Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колеги време е за такса огледи! (3)

Публикувано от Продавач 
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
13-07-2009 - 00:52:03
avatar
Ама защо ми се струва че някой напет брокер с добри доходи и разтропано чене е грабнал гаджето на некой форумен боец.
А прости му де.
Може и за добро да е било. :] :] :]
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
13-07-2009 - 00:55:56
avatar
OwnerBG Написал:
-------------------------------------------------------
> Ама защо ми се струва че някой напет брокер с
> добри доходи и разтропано чене е грабнал гаджето
> на некой форумен боец.
> А прости му де.
> Може и за добро да е било.


Незнам за кого говориш :] :] :] честно

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
13-07-2009 - 00:58:09
avatar
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> OwnerBG Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Ама защо ми се струва че някой напет брокер
> с
> > добри доходи и разтропано чене е грабнал
> гаджето
> > на некой форумен боец.
> > А прости му де.
> > Може и за добро да е било.
>
>
> Незнам за кого говориш честно
>
> Автоматичен подпис:
>
> Продавач и подогодина ще е тук, но вие дали ще се
> показвате тогава незнам Те си знаят за кои говоря


Абе той си знае.
Тешшко му е и сега бяга от брокери като дявол от тамян. :]
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
13-07-2009 - 01:02:27
Продавач Написал:

>
> Кое съм изтрил!!!??? Темата има предходни две
> части...

Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
Изпратено от: Продавач (IP съхранено)
Дата: January 7, 2008 01:06PM


Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
Изпратено от: Продавач (IP съхранено)
Дата: July 9, 2009 11:58PM

Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> RTING Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > От добри и качествени брокери съм обиколил на
> длъж
> > и шир София загубил съм неизмеримо количество
> пари
> > и време,и не такса ами и комисионната мисля
> че е
> > много за ниското качество на предлаганата
> услуга.
>
>
> Сподели кои са и какви са ти оплакванията общи
> приказки можем да ди говорим до утре. Да ти кажа
> ли на колко огледа съм ходил с хора, които незнаят
> какво и кога искат да си купят... Бас ловя, че са
> в пъти повече от "неизмеримото количество" за
> което говориш. Има си специална тема за оплакавния
> от брокери и агенции и тя се намира тук:
>

*book* *book* *book* *book* *book* *book* *book*
...................................................................................................................................
Излиза, че ти сам си си повдигнал темата.

И веднага, след това, аз, ни вклин, ни в ръкав се изцопвам с някакъв си там въпрос и някакъв си там неадекватен коментар:
............................................................

Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
Изпратено от: Muza (IP съхранено)
Дата: July 10, 2009 12:04AM


Продавач,
Ти, сериозно ли....? Ами то, на нас жените, дай ни да гледаме картинки... За 15 минути, поне 50 лв. да си прибрал...

=========================================================================================================
ДариНА ....[www.save-darina.org] Да опазим децата ! [www.angels-lim.org] [www.koleda365.org]


Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
Изпратено от: dodo2 (IP съхранено)
Дата: July 10, 2009 12:05AM

Тебе май доста те засегна възкръсването на авторската ти тема



Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
Изпратено от: Muza (IP съхранено)
Дата: July 10, 2009 12:07AM


Такса повторно гледане - 5лв...

Извини ме, но ме разсмя...

..............
И т.н.....
[forum.imoti.net]
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
13-07-2009 - 01:04:05
avatar
Уфф много лоши тези брокери тц тц тц :] Те са виновни за всичко - те караха с автоматите хората да купуват панелки в Дружба по 3500 евро кв.м. и ги лъжеха най-долно, че щели да станат по 7000 евро кв.м. а сега не ги е срам да пишат аааамаха... :} :]

Много шантав народ има, но форумите освен за информация се ползват и за избиване на комплекси, плюене, заяждане и спорене - няма как *tired*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
13-07-2009 - 01:08:12
avatar
Продавач, със сигурност никой няма да ти се разсърди, ако покажеш свои оферти във вида, за който пишеш. Така че давай смело.

И какво мислиш за съмненията ми за основната причина в нета и въобще обявите да са толкова непрофесионални? Дали защото всички брокери, които са ги съчинили са некадърни или е заради гениалното им хрумване, че една обява може да играе ролята на стръв за риби?

Има и нещо друго, което ме учудва. Подходът за "такса оглед" идва с презумцията, че всяка сделка трябва да е рентабилна?

Първо, комисионите, които взимате, са достатъчни да покрият многократно повече огледи от средното, за което се продава един имот. Или вие приемате, че комисионата си е такава, а евентуално за допълнителни разходи трябва да се иска допълнително заплащане? Второ, даже е възможно от някоя сделка за наем да сте на загуба. Но ако клиентът е доволен, ще доведе други. Ако сте му искали "такса оглед", ще доведе, ама друг път. Или: "Може ли да снимате нотариалния ми акт тук?" - "Да, но струва 20 стотинки" (при положние, че ще му вземете 5000 евро комисиона)...

Някой от вас всичките има ли 0800 номер? Някой от тези с 0800 оставил ли е възможност за приемане на обаждания от GSM? Мисля, че няма такъв, защото иначе щяхте да се тюхкате и за "такса обаждане".

Просто ако ви беше нормален бизнеса, при увеличаване на "туристите" трябва да отчетете намаляване на рентабилността, да си промените манталитета от "балкански" на "европейски" и да видите как се увеличават продажбите само заради по-различен подход към клиентите. А не да се опитвате да печелите дребни стотинки от "туристи".

Ако не се вместваш в тази група, сори за второ лице, множествено число, но така ми идва.
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
13-07-2009 - 01:09:37
avatar
Муза щом си намерила това, което търсиш значи не е било изтрито нали? Лягам си *zzz* *tired* Ако някой ще се закача още с мен на сутринта мога да му обърша няколко шамара преди да отида на работа :] :] :] Лека нощ на всички *smiley_ahh* *tired*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
13-07-2009 - 01:18:54

Продавач,
Ако смяташ, че съм намерила, то излиза, че сам си си повдигнал темата. Нека другите да кажат, кой я повдигна. А, като гледам и Додо има коментар, а той е следният:

"Тебе май доста те засегна възкръсването на авторската ти тема"

А за моя неадекватен пост, няма значение...
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
13-07-2009 - 01:24:12
очевидно е че си трие "неудобните" постове, но защо - не е ясно. явно не смее да застане зад думите си. или се срамува от тях. но на всичко отгоре защо се прави на ни лук ял ни лук мирисал като го хванат най ми е непонятно. не мога да имам респект към такъв човек. а колкото до квалификациите - виж кой започна с тях пръв, Продавачов...
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
13-07-2009 - 01:36:56
Досега се шегувах.

Сега сериозно. За да привлечете клиентите, готови да купят нещо, които вече не са съвсем много, трябва генерално да си смените начина и подхода на работа.

Дребните неща винаги дразнят, дребните жестове, винаги са печеливши.

Вече, трябва да водите повече разговори, за да разберете клиента, какво точно иска.

Въпроси от рода: къде, колко голям, изложение, район, етаж и още куп такива подробности, които вие, най-добре би трябвало да знаете.
Ако клиентът не е наясно, или не може да ви обясни - тогава следват въпроси: къде ти е харесало, като си бил на гости и с какво...

Не съм го измислила аз. Така пише в дебелите книги, но не нашите. Доказано е, че действа на практика.

Това е единият начин, да редуцирате обикалянето.

След това идват снимките. Колкото по-детайлни, толкова по-добре.

Следващият момент е интернет. Имам чувството, че продължавате да не си давате сметка, че интернет с всеки изминал ден, ви става все по-голям конкурент. Т.е. посредниците са поставени пред вероятността да бъдат елиминирани. Ако не са на ниво, и то много високо ниво.

В интернет, освен снимки, и 3-д визуализации. Колкото по-бързо ги въведете, толкова по-добре....

Вие, тук сте в много изгодна позиция. Защото четейки, изучавате психиката на вашите клиенти. А, това е много ценно.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход