Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие на 2008г.?

Публикувано от Продавач 
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
24-05-2008 - 22:55:21
ivelinel Написал:
-------------------------------------------------------
> Оферти продава "Имоти нет" - 1 март 08г. - 259000
> бр.
>
> 23 май 08г.- 292000 бр. или с около 11000
> бр.оферти растеж на месец.
>
> Това какво ли значи?Или просто няма никакво
> значение?


ДА ПРАВА СИ ТОВА НЯМА НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ. Може да значи че повече хора са увеличи ползването на интернет, може да означава че са имали повече време пред компютъра, може да означава че още няколко агенции са решили да си пуснат обяви в нета. НО НЕ ТИ ДАВА РЕАЛНА ПРЕДСТАВА ЗА БРОЙ ОФЕРТИ ПРОДАВА.
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
25-05-2008 - 03:40:58
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
25-05-2008 - 09:21:19
zlostyr Написал:
-------------------------------------------------------
> ivelinel Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Оферти продава "Имоти нет" - 1 март 08г. -
> 259000
> > бр.
> >
>
> > 23 май 08г.- 292000 бр. или с около 11000
> > бр.оферти растеж на месец.
> >
> > Това какво ли значи?Или просто няма никакво
> > значение?
>
> Това значи, че колкото повече се предлага, толкова
> повече се купува и то на по-високи цени, разбираш
> ли? Това е българската пазарна икономика....
>

Е по никакъв начин не означава това. Направо се изложи с това твърдение.
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
25-05-2008 - 10:04:22
avatar
Нали не смятате, че го мисля сериозно това, което съм написал smiling smiley
Това абсурдно твърдение е просто в унисон с абсурдността на пазара на имоти в БГ....
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
25-05-2008 - 10:29:19
За мен,просто няма продажби на тези ценови нива и старите оферти,които се въртят от месеци се натрупват с новите.Има го и другият момент,че доста хора си мислят,че могат да хванат последния вагон с високи цени и се усетиха да продават."Но дали е така,кой ще ни каже?" winking smiley
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
25-05-2008 - 10:31:32
Е, така може. А че пазара на НИ у нас е абсурден, си е вярно на 100%. То навсякъде предполагам има изцепки и опити за бързи печалби, за подвеждане и т.н., ама у нас процента на тези играчи е много висок. Всеки иска да спечели нещо от прерподажба и ако може да не си мръдне пръста най-добре. Да се надяваме, че времената на "мътните води" са минали и нещата ще тръгнат по-нормално. Успешен ден.
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
26-05-2008 - 09:33:16
avatar
Незнам приятелю от коя година и какво точно работиш във Франция, а и слабо ме вълнува. Благодаря ти за "помощта", но нека сега аз на теб да ти помогна, защото може би работейки във Франция winking smiley си много далеч от реалностите на пазара на имоти тук...

Статистиката показва, че продажбите в София през първото тримесечие на 2008г. са се увеличили с 15% спрямо първото тримесечие на 2007г. В България като цяло увеличението е много малко за броя продажби, но моите преки наблюдения винаги са били за пазара в София. Тук цените нито са паднали нито падат...факт. Продажбите се увеличават - факт. Какви следва да са тенденциите за другата година - незнам не съм баба ванга...

А колкото до това кой на кого трябва да вярва...да се върнем ли няколко месеца или година назад за да прочетем "прогнозите" на господата, които цитираш за да видим трябва ли да им се вярваwinking smiley? То не беше скрита статистиката за първото тримесечие, защото нямало видите ли никакви продажби, то не бяха прогнози не беше чудо и накрая какво стана...имало спад в РАСТЕЖА...smiling smiley



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-05-26 09:37 от Продавач.
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
26-05-2008 - 09:54:41
искате факти-ето ви факти- за първото тримесечие сделките са на стоиност 2.2млрд или по 44млн на ден
ръст има в София,Варна,Пловдив и северна БГ, а застои в Трявна ,Търново,и раиона заради изключително високите цени
тези данни са офицялни и са взети от агенцията по вписванията
всички знаем обаче как се изповядва сделка пред нотариус и колко пари напрактика се крият...така че тази сума от 2.2 млрд я умножете поне по 5
и тук искам да се обърна към разни кукувци ...еи шматуроци криза може да има след 1,2 ,3 ,5 години но сега това са фактите
може да стане квадрата и 300 евро, може и 50 евро да стане
а може и да не стане
я вместо да драскате тук..идете малко да разтоварите до атлантик сити
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
26-05-2008 - 12:25:14
Продавач, човекът си е направил труда да ти поднесе информацията в удобен вид. При това информацията, с която ти си служиш. Това, че не можеш или не искаш да разбереш какво ти казва барбарон, повече ми прилича на щраусова реакция. Разбира се, това си е само твой проблем. Но може и да си супермен. Пардон суперброкер!
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
26-05-2008 - 14:33:28
avatar
"Е, мислех че знаеш че всеки спад се предхожда от спад в растежа.
Купи си един балон, надувай го бързо и наблюдавай"


Така е когато става въпрос за балони си абсолютно прав. Аз се чудех какво би станало ако не разглеждаме нещата само като покачване последвано от спад.
Не може само движението да е на горе съгласен съм, но обезателно ли трябва ако не е на горе да бъде задължително на долуsmiling smiley? Как ви се струва варианта със задържане на цените на едни нива (разбира се не говорим за 300 евро за "топ локейшън"winking smiley не ви се струва възможно убеден съм, но все пак помислете върху този вариант, защото прогнозите на "местните спецове" от форума се разминават на 100% към момента и миналата година се разминаха на 100% и поминалата... Естествено както и предположих преди няколко месеца от средата на тази година вече започват прогнозите за краха през следващата, защото иначе за какво ще споримsmiling smiley))

Ако и през следващата той не дойде както не дойде и през тази очаквам форумните спецове след 12 месеца да започнат прогнозите за 2010г. и така...



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход