Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колеги време е за такса огледи! (3)

Публикувано от Продавач 
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
10-07-2009 - 10:20:40
avatar
Такса оглед може би е не е лоша идея.
Масовото публикуване на имоти без снимки и с изопачена информация, в много случаи подвеждаща, обаче ОПОРОЧАВА идеята. Така че на този етап аз лично съм ПРОТИВ. Псевдоброкерите и лелките, работещи от вкъщи, докато мият тенджери и тигани и прахосмучат, да не говорим за абсолютно некомпетентните и невежи 'брокери' ... те просто е..... майката на целия Бранш.

А и от такса оглед не се печели.

Колкото за умиращите професии, Ако утре се събудите и Нищо не Ви боли, значи сте Умрели. Това е точка по въпроса, кой разбрал, разбрал, кой не е ... sorry.
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
10-07-2009 - 10:36:01
Може да има такса оглед, но преди това трябва да има достатъчно детайлна информация за предлагания имот, придружена с десетина снимки, посочен ТОЧЕН АДРЕС на имота. Най-добре да е направен триизмерен модел на имота с очертани окабелявания, ВиК, парно и пр. инсталации.

Считам, че въобще не стои въпроса дали ще карам брокера с моята кола до адреса и обратно.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-10 10:36 от gogolcho.
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
10-07-2009 - 10:51:35
Абе съвсем изтрещяхте ...какви такси за оглед ви гонят
Когато посещавате някои магазин -просто за да разгледате на касата вземат ли ви пари
Вземете пример с търговските верики - кауфланд, технополис, практикер и нт....
имат си саитове , имат си рекламни каталози които изпращат , имат си транспорт и всичко необходимо
Някои някъде да ви е искал пари за каталога или разглеждането на магазина .....
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
10-07-2009 - 10:53:27
Аз не смятам, че е редно професионалист да взима такса оглед.
Според мен.

Когато един човек си купува за пръв път имот, от него не се очаква да разбира каквото и да е.
Самият той може да няма ясна представа какво търси, най-малкото, защото не е виждал какво представляват двустайните ни апартементи или боксониерата.
Ако си живял 20 години с мама и тате в тристаен на пъпа на София и си решил да се отделиш в собствено жилище, но нямаш достатъчно пари трудно ще си представиш двустайните с бокс в Люлин -6, или блоковете тип общежитие преди да си ги видял.
А няма как да се отвратиш от тях, преди да си ги видял.

Да не говорим, ако парите ти стигат за тухлена боксониера. Отиваш и виждаш...стая с мивка.
Може и да ти хареса...но може да предпочетеш панелно жилище пред тухлена стая с мивка.

Когато един професионалист "си загуби времето" с един такъв клиент, и двамата от 2-3 огледа разбират какво се търси от тук нататък и работата става по-лесна и ясна.

За нас това време е спечелено.

Така работи агенцията ни.
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
10-07-2009 - 11:08:41
глупаво е да има "такса оглед". дискусия за и против няма как да има в момента. който въведе подобни идиотщини си прави харакири на бизнеса. просто Продавач се почувства засегнат като му изтипосаха глупавата тема на първа страница и поради незнайни причини той отключи и другите две... няма какво да се прави на ощопана мома - до миналата година твърдеше че спад няма, не може да има, че пазара си върви, че качественото ще си държи цената, че такси огледи трябва да се въведат, и т.н. даже и в подписа си беше изтипосал поучителни мисли.... еми сега всички ще се смеем на подобните глупости които не само той писа...
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
10-07-2009 - 11:50:56
Хм, и все пак като чета, интелигентните преставители на брокерското съсловие във форума явно не подкрепят идеята за такса...
На мен не са ми искали, но просто за какво си говорим - дай 5 лева, или 3 огледа за 10... Ние имот ли търсим или дъвки, или кутия цигари, можи би 'Боро' ... smiling smiley
Просто автоматично мнението ми за такъв човек, който ме 'крънка' за жълти стотинки пада моментално... Ако ще и това да означава че съм мнителен... Все пак ти правиш една от най важните и големи покупки в живота си и попадаш на "Добър ден, 5 лева" Някак си не се връзва...
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
10-07-2009 - 12:16:37
avatar
Въпреки че съм Брокер, на мен веднъж едни 'колеги' ми поискаха такса 3 лева, за да видя един апартамент на Пиротска под наем ... Уточнявам търсех го лично за себе си (по-точно за приятел, много близък), не съм се правил на колега, казах им че е за мен, те казаха огледа ви струва 3 лева, аз казах Ок и си платих. Обаче аз като правя огледи на имоти на 80 км от София, НЕ ВЗЕМАМ никакви такси и НЯМАМ И НАМЕРЕНИЕ да вземам, а за какво говорим да искаш пари на хората, за това че си се разходил от бул. Христо Ботев (където им беше офиса) до пряката с ул. Пиротска.

Не знам ... не ги виня, matter of choice, Аз обаче НЕ работя по този начин. Струва ми се унизителен ...
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
10-07-2009 - 12:16:47
К`ви такси оглед, бе? Знаете ли с какъв зор се пишат обяви на имоти в близост до "детцка" или "децка" градина с един пръст по клавиатурата? А знаете ли какъв труд е хвърлен за снимки, ленти, проявители, фиксатори и т.н.? А знаете ли какви милиони се хвърлят за безплатни обяви?
Най-добре е да се плащат стоп капарото и комисиона авансово преди огледа. Дето се вика "на захранка".
Айде брокерите да почерпят. :]
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
10-07-2009 - 12:52:22
avatar
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
> Най-добре е да се плащат стоп капарото и комисиона
> авансово преди огледа. Дето се вика "на
> захранка".

Ашколсум! Аз предлагам и освен това такса оглед да се взема и от продавача/наемодателя! :]
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
10-07-2009 - 13:30:15
За магазините - при влизане - знаменце (оглеждат, разглеждат хората, като в музей) - такса знаменце -10лв. Ако мерят - на проба -10лв. За демонстрация - 10лв. Ако нямаш точно пари и трябва да ти връщат - такса, айде да не се изсилваме толкова - 2лв.

Туризма - същата работа - искаш хотел, сам. билет, почивка - на всеки поглед - такса 10 лв

Банките - ауууу, как не са се усетили да включат и такава такса, ако искаш да си вкараш парите на прИмоция и покажат една от техните брошурки.

Ами.. Спирам до тук. Това са си идеи и за тях следва да се плати, а вие безплатно...

Айде! Подкарахме бизнеса пак - Ще въртим едни пари.... winking smiley smoking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход