Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Причини поради които инвестирането в имот е

Публикувано от ASSETION 
Причини поради които инвестирането в имот е
09-11-2010 - 13:31:10
avatar
Нека направим една тема в която да изтъкнем, защо инвестирането в имот е добра идея...
Нека преди да осерем темата първата страница да има стойностни мнения smiling smiley и после ще си почнем по нашенски...
Все пак много от хората които четат тук ги интересува хубаво ли е да си инвестират парите в имот и в какъв точно.
Защото е сигурна инвестиция?
Защото е доходоносно?
Защото няма нужда от скъпа поддръжка?
Защо имотите са толкова предпочитани за инвестиция ???

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
09-11-2010 - 13:38:47
Когато дойде демокрацията и върнаха на собствениците отнетото при национализацията, май връщаха само недвижими имоти. Не съм разбрал на някой да са му върнали акции, пари, злато.
Имотите при тази криза загубиха много по-малко от стойността си, отколкото акциите.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Анонимен потребител
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
09-11-2010 - 14:11:33
Какво разбираш под инвестиране?

Имаш едни "излишни" пари и се чудиш какво да ги правиш, така ли?
Да купиш имот, да ги сложиш в банката, да играеш на борсата, да купиш земя и да отглеждаш домати и т.н. алтернативи.

Това ли разбираш под инвестиране?

Защото има и друг поглед - имаш пари и се чудиш дали да си купиш жилище, в което да живееш или да живееш под наем.
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
09-11-2010 - 14:16:36
avatar
айдееее почна са... :}

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
09-11-2010 - 14:30:24
За мен инвестирането в имот е добра идея когато има нужната възвръщаемост. Всичко над 10%/година е супер. от 7-8% на горе според зависи от другите фактори - фаза на пазара, преспективи на локацията и т.н.
Някой имоти никога няма да са добра инвестиция, а някой винаги ще са. Слагане под общ знаменател е безмислено.
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
09-11-2010 - 14:38:09
avatar
И понеже пушилката ще е голяма, една дефиниция в аванс: winking smiley
„Инвестиционен имот“ е имотът (земя или сграда или части от сграда, или и двете), държан
 (от собственика или лизингополучателя по финансов лизинг) по-скоро за получаване на приходи
 от наем или за увеличаване на стойността на капитала, или и за двете, отколкото за:

а) използване при производството или доставката на стоки или услуги или за административни цели; 
или

б) продажба в рамките на обичайната икономическа дейност.

„Използван от собственика имот“ е имотът, държан (от собственика или от лизингополучателя по 
финансов лизинг) за използване при производството или доставката на стоки или услуги, 
или за административни цели

(МСС) 40

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
09-11-2010 - 14:47:57
avatar
ДОБРЕ ДЕ 10% годишна доходност изобщо не са приятно число...
още повече че много имоти нямат тази доходност?
нива 300 лева декар годишна рента 10-15 лева
двустаен 100 000 лв годишен доход 4500 лв и то в идеален случай
кои имоти са с 10% годишен доход?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
09-11-2010 - 15:03:19
Старият, а също и съвременен капиталист насочва парите си, сиреч инвестира там където ще му носят печалба. В тази връзка Тинки е прав. Защо всички тук реват за сриването на имотния пазар, за липсата на доходност и перспективи в имотите? Ами аджиба, като едни капиталисти и строители на съвременна България и Европа преглътнете и насочете капиталите си в др. свера където има печалби. Селско стопанство, биогорива, енергия........ Но надявам се живота вече ви е научил, че само на спекула и лесни пари не може да се разчита. Инак пазара сам ще се очисти от боклука и форумите отново ще се пълнят с ревльовци и несретници като повечето тук*angel*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
09-11-2010 - 15:28:40
Quote
ASSETION
ДОБРЕ ДЕ 10% годишна доходност изобщо не са приятно число...
още повече че много имоти нямат тази доходност?
нива 300 лева декар годишна рента 10-15 лева
двустаен 100 000 лв годишен доход 4500 лв и то в идеален случай
кои имоти са с 10% годишен доход?

10% от сравнително безрискова инвестиция за мен е много добра възвращаемост. Повечето имоти на пазара в момента обаче са в диапазона 3-5%. Тук трябва да направим едно уточнение. Има разлика м/у инвеститор с широк инвестиционен портфейл от различни инструменти и инвеститор само с една ивестиция в имот. Мотивацията и аргументите на 2мата очевидно са различни. Което е задоволително за единия може да е крайно недостатъчно за другия. Общо взето ваденето на дадена инвестиция от контекста и нуждите на самия инвеститор е некоректно.

На пазара в момента има имоти които могат да дадат над 8% обаче трябва да се търси. Като цяло според мен кратко и средносрочните перспективи на пазара в България не са розови и аз лично бих жертвал възвращаемост за локация.
.
Re: Причини поради които инвестирането в имот е
09-11-2010 - 19:00:14
Quote
Kom_Emine
Quote
ASSETION
ДОБРЕ ДЕ 10% годишна доходност изобщо не са приятно число...
още повече че много имоти нямат тази доходност?
нива 300 лева декар годишна рента 10-15 лева
двустаен 100 000 лв годишен доход 4500 лв и то в идеален случай
кои имоти са с 10% годишен доход?

10% от сравнително безрискова инвестиция за мен е много добра възвращаемост. Повечето имоти на пазара в момента обаче са в диапазона 3-5%. Тук трябва да направим едно уточнение. Има разлика м/у инвеститор с широк инвестиционен портфейл от различни инструменти и инвеститор само с една ивестиция в имот. Мотивацията и аргументите на 2мата очевидно са различни. Което е задоволително за единия може да е крайно недостатъчно за другия. Общо взето ваденето на дадена инвестиция от контекста и нуждите на самия инвеститор е некоректно.

На пазара в момента има имоти които могат да дадат над 8% обаче трябва да се търси. Като цяло според мен кратко и средносрочните перспективи на пазара в България не са розови и аз лично бих жертвал възвращаемост за локация.
.

Изключително правилно, особено последната мисъл. Сам ли си достигнал до този възглед?
Впрочем за 10% чисти, безрискови и с перспектива (на кюше) човек убивамwinking smiley, например Валси или Паламуда.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход