и след още три месеца като излезнат данните и за второто тримесечие ще видим какви са в действителност.

Може да тълкуваме "спада в РАСТЕЖА" за страната като цяло като изтъкнем важни стожери в българските недвижимости като спада на растежа в броя сделки в с.Сусурлево, с.Чепръчене и други...защо да гледаме ръста в София - в крайна сметка какво като София е една четвърт от България...нищо особено... :} По-важни са цените в гр.Банско и Слънчев бряг където се заселват по 40000 българи всяка година, а не като в София да чакаме англичани spinning smiley sticking its tongue out


Обема на продажбите в София компенсира ли обема на новопостроените и непродадени жилища в СБ и банско

Трябва ли да го компенсира??? Или е важна графиката като цяло за да има за какво да си лафим :} ? На кое младо българско семейство ще му пука дали в Банско са се продали 5 или 10 апартамента след като те искат да работят и живеят в София?
На бай Гошо от Младост 2 който продава двустаен апартамент купен преди 3 десетилетия дали му пука, че Слънчев бряг е презастроен и съответно ще си намали цената на имота? Не мисля, но ти ако имаш някоя правдоподобна "теория" или графика давай я насам, а аз имам грижата да говоря с бай Гошо от Младост по този въпрос winking smiley

И също така имам грижата да отида в службата по вписванията и да се развикам на опашката за удостоверения за тежести: "Алоооу абе вие луди ли сте да купувате в София я вижте цените в Съни бийч, вижте и "графиката" аааа!" :}

Голяма веселба е във форума от време на време признавам си весело ми е да си пишем spinning smiley sticking its tongue out В началото на годината някой тук съветваше да "инвестираме в наеми" та така...веселичко е smoking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-27 15:26 от Продавач.
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
27-05-2008 - 14:02:27
avatar
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> В същност Продавача би трябвало да е доволен от
> едно спадане - тук брокерите казват за спадането
> че е "оздравително", че довежда нереалните цени до
> истинската ситуация и пазара става по-динамичен


И аз това казвам, но вие не ми вярвате. А споря, защото понякога ме напушва много смях как се опитвате да си създадете своя реалност доста различна от действителността.
Тази тема: [forum.imoti.net] съм я писал преди две години.
Никой брокер няма нерви да убеждава продавачите да свалят цените - искам на тази цена да го пуснете в реклама - ок пускаме го и като не се продаде аз му се обаждам и му казвам - казах ли ти че цената е висока - да сега се убедих...но брокерите си губим времето с това "убеждаване" така, че аз всъщност ви се радвамsmiling smiley

И дори в подписа си бях сложил надпис от типа: "Не ние брокерите искаме високите цени, а собствениците на имоти. Ние искаме да имаме сделки, а това става по-бавно когато цените са по-високи."

Но няма как колкото и да го обяснявам все ще влезне някой нов във форума и ще ми напише - абе продавач я кажи защо са толкова необосновани цените като заплатите са еди какви си...нали трябва някой да го играе "лошия" е...аз съм май spinning smiley sticking its tongue out

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
27-05-2008 - 15:24:58
avatar
Слушам сър winking smiley smoking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
27-05-2008 - 15:28:32
А нарастването на капитала вземаш ли го предвид към рентабилността, или това е подразбиращо се свойство на всяка една купчинка пари? smiling smiley
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
28-05-2008 - 19:45:45
avatar
Още не съм говорил с бай Гошо от Младост 2 моля да бъда извинен, но имах огледи с леля Коце, която на скоро продаде имот и сега ще купува с кеш... Чудех се дали да и споделя и на нея за графиките... Дали ще се откаже да купува и ще заживее под наем за да може някой от наема, който тя му плаща да си изплаща ипотеката успешно winking smiley

А иначе колкото до това:
"чакам с нетърпение данните за второто тримесечие. Ако съм сбъркал - ще си изям шапката"

Мисля, че винаги второто тримесечие е по-силно от първото...ти всъщност какво очакваш да се случи има още един месец от него?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход