Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колеги време е за такса огледи! (3)

Публикувано от Продавач 
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
12-07-2009 - 23:08:46
avatar
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> Такса оглед нямам и не съм и имал, но са ми много
> интересни мненията на хората как се пенявят за два
> и петдесет, които хем били смешни, хем всъщност
> обаче видимо са много голям проблем. Между другото
> такса оглед варира от от 5 до 21лв и се прилага
> успешно от доста агенции, но ти от къде да знаеш
>

Нямаш такса оглед и не си имал, но ти я подхвана тази тема и дълго отстояваше идеята и поддържаше темата, нали така?

Ей така започна:

"Тъй като става все по-трудно да разберем кои са "туристите", които може и да не купят в близките две години, но ние приемаме всеки като потенциален клиент и се борим да остане доволен, но ми се струва, че е време да има малко ред.

РЕД който да притисне авантаджийте, които искат да ги заведа на оглед и после да се върнат за да не си платят за моя явно възприемащ се като безплатен труд! .....

Такса оглед - 1.99 лв минимум на имот - ако искаш фактура или разспика моля
заповядай 2.50 лв с ддс."

Като искаш да отсееш туристите защо не подхвана теми от рода на - "дайте да сложим повече и по-качествени снимки", "да обявяваме реалните квадратури" и т.н., както ИвоНовДом направи (браво за което *bow* ) ?
Защото е по-лесно да не правиш нищо и даже да вземеш нещо (дори и минмимално) от клиентите, вместо да се потрудиш малко, а...

Сложи 10-ина снимки на апартамента и поне 20-30% от евентуалните кандидати ще се откажат - на единия няма да му хареса гледката, на другия многоъгълните стаи или скосяванията и прочие. Напиши реалната квадратура и квадратите на отделните стаи и още отказали се ще има.

"хем били смешни, хем са голям проблем" - ами проблем са, защото хем обявата за нищо не става, хем по телефона скриват недостатъците (на място може да те убедят че не са чак такъв проблем - това е една от тънкостите на работата, нали...). Хем обикновено трябва да излезеш в работно време, понякога даже и да го возиш брокера до имота, че и такса оглед да платиш, затова че той/тя е редил/а пасианси пред компютъра, вместо да даде малко повече инфо.

Сега разбираш ли защо е такъв проблем таксата?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-07-12 23:10 от zlostyr.
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
12-07-2009 - 23:27:05
avatar
Брокерите се правят на ударени, защото основната причина за тези обяви е това, че за тях е важно някой да се хване на кукичката, да каже "ама това е грозно", а те да отговорят "ама чакайте, сега ще ви покажем други оферти".

Първо - защото така имат "потенциален клиент", второ - защото вече могат да претендират за комисиона, защото на практика те търсят имот на този клиент.

Толкова е плоско, а толкова балъци се връзват... Ама те нямат и избор, защото стратегиите на 99% от "брокерите" са такива.

За разлика от IvoNovDom, не съм видял Продавач да покаже някои от неговите обяви с милиони снимки и подробни обяснения, с които толкова се фука.
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
13-07-2009 - 00:12:53
avatar
zlostyr - и на теб да повторя основното правило във всеки един форум - ПЪРВО ЧЕТИ, А ПОСЛЕ ПИШИ! Ако това не го спазва никой излишното плямпане и спам няма да имат край... Аз съм написал поне няколко пъти, че ако изобщо някой ще въвежда такава такса би било редно разбира се имота да е нагледно описан с квадратури измерени с ролетка и с минимум 10-15 снимки. Но ти понеже не четеш - пишеш наизуст. Колкото до колегата Иво - топлата вода сме я открили много, много отдавна и преди той да реши да си прави реклама във форума smiling smiley И не "отстоявам идеята" това че повдигам темата за коментиране не ознава, че "отстоявам идеята" - пак повтарям за всеки чел - недочел - Продавач и неговата агенция никога не е искал такса оглед smiling smiley

Сега разбираш ли, че е добре първо да четеш, а после да пишеш?
*tired* confused smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
13-07-2009 - 00:18:40
avatar
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Брокерите се правят на ударени, защото основната
> причина за тези обяви е това, че за тях е важно
> някой да се хване на кукичката, да каже "ама това
> е грозно", а те да отговорят "ама чакайте, сега ще
> ви покажем други оферти".
>
> Първо - защото така имат "потенциален клиент",
> второ - защото вече могат да претендират за
> комисиона, защото на практика те търсят имот на
> този клиент.
>
> Толкова е плоско, а толкова балъци се връзват...
> Ама те нямат и избор, защото стратегиите на 99% от
> "брокерите" са такива.
>
> За разлика от IvoNovDom, не съм видял Продавач да
> покаже някои от неговите обяви с милиони снимки и
> подробни обяснения, с които толкова се фука.


Еми може Продавач да е Иво знае ли човек smiling smiley Не се фукам изобщо - при мен това е задължение и в много агенции е така това не е нещо невероятно и го споменавам само когато някой за пореден път пише за брокерите в цяла България като за един човек... А за разлика от колегата Иво аз не съм споменал никъде в моите над 3000 мнения тук за повече от 5 години коя е агенцията ми. Не си правя реклама, но може би греша незнам *pardon*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
13-07-2009 - 00:23:18
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------

> Ти ли си критерия за "стойностните теми" във
> форума? Запомни основно правило във всеки един
> форум не само за този - първо чети, а после пиши!
> Такса оглед нямам и не съм и имал, но са ми много
> интересни мненията на хората как се пенявят за два
> и петдесет, които хем били смешни, хем всъщност
> обаче видимо са много голям проблем. Между другото
> такса оглед варира от от 5 до 21лв и се прилага
> успешно от доста агенции, но ти от къде да знаеш


ами да, преценям темата ти за несериозна. преценям теб като меко казано некомпетентен в обласста ти щом въобще повдигаш тема за "такса оглед". че и три теми си направил, това сигурно в твоите очи е нещо обществено значимо. хубаво че се намери някой да я изкара на бял свят та да ги видим наново и да се посмеем. не си успял да ги потриеш навреме, така че - твоя грешка. а дали си имал или не такава такса ми е през "онуй нещо". достатъчно е да ти гледам темата за да ти се смея.
иначе въведи си я, никой не те спира - поне да имаш приход между 5 и 21лв на месец...
иначе пиши пиши, повдигай темата да и други да те видят що за форумен клоун си :}
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
13-07-2009 - 00:24:58
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> zlostyr - и на теб да повторя основното правило
> във всеки един форум - ПЪРВО ЧЕТИ, А ПОСЛЕ ПИШИ!

> Сега разбираш ли, че е добре първо да четеш, а
> после да пишеш?

Продавач,

Така и направих. Върнах се отново да прочета за снимките, но си се изтрил.

[forum.imoti.net]

Защото, там казваше, че ще искаш такса "оглед" за гледане на снимки!!!!
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
13-07-2009 - 00:30:33
Muza Написал:
-------------------------------------------------------

> Продавач,
>
> Така и направих. Върнах се отново да прочета за
> снимките, но си се изтрил.
>
> Защото, там казваше, че ще искаш такса "оглед" за
> гледане на снимки!!!!


ще се потрие ами, нали иначе ще му лъснат глупостите. и всичките му ъперски мнения ги няма, а помня че чак в подписа си беше сложил лозунги че имотите никога няма да падат... аз лично по-голяма фурнаджийска лопата от този индивид не съм виждал нито на живо нито из разните форуми...
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
13-07-2009 - 00:42:49
avatar
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Ти ли си критерия за "стойностните теми" във
> > форума? Запомни основно правило във всеки
> един
> > форум не само за този - първо чети, а после
> пиши!
> > Такса оглед нямам и не съм и имал, но са ми
> много
> > интересни мненията на хората как се пенявят
> за два
> > и петдесет, които хем били смешни, хем
> всъщност
> > обаче видимо са много голям проблем. Между
> другото
> > такса оглед варира от от 5 до 21лв и се
> прилага
> > успешно от доста агенции, но ти от къде да
> знаеш
>
>
> ами да, преценям темата ти за несериозна. преценям
> теб като меко казано некомпетентен в обласста ти
> щом въобще повдигаш тема за "такса оглед". че и
> три теми си направил, това сигурно в твоите очи е
> нещо обществено значимо. хубаво че се намери някой
> да я изкара на бял свят та да ги видим наново и
> да се посмеем. не си успял да ги потриеш навреме,
> така че - твоя грешка. а дали си имал или не
> такава такса ми е през "онуй нещо". достатъчно е
> да ти гледам темата за да ти се смея.
> иначе въведи си я, никой не те спира - поне да
> имаш приход между 5 и 21лв на месец...
> иначе пиши пиши, повдигай темата да и други да те
> видят що за форумен клоун си

Аз незнам дали забелязваш, че темата е насочена към колегите брокери? Да отворена е и за други мнения и след като изчетохме бълванията на огъм и жупел през последните години по тази тема стигнахме до извода, че не е оферта да се иска дори и 2лв с цел отсяване на хора с прекалено много свободно време.

Аз сондирах мненията на доста хора от форума и си направих необходимите изводи, но теб нещо много силно те вълнува в тази тема и незнам какво е точно, но искренно се забавлявам с комплексите ти :]

Също така ми е много интересно кой си ти че ще ме наричаш "форумен клоун"?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
13-07-2009 - 00:43:45
avatar
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> Продавач Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > zlostyr - и на теб да повторя основното
> правило
> > във всеки един форум - ПЪРВО ЧЕТИ, А ПОСЛЕ
> ПИШИ!
>
> > Сега разбираш ли, че е добре първо да четеш,
> а
> > после да пишеш?
>
> Продавач,
>
> Така и направих. Върнах се отново да прочета за
> снимките, но си се изтрил.
>
>
>
> Защото, там казваше, че ще искаш такса "оглед" за
> гледане на снимки!!!!
>
> ==================================================
> ==================================================
> =====
> ДариНА .... Да опазим децата !


Кое съм изтрил!!!??? *xxx* *huh* Темата има предходни две части...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Колеги време е за такса огледи! (3)
13-07-2009 - 00:49:10
avatar
vivic Написал:
-------------------------------------------------------
> Muza Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Продавач,
> >
> > Така и направих. Върнах се отново да прочета
> за
> > снимките, но си се изтрил.
> >
> > Защото, там казваше, че ще искаш такса
> "оглед" за
> > гледане на снимки!!!!
>
>
> ще се потрие ами, нали иначе ще му лъснат
> глупостите. и всичките му ъперски мнения ги няма,
> а помня че чак в подписа си беше сложил лозунги че
> имотите никога няма да падат... аз лично по-голяма
> фурнаджийска лопата от този индивид не съм виждал
> нито на живо нито из разните форуми...


Нещо май много си измисляш :} :} :} Имаше един човек с никнейм "компас" ако ме бъркаш с него потърси негови мнения, но ако не ти е свежа паметта - гинко билобка пийвай и по-малко си измисляй, а още по-малко обиждай... "Фурнаджийска лопата", "индивид", "форумен клоун" можеш да наричаш господина, който сутрин грози огледалото ти, но не и човек, когото не познаваш като мен! *book*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход