Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие на 2008г.?

Публикувано от Продавач 
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
29-05-2008 - 09:23:24
avatar
И аз не ги виждам още.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
29-05-2008 - 09:53:44
tozi spad ot 50% si ima obqsnenie .parvo vignaha danaka v sofiq ot 2% na 2.5% i tova e nakaralo nekoi hora da barzat da finalizirat sdelkite do 31.12.2007 .vtoro qnuari mesec agenciqta izleze v obicvainata vakanciq taka che 1voto trimesechi na 2008 imache po malko rabotni dni . i treto namalqvaneto na broq na sdelkite ne ne vodi zadaljitelno namalqvane na cenite.
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
30-05-2008 - 10:27:47
avatar
nradev11р,
Моля те,от сърце,пиши на кирилица! Опитал ли си се да прочетеш последния си пост? Жив тормоз е.
Ха,прояви малко уважение..........
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
30-05-2008 - 11:02:42
avatar
nradev11 Написал:
-------------------------------------------------------
> tozi spad ot 50% si ima obqsnenie .parvo vignaha
> danaka v sofiq ot 2% na 2.5% i tova e nakaralo
> nekoi hora da barzat da finalizirat sdelkite do
> 31.12.2007 .vtoro qnuari mesec agenciqta izleze v
> obicvainata vakanciq taka che 1voto trimesechi na
> 2008 imache po malko rabotni dni . i treto
> namalqvaneto na broq na sdelkite ne ne vodi
> zadaljitelno namalqvane na cenite.


И аз това казвам, че винаги второто тримесечие е по-силно от първото и това е една от причините, а другата е, че на -20 градуса през януари и февруари малко хора ходят по огледи, но това го знаем всички брокери. А във форума на един брокер се падат по около 50 човека средно и се пишат какви ли не теории няма какsmiling smiley А всъщност не говорим за спад, а за спад в РАСТЕЖА... А в София дори няма и спад в РАСТЕЖА има растеж с 15% спрямо РАСТЕЖА от първото тримесечие на миналта година, но понеже на някои хора им е по-лесно да приемат фактите като си ги обясняват със спад, а не с по-малък РАСТЕЖ и се пишат какви ли не щуротии по този въпросsmiling smiley))) И "спада" в РАСТЕЖА е за страната като цяло, което влизат всички селца и паланки... С две думи сделките се УВЕЛИЧАВАТ това са фактите, а всеки да си ги тълкува както иска ако така ще му е по-лесно winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
31-05-2008 - 13:00:17
Ех Продавач продавач, сложи по-голям диоптър и чети данните внимателно, а не както на теб ти изнася.
РАСТЕЖА В СОФИЯ НЕ Е 15% А -3%
Да ПРОДАЖБИТЕ СА СЕ УВЕЛИЧИЛИ С 15%, от близо 7 хиляди на близо 8 хиляди, но сега обяснявам какво означава спад в растежа:
Първото тримесечие на 2007 спрямо 2006 имаме 18% увеличение на продажбите за София
Първото тримесечие на 2008 спрямо 2007 имаме 15% увелиение на продажбите за София тоест имаме 3% НАМЕЛЕНИЕ НА РАСТЕЖА (РЪСТА?)


Но пък тук следва и въпроса, който отбягваш:
СПАДА НА ПРОДАЖБИТЕ ЗА НАЙ-СИЛНОТО ВИ ТРИМЕСЕЧИЕ Е - 7% ????
Говоря за 4-ТО ТРИМЕСЕЧИЕ НА 2007-ма тук имате намаляване на растежа с приблизителнои - 39%.

И аз не искам криза или нещо подобно, тъй като бизнеса ми е 100% пряко свързан със строителството, но не мога да си затварям очите и да заравям глава в пясъка.
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
31-05-2008 - 14:22:07
kopan, и аз съм като теб, но тук има много хора, които предпочитат да си заравят главите в пясъка или просто им изнася да манипулират "балъците". Виж само заглавието на темата на Продавача - по-голяма манипулация здраве му кажи. Много хора няма да прочетат какво пише в темата, но със сигурност ще прочетат заглавието. А в същото време, моята брокерка - с която работя от 10 години и съм си купил доста неща през нея, онзи ден се чудеше дали да не си търси друга работа. В бизнеса с имоти е сигурно поне от 13-15години - не е новобранец, а и няма защо да ме луже.
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
31-05-2008 - 22:23:52
avatar
kopan Написал:
-------------------------------------------------------
> Ех Продавач продавач, сложи по-голям диоптър и
> чети данните внимателно, а не както на теб ти
> изнася.
> РАСТЕЖА В СОФИЯ НЕ Е 15% А -3%
> Да ПРОДАЖБИТЕ СА СЕ УВЕЛИЧИЛИ С 15%, от близо 7
> хиляди на близо 8 хиляди, но сега обяснявам какво
> означава спад в растежа:
> Първото тримесечие на 2007 спрямо 2006 имаме 18%
> увеличение на продажбите за София
> Първото тримесечие на 2008 спрямо 2007 имаме 15%
> увелиение на продажбите за София тоест имаме 3%
> НАМЕЛЕНИЕ НА РАСТЕЖА (РЪСТА?)
>
> Но пък тук следва и въпроса, който отбягваш:
> СПАДА НА ПРОДАЖБИТЕ ЗА НАЙ-СИЛНОТО ВИ ТРИМЕСЕЧИЕ Е
> - 7% ????
> Говоря за 4-ТО ТРИМЕСЕЧИЕ НА 2007-ма тук имате
> намаляване на растежа с приблизителнои - 39%.
>
> И аз не искам криза или нещо подобно, тъй като
> бизнеса ми е 100% пряко свързан със
> строителството, но не мога да си затварям очите и
> да заравям глава в пясъка.


Лелелелеееее отново се убеждавам, че трябва да си сменя настоящия подпис с ето този: "Всеки, вижда и чува това, което му изнася, а за другото е сляп и глух!"
Данните са едни и същи, но РАСТЕЖА бил намалял ок clap: Само да те попитам за двете изречения, които си написал по-горе аз съм ги подчертал и удебелил...
Прочети си ги отново ама спокойно без да вкараваш емоции и ми кажи - ИМАМЕ ЛИ 15% УВЕЛЕЧИЕНИЕ НА броя сделки през първото тримесечие на тази година спрямо същия период на миналата година? Имаме нали?

А такааа а сега по въпроса с това кой се опитва да "манипулира"!
Я да видим "теорията" за уникалния в спад само, че спада на РАСТЕЖА...мдааа :]

Точни данни за София януари-март 2006г. - продажби 5889
Точни данни за София януари-март 2007г. - продажби 6957
Точни данни за София януари-март 2008г. - продажби 8035

Ето на това му се казва "спад" и "манипулация" сделките са се увеличили с 1078!!!
НЕВЕРОЯТЕН СПАД НАЛИ? eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley

Ех, копане, копане.... Понеже не нараснали с 18% а нараснали с 15% сме имали спад на растежа...ами ок. Аз пък виждам, че най-важното нещо, а именно БРОЯ СДЕЛКИ СЕ УВЕЛИЧАВА и дали ще е с по 10%, 12% или 14,5% всяка година не мисля, че има каквото и да било значение спрямо темите, които дискутираме в този раздел на форума.

Аз изкарах точни данни и бях АБСОЛЮТНО ТОЧЕН И КОРЕКТЕН като отчетох УВЕЛИЧЕНИЕТО на броя сделки с около 15% и ако някой се опитва да манипулира то това със сигурност не съм аз. Защото цифрите застават зад думите ми!
А ако гледаме, че не били се УВЕЛИЧИЛИ сделките това тримесечие с 18%, а с 15 и половина - ок, но реално БРОЯ сделки се е УВЕЛИЧИЛ за януари, февруари и март с 1078!!!!!!! Това е един изключителен спад, спрямо 2006г. когато за тези три месеца е имало 5889 продажби, а сега са 8035...което е с 2146 продажби ПОВЕЧЕ...
За да добиете представа за този "СПАД В РАСТЕЖА" това са по около 42 сделки НА ДЕН В ПОВЕЧЕ В СОФИЯ СПРЯМО ПЪРВОТО ТРИМЕСЕЧИЕ НА 2006г. Не броим съботите и неделите както и почивката на службата по вписванията, която отваря около 20 януари обикновенно.

НАИСТИНА ОТЧИТАМЕ ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН "СПАД" С ТЕЗИ 30-40 СДЕЛКИ ПОВЕЧЕ НА ДЕН!

Така е наистина спад в растежа има, а може да има и следващото тримесечие на тази година спрямо същото на миналата година, но сделките се увеличават.
А понеже много ги чаткаш копане нещата обясни ми догодина ако имаме по твоята логика "спад в растежа" с да речем още 3% на база първите тримесечия с КОЛКО БРОЯ РЕАЛНО ЩЕ СЕ УВЕЛИЧАТ СДЕЛКИТЕ? winking smiley Отговаряйки ми на този въпрос ще разберат всички, кой кого се опитва да манипулираsmiling smiley)) Не че във въпроса не се крие и отговора, но за теб съм го задал конкретно!!! Искам точни данни ако имаме "нов спад в растежа" (3%) с колко ще са се увеличили реално сделките???????????????

Според мен е важно дали расте броя на сделките - ако расте значи реално все повече хора купуват имоти в София, а ако "спада в растежа" е по-важен - окsmiling smiley
Защото ако догодина за първите три месеца цифрите станат от 8000 на 9000 сигурно ще отчетем отново някои друг % на "спад", но зависи от гледната точка...коя ли по-правилната и по-важната се чудех? Ако се колебаете в отговора погледнете отново удебелените цифри, ако те не са важни, а е по-важен "спада" в РАСТЕЖА значи - всичко е ок за вашия мироглед winking smiley

Още претенции към мен ако има някой по повод "манипулацията" не мога да бъда по-точен и подробен от това. Имаме над 1000 сделки повече за три месеца - ако това е спад аз се признавам за "манипулатор" :} Догодина ако имаме увеличение с още 1500 сделки за три месеца сигурен съм ще стана още по-голям манипулатор...
Ама все си мисля, че това няма да помогне на някои хора... :ami:

Та копане понеже не можеш да си затваряш очите свери отново цифрите и ми кажи кое беше по-важното за теб "спада" в РАСТЕЖА или реално увеличения брой сделки с повече от 1000!!!!!! Ако аз си зарявам главата в пясъка, а не ти...шапка ти свалям на мирогледа clap:

Това беше по повод темата, която съм пуснал, а понеже реши, че "избягвам" някакви въпроси ще ти кажа, че аз не съм радио ереван и консултация без пари мога да направя, мога и да не направя - това решавам азsmiling smiley Ако ми остане време да отговарям на въпроси от всякакъв характер и съм на кеф може и това да стане. ОК ако откриеш и други подобни "спадове" свиркай за да видим всъщност реално кое е по-важното "спада" в растежа или самия растежwinking smiley





Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-31 22:58 от Продавач.
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
03-06-2008 - 18:16:43
Продавач Написал:
А в София дори няма и спад в РАСТЕЖА
Продавач Написал:
Така е наистина спад в растежа има, а може да има и следващото тримесечие на тази година спрямо същото на миналата година, но сделките се увеличават.


Продавач Написал:
Не че във въпроса не се крие и отговора, но за теб съм го задал конкретно!!! Искам точни данни ако имаме "нов спад в растежа" (3%) с колко ще са се увеличили реално сделките???????????????


Значи че точно след 5 години ще тръгнат надолу (15-3-3-3-3-3), ако са само по 3%, а не повече. Но никой от нас не е баба Ванга smiling smiley А след 20години няма нищо да се продава на никой smiling smiley
Дано да не е така smiling smiley


Продавач Написал:
Ето тук през 2006г. имаме увеличение от 4096 сделки спрямо 2005г., а после през 2007г. имаме спад спрямо 2006г. от 1210 сделки.
Някъде другаде да виждате броя сделки да намаляват освен в най-горния случай?
Където има действителен спад, но той според мен е за сметка на огромния ръст от преди това когато сделките за трите последни месеца на 2006г. спрямо същите на 2005г. са се увеличили с 4000!!!


Тук наистина ми е адски неприятно, но вече сам отиваш на тезата на Куку и Асен.
Наистина ми е неприятно тъй като въпреки че говорейки за кризата, го правят с някаква скрита злоба. Бих я нарекъл емигрантска злоба, но имам доста познати емигранти в Европа и никой от тях не злобее така. Може би злобата се дължи на това че долара се обезцени адски много и на тях повишението на цените им изглжда огромно, а според мен цените леко са паднали, на фона на заплати и цени на ток и храна... ама това е отделен разговор. Или може би злобеят заради това че бачкат като луди за жълти центове smiling smileysmiling smileysmiling smiley

Продавач на теб разчитам да оправиш нещата в БГ че да има работа после и за мен smiling smiley Не че сега няма.
Пожелавам много сделки.
В края на краищата може би гледам песимистично по природа smiling smiley Но наистина не исакм да има спадове на продажбите. Виж за цените не знам, но в края на краищат и ти предпочиташ да продаваш на по-ниски цени повече, нали smiling smiley
И извинявам се че отговарям толкова късно, просто в къщи умишлено не съм прекарал нет, а в работата нямам много време, от клиенити. Дай боже всекиму smiling smiley
Продавач дай да изчакаме, нали не бързаме за никъде. После ще видим кой крив кой прав. За сега има 1 тримесечие реален спад и едно с увеличение на продажбите. Ей го 2-рото тримесечие скоро свършва, надявам се да излезе скоро след като свърши. Може пък да изкарат резултати и месец по месец. И наистина искрено се надявам да не съм прав.

Айде лека вечер.
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
03-06-2008 - 18:44:23
Нека да вземем 1000 сделки за база през някоя година. Ако на следващата са 1500, то имаме 500 сделки повече и 50% ръст. Ако на третата са 2100, то имаме 600 сделки повече спрямо предходната година и 40% ръст спрямо предходната година.
Продавачът подчертава, че сделките са се увеличили със 600 вместо с 500, т.е. със 100 сделки повече.
Барбарон подчертава, че ръстът е паднал от 50% на 40%, т.е. ръстът е с 10% по-малък.
Това е спорът. Няма прав в такъв един спор, няма и крив.
В статията за Партизан в wikipedia.org пише, че те са победили Цървена звезда със 7:1 и това е най-убедителната победа в дербито.
В статиятз за Цървена звезак пише, че са печели дербито 57 пъти срещу 34 победи за Партизан.
Всеки набляга на нещата, които са му изгодни.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-03 18:45 от dragula.
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
04-06-2008 - 14:45:20
avatar
"Продавач дай да изчакаме, нали не бързаме за никъде. После ще видим кой крив кой прав. За сега има 1 тримесечие реален спад и едно с увеличение на продажбите. Ей го 2-рото тримесечие скоро свършва, надявам се да излезе скоро след като свърши. Може пък да изкарат резултати и месец по месец. И наистина искрено се надявам да не съм прав."

Аз не бързамsmiling smiley ама понеже ти наблягаше на думичката "спад" а реално сам се убдеи, че всъщност "спада" от 3% бледнее на фона на увеличението от 1078 сделки май бяха...е освен ако не си убеден, че това е по-важното. И ако разгледаш статистиките по тримесечия за последните 3-4 години ще видиш, че броя сделки се увеличава постоянно с малки изключения. Просто ме изуми лично за мен малко наивната ти теория за "спад" но в растежаsmiling smiley Съгласен съм има го цифрите го показватsmiling smiley Но да се правиш, че не виждаш, че сделките растат и да ми казваш, че аз зарявам глава в пясъка беше доста смешноsmiling smiley

Виж сега още едно тълкуване на цифрите:

София продажби:
януари-март 2006г. - продажби 5889
януари-март 2007г. - продажби 6957 - имаме реално увеличение на сделките с 1068
януари-март 2008г. - продажби 8035 - имаме реално увеличение на сделките с 1078

Така, че реалните цифри се увеличават на практика, а на теория иначе ако се правим, че не виждаме реалните цифри и гледаме процентите под лупа ще отчетем невероятния спад в растежа winking smiley
И ти така и не ми отговори на въпроса ако имаме процентен "спад" обаче в растежа на броя сделки с 3% с колко реално ще са се увеличили сделкитеsmiling smiley?

И независимо как тълкуваме цифрите те са едни и същи и броя сделки се увеличава дали догодина ще се увеличи пък с 25% или ще спадне ама растежа с 10% важни са реалните цифри...освен ако не ги виждаш нали spinning smiley sticking its tongue out

Хайде със здравеsmiling smiley

Пъ Съ
На мен не ми пука дали ще спаднат сделките примерно от 300 на ден в София на 289 на ден...за мен е важно моя бизнес да върви аз не съм "продавач" в онзи смисъл на думата какъвто бях преди 5 години когато се появих във форума с този никнеймsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход