Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие на 2008г.?

Публикувано от Продавач 
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
22-05-2008 - 12:21:32
това което казах:

Всички данни ще са подобни - първото тримесечие на следващата година е с по-малко сделки от четвъртото на предходната.


без да имам конкретни данни се потвърждава:
4 тримесечие на 2006 - 17064
1 тримесечие на 2007 - 6957
4 тримесечие на 2005- 12968
1 тримесечие на 2006- 5889
Еееей аман..............................
22-05-2008 - 20:42:19
avatar
kopan Написал:
-------------------------------------------------------
> Е то аз не съм баба Ванга за да разчитам писанията
> на Продавач.

>
> Продавач Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Не съм имал време да проверя, но колеги ми
> казаха,
> > че е излезнала статистиката за броя продажби
> за
> > първото тримесечие на тази година спрямо
> миналата
> > 2007г.
>
> Демек никъде не видях да пише спрямо "първото
> тримесечие на 2007"
>
> Пак добре че поне година пише, че после може да
> каже, "Абе имах предвид 2005-та"




Има официална статистика аз винаги съм казвал, че не съм баба ванга и обичам да се позовавам на факти. ФАКТ е статистиката от службата по вписванията: [www.registryagency.bg]

КЪДЕТО ВСЕКИ САМ МОЖЕ ДА ПРОВЕРИ дали "писанията на Продавач" са верни и кой се позовава на хвърляне на боб :g:



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
22-05-2008 - 20:45:03
avatar
Купувач Написал:
-------------------------------------------------------
> Някой разбра ли с колко % са се увеличили
> продажбите в Слънчев Бряг и Банско?
> Всъщност няма и да се разбере. Защото бранша( и
> Продавача като част от него) има полза само от
> "подходящи" новини.
> Веднъж вече те обвиних в манипулация. Не отговори.
> Сега го правя за втори път. Вероятно пак няма да
> отговориш...
> Разрешителните намаляват, продажбите се
> увеличават... Май става като в онзи виц за
> въртенето на парите.


Мисля че доста прекали с обвиненията приятелю!!! Надявам се правиш разлика между факти и прогнози - аз ти давам фактите ако това е "манипулация" незнам има ли смисъл да ти обръщам внимание. Влязох си в офиса преди 15 минути цял ден не съм имал време да вляза във форума и влизам и какво да видя - давам ви фактите и съм обвинен в манипулация - върха на наглостта!!! :g:



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
22-05-2008 - 21:53:29
Колко от тези сделки са изповядвания на нови строителства от 2007г. е интересно това ще изясни броя на сделките които наистина са слючени тази година.
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
22-05-2008 - 23:20:04
avatar
Иначе същия въпрос можем да зададем и за сделките с ново строителство през 2007г. и 2006г. и 2005г....

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
23-05-2008 - 03:40:45
Само глупости си пишете по форумите свързано с покупки,продажби и %-ти за еди какво си.
И аз мога да си дам моето мнение както и на журналистите които пишат също глупости и неверни данни по вестниците.Но трябва да знаете че ще има срив на имотите заради лошата кредитна политика на банките
Можете ли да си представите един magazin (около 100м2) на хубаво място и на главна улица където има поток и паркинг за около 20 коли преди 3 години беше продадена за$ 140 000 ,същия в момента се продава за $80 000

Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
23-05-2008 - 08:55:42
Ами защити се, приятелю. Както вече беше писано от други форумци, с данните които ти боравиш, може да се получи и друг резултат. Но на теб ти е изгоден точно този. И разбира се, всичко останало е "наглост"...
И доколкото мога да чета, в тази тема никой не прави прогнози. Ако ще се правят прогнози, може да се екстраполират данните на барбарон, ама то вероятно пак влиза в графата наглост...
Вчера прочетох, че имало 11500 завършени жилища за първото тримесечие тази година с 1,5 млн. кв.м. Ако вземем средна цена 800 е се получава 1,2млрд евро. Ако увеличим цената и задържим същия размер на производство smiling smiley ще се получи над 4,8 млрд. евро. Към това добави търговските и индустриални площи. Ако това ти говори нещо, можеш да направиш и ти прогноза за ръста, който ни очаква тази и следващата година например.
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
23-05-2008 - 12:04:53
Продавач, върни се на първа страница и виж 8-то мнение, аз също съм се позовал на въпросната агенция по вписванията !!! Това че не си уточнил за кои тримесечия става въпрос си виновен ти, а не аз. Или с други думи казано "На глупав въпрос - глупав отговор"
Иначе, да съгласен съм с 15% увеличение за първото тримесечие на2008-ма спрямо 1-вото тримесечие на 2007-ма за София. Принципно, дори нямах намерение да пиша какво и колко, не и докато не видя резултатите за 2-рото тримесечие. Мисля че ще е по-точно. Не заставам на нито една от позициите дали ще има спуквания/надувания или тем подобни глупости. Квот стане тва е. Ич не ме боли....
Айде лек ден и лека работа smiling smiley
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
23-05-2008 - 12:27:56
Оферти продава "Имоти нет" - 1 март 08г. - 259000 бр.

23 май 08г.- 292000 бр. или с около 11000 бр.оферти растеж на месец.

Това какво ли значи?Или просто няма никакво значение? confused smiley
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
24-05-2008 - 21:51:22
avatar
ivelinel Написал:
-------------------------------------------------------
> Оферти продава "Имоти нет" - 1 март 08г. - 259000
> бр.
>
> 23 май 08г.- 292000 бр. или с около 11000
> бр.оферти растеж на месец.
>
> Това какво ли значи?Или просто няма никакво
> значение?

Това значи, че колкото повече се предлага, толкова повече се купува и то на по-високи цени, разбираш ли? Това е българската пазарна икономика....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход