Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Na kade s 20000Evro

Публикувано от javor 
Re: Na kade s 20000Evro
29-01-2008 - 10:39:39
Global,а ти правиш ли разлика?интервенция?хайде да го кажеме намеса(да не звучим сложно,като някои в бг финансовото министерство)
наистина бих се радвал някой да ми даде формулата за изчисление на разлика в лихвите между евро и лев.
такива разлики се изчисляват спрямо лихвения процент,които централните банки на различните валути дават в съотнощение с бъдещи прогнози за развитието им и рефлектирането им на форекс маркета.
няма да е зле да провериш изменението на тренда -двойка-лев- евро.
ще видиш една права линия за последните 8 години,или ще пише в борд,или въобще няма да е даден чарт.......
аз я знам формулата.искаш ли да ти я кажа?тя е :

х=(а+л)б
където а е алчност
б е безхаберие
л е лекомислие
и цялото това повдигнато на нс,което е незнание,прикрито зад самочувствие.

ако ти знаеш друг вид формула-ще се радвам да я споделиш с мен.

имам и друг въпрос към теб-защо думата лизинг,e абсурдно побългарена от нашите българономисти?защото в бг лизинг няма.тва да купиш нещо на вноски се нарича покупка на кредит,а не лизинг.
не само в сащ,ами и в целия свят,освен бг............
явно наще спецове пак са чули недочули........

още въпроси:
как още папазов е шеф на борсата,след като се изказа,че тя пада поради ниска култура на инвеститора?
когато го каза -прайз ту ърн на софикса беше 160???????
защо някакъв си от борда на директорите каза,че нямало падащ маркет,където да е разрешено шортването???????
защо тези хора още не са уволнени????????
защо нито един от банковите анализатори и упълномощени трейдъри не можа да обясни смисъла и последствията от изкупените права за шортване на софикса от северно европейска компания??????имаше интервю с десетина представители на бг финансовия елит???????????само 2 страници безмислици,от които само един имаше достатъчно честност да си признае,че не разбира......
колко още защота трябва да ти задам,за да се обосновя,че не само политиците в бг са развей прах??????

разходих се из страниците на бнб.всички по важни индекси и закони са приети от правителството на царя и велчев-софибит,софибор, оувернайт рейт и т.н.

от както го няма велчев-нищо.....нито преди него,нито след него.

а по междудругото,не смятам,че изказанията ми в един форум,че доведат до срив в бг банковата система.
ако ти смяташ,взимаш ме прекалено на сериозно.а и в други форуми не се изявявам.на няколко пъти ми се искаше да им се намешам в инвестор.бг на кухите трейдърчета и да им обясня тва онова,ама реших,че по добре е да си плащат за самочувствието и късогледството.

а да ти говоря ли за дезинформиращите медии и катастрофалния балон на НИ дето подпомагат с изказванията си.
знаеш ли,че колкото по голям става балона,толкова по опасно е за цялата икономика в бг?
вече на борсата корекция няма-тва е срив.и тепъра предстои.всички са намерили място за спасение в индекса бгрейт(фондове за имоти),а там краха ще е тотален...
подобно ще стане и с имоте-вече корекция не може да има-при удряне на топ ниво-следва тотален крах.
освен че тарикатите и новозабогатялите,както и перачите ще загубят много-цялата икономичеста среда ще се дисбалансира-
първо брокери и строители,после мебелния бизнес и подобни ,после банковия ,после всички други.

единственото спасение е да задържите цените да се качват-а тва е невъзможно.
и не се притеснявайте,че саофията ви е пренаселена-верижната реакция ще отсели бая народ,което ще доведе до още изселване и т.н.
един от основните закони в капитализма е,че бизнеса води със себе си и друг бизнес.
а губенето на бизнес-води до губене и на други бизнеси.
в софия бизнеса е само строителство-както се спре-започва назад докато се стигне до предишни нива.

какви нови заводи има в софия?само развитие в IT сферата,която от една страна помага за конкурентноспособността,но за сметка на съкращаване на работна ръка-като счетоводители,статистици,банкови служители и т.н.

Глобал,съжалявам,че моите разсъждения не ти допадат,както и на много други,но тва за мен не е достатъчен аргумент,за да не си изказвам мнението.на мен мойте виждания също не ми се нравят.не го приемай като злорадство-не е така.
ако си мислиш,че ако всички си траеме-бг само ще процъфтява-не си прав.
колкото по бързо се спука балона-толкоз по лесно ще се преудолеят трудностите,свързани с него.
колкото по се забавя-толкова по зле ще е в бъдеще-не само имотите, но и борсата и банките и всичко останало.

тва ,което се е допуснало да стане в бг до момента за мен е пагубно.а това,че много хора още не го виждат,не значи,че няма да стане.

от мен лека нощ
а на вас-добро утро











Re: Na kade s 20000Evro
29-01-2008 - 11:59:22
acen1975 ,

Направо си ми написал домашно, с толкова много въпроси, на които трябва да ти отговоря. В момента нямам време, но на простите въпроси, ще ти дам разяснение.

Първо, да ти кажа, че нямам опит в борсовата търговия. Но пък имам предпазливостта на човек, който знае, че зад всяка една акция на някакво дружество стои някаква част от стойността му, при това определена пазарно . Знам и простото правило на борсата, че точка на сечение, е там, където се пресича алчносттта на човека и неговия страх от загуба. От тези минимални основи, сама стигнах до извода, че акциите на БФБ са силно надценени, нереални и надути. Не ми бяха необходими така изискваните от теб формули, за да стигна до извода, че борсата е пред голяма корекция.
Когато ми говориш за Папазов или пък за Папагалов, не правя съществена разлика. Така и не знам какво означава "шортване на Софикса". Сигурно, ако се заинтересовам, ще ми стане ясно. Освен това, често, от практиката, съм забелязала, че при определяне на тенденции, е по-добре човек да се съветва с хора, които са далеч от тази сфера, защото те запазват обективносттта си, поради това, че са далеч от водовъртежа на ежедневните новини, и те не им влияят на мисленето. Аз си имам такива съветници в други сфери, които дори не знаят, че са ми такива. Толкова за борсовата търговия.

За влиянието на пресата и медиите, сме на едно мнение. Но, има нещо, с което да се съобразяваме. Познавам отчасти журналистическата гилдия. Малка част от тях са професионалисти в конкретната сфера, и пишат каквото им кажат. Разбира се, има и подкупни , които за едно уиски и кафе, ще наложат някоя новина, с която манипулират пазара. Другото е, че глав.редактори им казват темата и редактират съдържанието. Това е известно на всички българи. С това сме свикнали. Но смятам, че и в УСА има манипулативни новини и силно противоречащи се с действителността. Защото има бизнес интереси, които стоят зад статиите.

За лизинга:
В българската литература има понятието оперативен и финансов лизинг. Това, че се е наложило в обществеността понятието " стоки на кредит" , не виждам какво й пречи, като стоките се отчитат(където се отчитат) пак по правилата на лизинга.

Говориш, по-нататък, за балона на НИ. Вчера Калоянчев даде линкове към блога на "Капитал". И там, както и тук, има две противоположни мнения за балона на НИ, но имаше много интересно мнение, че освободените пари от борсовата търговия ще се насочат към пазара на имоти. И двете враждуващи тези, бяхо много добре формулирани и защитени от двамата автор - Данибой и Инфо. Прочети ги, и тогава ще ги коментираме.

С тенденциите за намаляване на лихвата в Америка, и оттам, поради силното евро, и намаляване в Европа, моите очаквания са за голяма инфлация , както в големия свят, така и в България. А ние иначе си внасяме инфлацията чрез валутния борд, но корегирана с фискалната политика и бюджета. Задаваме си въпроса, къде ще отидат толкова свободни и нищо незначещи световни пари? В коя сфера? Ще преминат ли националните граници? Когато си отговорим на този въпрос, ще стане ясно, дали има балон. Дали парите ще дойдат в България? Според мен, балон би имало там, където валутата струва нещо. Това е моето противоречие с официалната икономика.

Сега за разликата между лихвите- по лева и еврото. В България, левове се печатат и пускат в обръщение на базата на резервната валута - еврото. Голяма част от напечатаните левове, са на базата на кредит от чужбина, или на закупени облигации или на базата на т.нар "електронни пари" . Напечатаните левове, нямат своя еквивалент в налично евро. За да се обърнат в евро, са необходими някои разходи. И затова, еврото е с по-ниски лихви, отколкото лева. Следователно, левовете са повече в обръщение, а не еврото. Освен това, това е нашата национална валута, и се стимулира разплащането с левове. В случая, формула няма да ти дам, щото не знам дали съществува. Това е логиката.

По другите ти въпроси, ще отговоря по-късно.
Re: Na kade s 20000Evro
29-01-2008 - 14:50:45
Освободих се, и сега ще отговоря на другите ни въпроси, но ще се наложи да те цитирам:

"разходих се из страниците на бнб.всички по важни индекси и закони са приети от правителството на царя и велчев-софибит,софибор, оувернайт рейт и т.н.

от както го няма велчев-нищо.....нито преди него,нито след него. "

Ето, например едно едно непремерено твое изказване. Имай предвид, че изказването ми изобщо не е политическо. (Опитвам се да бъда "модерна" и да вярвам, че интересите ми са моята партия.) Трябва да те попитам кои са тези закони, които е приел Царя и Велчев, както и как се приемат законодателно индекси? Сещам се, единствено за "Закона за компенсаторните инструменти", и т.нар " Закон за следприватизационен контрол" , който не постигна нищо.
Ето, такива изцепки, според мен са недопустими. Те, може би неволно, манипулират част от хората, които нямат познание, и им налагат модел на поведение, който не им е присъщ. За индексите, няма какво да говорим...

По-нататък даваш катастрофални прогнози, които ще се случат на "късогледи и алчни трейдърчета". Според мен, това е глупаво. Капитализмът съществува, защото има и умни и късогледи трейдъри. Не можеш да промениш системата.
Дори и да познаеш в катастрофичните последици, никой няма да ти благодари и да каже, имаше един Асен, който предсказа това. Тогава, резонно е да те попитам: какво очакваш от тези прогнози??? Да спасиш глупака от глупостта му? Алчният от алчността му?...

След това говориш, че всеки има право на мнение и трябва да го отстоява. Нямам нищо против това. Даже, ако смяташ, че нещо наистина е важно, трябва да го споделиш, защото винаги съществува варианта да намериш съмишленици, но съществува и този - да ти се присмеят. Не трябва да се ядосваш. Хората не са еднакви. Обичайно, това е за сметка на самите тях.

Казваш, че е добре да не си трайкаме за негативните неща в България. Съгласна съм и с това. Но това, че 1-2 души, правят опит да се борят с трудностите, не означава, че системата ще бъде победена. Според мен, обаче, е добре човек да си прецени ресурса, с който разполага, за да не стане боят на Санчо и Дон Кихот с вятърните мелници. Вярвам в мъдростта на българина, вярвам и в Андрешковщината, която се е появила неслучайно. Всичко това е част от съпротивителните сили на българина и трябва да се уважава. Затова ти казах, че е добре да помагаш с опита си и знанията си от чужбина, а не да ръсиш подигравки. Всеки го може!

Re: Na kade s 20000Evro
29-01-2008 - 20:19:41
Златото ще продължи да поскъпва, защото добивите намаляват
Богатите вече обръщат парите си в кюлчета

[www.standartnews.com]
Преди месец-два писах за това,когато беше 800$на унция,сега е 930$.

Навремето казвахме ,коментарии след мача! Ама той тъкмо започна!
Re: Na kade s 20000Evro
29-01-2008 - 21:39:05
Petyr,прочети подробно ако още те интересува,но не забравяй и това което писах na str. 12




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-29 21:41 от javor.
я зарежете тези имоти
29-01-2008 - 23:57:24
avatar
javor Написал:
-------------------------------------------------------
> Златото ще продължи да поскъпва, защото добивите
> намаляват
> Богатите вече обръщат парите си в кюлчета
>
>
> Преди месец-два писах за това,когато беше 800$на
> унция,сега е 930$.
>
> Навремето казвахме ,коментарии след мача! Ама той
> тъкмо започна!
>


Яворе съзирам конспирацияsmiling smiley))) Да не би да опитваш да продаваш нещоsmiling smiley?eye popping smiley
Шегичка spinning smiley sticking its tongue out winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Na kade s 20000Evro
30-01-2008 - 00:06:53
И преди сам казвал,че не си за подценяване,което ми харесва в теб!
ОООоо,да тук ме хвана!!!
Аз обаче не продавам а търся дискусия и затова шегичката се приема.
Re: Na kade s 20000Evro
30-01-2008 - 00:17:32
avatar
javor Написал:
-------------------------------------------------------
> И преди сам казвал,че не си за подценяване,което
> ми харесва в теб!
> ОООоо,да тук ме хвана!!!
> Аз обаче не продавам а търся дискусия и затова
> шегичката се приема.


winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Na kade s 20000Evro
30-01-2008 - 00:36:21
Продавач (IP съхранено)
Дата: January 30, 2008 12:17AM


javor Написал:
-------------------------------------------------------
> И преди сам казвал,че не си за подценяване,което
> ми харесва в теб!
> ОООоо,да тук ме хвана!!!
> Аз обаче не продавам а търся дискусия и затова
> шегичката се приема.


Знаеш много добре ,че търся дискусия по темата а не с теб!Не ,че имам нещо против твоето мнение,но ти предлагаш БЕТОН а аз не желая да залагам на БЕТОН и ТУХЛИ
Изпратено от: javor (IP съхранено)
Дата: January 7, 2008 11:06PM


НА КЪДЕ C 15000Е,
Някои залагат на panel или тухла,други на червено или черно а пък аз на жълто.

Светът в борба за злато
[money.ibox.bg]
Re: Na kade s 20000Evro
30-01-2008 - 01:29:01
Re: Na kade s 20000Evro
Изпратено от: global (IP съхранено)
Дата: January 29, 2008 02:50PM

Ето, такива изцепки, според мен са недопустими. Те, може би неволно, манипулират част от хората, които нямат познание, и им налагат модел на поведение, който не им е присъщ. За индексите, няма какво да говорим...

Трябва да те попитам кои са тези закони, които е приел Царя и Велчев, както и как се приемат законодателно индекси? Сещам се, единствено за "Закона за компенсаторните инструменти", и т.нар " Закон за следприватизационен контрол" , който не постигна нищо.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

как се приемат индекси законодателно?
чувал ли си за овърнайт рейт и неговия смисъл?
след края на сесията за деня,банките трябва да се занулят и имат междубанков пазар,в който си препродават активи и пасиви(електронно)
е тва е една от най важните черти на една единна банкова система,контролирана от БНБ.
тва е въведено 2002-2003.
преди тва е било анархия.
индексите софибит и софибор са индекси за междубанково търгуване на депозити
първия е предлага,втория е купува

тия закони,за които говориш-за следприватизационен контрол,нямат нищо общо с гъвкавоста и ликвидността на бг банковата система.

мързи ме обяснявам по подробно.

но междудругото прочетох закона за гаранционния фонд и ми допадна-както казваше е-0,5% от общия брой влогове,но хубавото е,че ако бъде недостатъчен,може да се кредитира държавно с облигации или дългосрочни заеми.
или значи в крайна сметка-рано или късно парите ще бъдат върнати.
като се изплащат в левове,но спрямо валутния курс на БНБ за деня,което не позволява за тарикатлък при евентуално обезценяне на лева.което пък значи,че няма смисъл за падане на борда с цел измъкване от обсановката.
или в крайна сметка май ще продължа да се радвам на високолихвени проценти ,които другаде по света ги няма.
но още смятам,че при проблем в системата,парите могат да бъдат задържани от банковата система с месеци,без да могат да бъдат теглени-но тва не ме притеснява.
закона е писан 1998-когато МВФ беше в бг да помага-явно е тяхно творение.

казваш,че капитализма съществува,защото имало умни и късогледи трейдъри.
не си прав-за това съществува спекулата,а не капитализма.(има огромна разлика)
късогледи трейдъри и пишман икономисти са причината за най големите трусове в капитализма.и всичките катаклизми са доведени от алчност и балониране.
от великата депресия до последния балон на доткомовете.
а сега дойде и ипотечния балон.почна в сащ,пренесе се в европа и най накрая в бг.
в сащ се спука,в европа в момента се пука,за бг-никога няма да се спука.....

колкото е по глям балона-толкоз по опасно е.(обратнопропорционално)
тва не е мнение или теория-тва е доказан закон!!!!!!


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход