Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие на 2008г.?

Публикувано от Продавач 
Анонимен потребител
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
02-09-2008 - 18:54:29
11 Август е понеделник - ако забелязваш статистиката винаги тогава се ъпдейтва.

Какво се е случило на тази дата не знам, ама като интерполирам между 25.06 и 25.08 идва така, че пика от 1171 е на 11.08
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
03-09-2008 - 16:47:01
Ще ми бъде интересен коментара на Продавача на данните за второ тримесечие на 2008.
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
03-09-2008 - 17:55:25
avatar
Какво да коментирам - спад с 4% - честито :} Когато фактите говорят и Продавач мълчи, но не мога да кажа същото за половината форумsmiling smiley
Щом са вписани по-малко продажби значи е така - отдавам го на високите цени в София, които обаче не са попречили на 11000 човека да си купят имоти...
Мисля, че тези цифри са достатъчно ясни за всички да се види, че определено имоти се купуват при това всеки ден в София по много. А дали имаме спад с 4% или спад с 8% не мисля, че на някой му се накривява шапката от товаsmiling smiley Но вашите ако се накривяват и това ви радва може да почакате до април 2020г. когато ще се развие пазара на наеми за сметка на този на продажби и да ме попитате във форума - е какво стана spinning smiley sticking its tongue out ?


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
04-09-2008 - 09:09:13
Quote

Мисля, че тези цифри са достатъчно ясни за всички да се види, че определено имоти се купуват при това всеки ден в София по много.

Спор няма, ама я да погледнем един друг аспект на нещата:
Според имот.бг в София има 1430 АНИ. Това прави по 7.5 сделки на всяка една АНИ за 3 месеца. Във всяка АНИ ако работят по 3-ма човека и ако сметнеш че не всички сделки минават през брокери и има една сюрия креватни дето не са регистрирани то излиза че на един брокер се пада по една сделка на месец и половина. Е това не ти ли се струва обезпокоително? Във Варна вече взеха да пускат кепенците, май и София това я чака.
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
04-09-2008 - 09:15:01
То и яхти се купуват... Почти всеки ден.
Макар и с емоционално отклонение, все пак признание. Все пак можеше и да кажеш, че си имал предвид жилищата в определени софийски квартали. winking smiley
А колкото до това дали и какво ще се чака до 2020 - проблемът е за Вас, брокерите. На който му се налага (или има желание да затвори едни пари), ще си сключи сделка. Но на Вас ви припарва от това колко често се налага да се сключват сделки.
О, извинете, това не се отнася за Вас - отново сте с двукратно увеличение на сделките. smiling smiley
Ако трябва да бъда сериозен - дано тази корекция да има полза и да си изчистите бранша. Със сигурност ще се научите, че няма постоянно възходящ пазар. И дано да правите вече обективна оценка на причините за едно или друго развитие на пазара. ( само не излизай с тезата, че я правите, защото само преди дни поредния ваш колега по БНТ поватряше мантрите и изглеждаше адски нелепо).
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
04-09-2008 - 09:23:07
avatar
Оценявам това, че сте загрижени за моята агенция и за брокерите като цяло, но не се безпокоите аз ще бъда окsmiling smiley Между другото агенциите в София не продават само имоти в Софияsmiling smiley И сделките може да се падат средно на един брокер по една сделка на месец, но това е средно, а реално има брокери с по 8 сделки на месец. Аз съм правил три сделки за продажби на жилища в София за два дни... Но това няма значение мисълта ми беше ако някой силно се вълнува от това, че вместо 12000 души имоти са си купили 11000 да вдигне ръка :}

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
04-09-2008 - 12:50:50
Quote

Между другото агенциите в София не продават само имоти в София
Съвсем между другото точно ти беше човека, който настояваше да се съсредоточим върху жилищата в София.
Вдигам ръка! Вълнува ме, че вместо 12000, само 11000 са си купили имоти. И пак да напомня, че точно ти беше човека, който твърдеше, че може из страната да има спад, но в София е друго. Е, вече ако и в София има спад в продажбите, какво ли остава за извън София...
Хайде, спри да го усукваш. Позицията ти не става нито по-достойна, нито по-достоверна.
===
Между другото - знам! Знам, че тези неща не те интересуват, защото при теб сделките продължават и даже се удвояват. Тук трябва да има автоматична препратка към предния ми пост.
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
12-11-2008 - 09:05:22
Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София през третото тримесечие?
А сега нека брокерите, които не ги вълнува, че вместо 11000 души имот са си купули 9000, нека да вдигнат ръка.
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
12-11-2008 - 09:51:35
avatar
Купувач Написал:
-------------------------------------------------------
> Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките
> в София през третото тримесечие?
> А сега нека брокерите, които не ги вълнува, че
> вместо 11000 души имот са си купули 9000, нека да
> вдигнат ръка.
>

Аз не съм проверявал дали е излезнала статистиката за третото тримесечие на тази година, но не виждам причината за измисленото злорадство. Всички много държат да си намерят опонент в мое лице - това лесно може да се уредиwinking smiley но през последните месеци нямам много време за форума. Тази тема бях пуснал по повод безспорният ФАКТ, че броя на сделките в София през първото тримесечие са се увеличили спрямо същия период за 2007г. и това продължава да бъде безспорен ФАКТ!



"Съвсем между другото точно ти беше човека, който настояваше да се съсредоточим върху жилищата в София.
Вдигам ръка! Вълнува ме, че вместо 12000, само 11000 са си купили имоти. И пак да напомня, че точно ти беше човека, който твърдеше, че може из страната да има спад, но в София е друго. Е, вече ако и в София има спад в продажбите, какво ли остава за извън София...
Хайде, спри да го усукваш. Позицията ти не става нито по-достойна, нито по-достоверна.
===
Между другото - знам! Знам, че тези неща не те интересуват, защото при теб сделките продължават и даже се удвояват. Тук трябва да има автоматична препратка към предния ми пост."



Между другото незнам дали изобщо си "купувач" според мен не си, но щом те вълнуват тези цифри толкова много и това те прави щастлив "купувач" освен едно честито друго не мога да ти кажа *beer* . Аз не усуквам нищо - когато преценя констатирам предимно факти - а дали това не се харесва на теб или на другите "купувачи", което личи от километри мен слабо ме вълнува clap: И незнам дали аз съм бил човека, който е твърдял това или нова (справки трите линка в подписа ми), но едно съм твърдял със сигурност винаги - 1-во че не съм баба Ванга нито неин роднина за да твърдя нещо със сигурност за бъдещето, 2-ро сигурен съм, че във форума тази жена няма роднини и 3-то специално за подобен род "забележки" насочени към мен съм поставил тези три теми в подписа си за да не се налага да давам на хора като теб постоянно линкове.

Хайде сега щом в София са намалели броя сделки - това съответно ще доведе и до сериозен спад в цениТЕ на жилищата по пътя на логиката нали? Хайде ти като един купувач сподели с мен какво би искал да си купиш и да проследим движението на цените на този тип жилища в София до момента на техния крах и тогава ти щастливо ще си закупиш един такъв имот а smoking smiley ?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-12 09:58 от Продавач.
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
12-11-2008 - 10:55:20
По повод на "измисленото злорадство", ако случайно не си забелязал, използвам твоята лексика. Така, че потърси гредата в твоето око. Или поне можеш да ми препоръчаш да си усъвършенствам иронията.
Да, данните за първото тримесечие са такива, но доколкото все още ги има първите ти постове в тази тема, ти използва този факт за да обориш една конкретна теза. НО следващите данни от източника и обхвата, който ТИ използва, не са в твоя полза.
Това, доколко съм купувач, вече съм ти го споделял в този форум. smoking smiley Но нека все пак да ти оставя един коз, в случай, че пак изчерпиш останалите...
===
Щом в София са намалели сделките, дори при спад на предлагането ( а подозирам, че такъв няма) очаквам някакво намаление на цениТЕ на жилищата. И това го твърдя, въпреки че преди време в този форум бях писал, че психологическия фактор няма да позволи спад.
===
Все пак да ти споделя, че жилище за момента нямам намерение да купувам. Не мисля, че има предлагане в града на постоянния ми адрес, което да си струва усилието. Още повече пък да "инвестирам".
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход