Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Na kade s 20000Evro

Публикувано от javor 
Re: Na kade s 20000Evro
03-02-2008 - 04:52:27
Re: Na kade s 20000Evro
Изпратено от: Наблюдател (IP съхранено)
Дата: February 3, 2008 04:33AM


Има разлика в тълкуването на лизинг в САЩ и БГ - така е. Но това не означава, че те лъжат в БГ.
----------------------------------------------------------------------------------------

я-не мога да повярвам,че взимаш моя страна.тва не е характерно за теб.

но пак си ме криворазбрал-не съм казал,че лъжат.
казах,че тва е поредната идиощина на бг финансово-правните закони-
в целия свят е едно,в бг е друго-а използват същата дума.и в случая наименованието финансов лизинг е безмислено-използват го за покупка на кредит,което си е покупка.
няма нищо общо с лизинг.
просто българономистите са чели,недочели и са вкарали безмислено понятие.
никъде не съм казал,че лъжат с цел.просто са кумумистически олигуфрени.

същото е и с лева и еврото и тяхното различно третиране в борд.и тва е безмислица.


виж за фиксираната лихва-тва вече е с ЦЕЛ!!!!!!!!!!!тука нарочно е изопачено.да се прави далавера.......тук вече лъжат и то нагло.
и ти знаеш до какви последици ще доведе това.колкото и да не ти се иска.в сащ си и ги виждаш тия работи.и казваш,че не си специалист в банковата сфера.аз може да ти кажа,че си по голям специалист от бг банкерите,защото те не виждат кво ги чака,а ние с теб виждаме кво става с събпрайма.......







Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-03 04:53 от acen1975.
Re: Na kade s 20000Evro
03-02-2008 - 05:09:34
"Има разлика в тълкуването на лизинг в САЩ и БГ - така е. Но това не означава, че те лъжат в БГ.
----------------------------------------------------------------------------------------

я-не мога да повярвам,че взимаш моя страна.тва не е характерно за теб.

но пак си ме криворазбрал-не съм казал,че лъжат. "

Добре, ще използвам твоята любима думичка - хитреят smiling smiley

просто българономистите са чели,недочели и са вкарали безмислено понятие.
никъде не съм казал,че лъжат с цел.просто са кумумистически олигуфрени.

Аиде да кажем, че просто е нагодено спрямо българската действителност. Сигурно няма да са много българите, които ще плащат 2 или 3 години вноски (равни на вноските за погасяване на заем за покупка на колата) да карат нова кола, и накрая да не получат абсолютно никаква възвращаемост на вложението си, както е при американския лизинг)
Re: Na kade s 20000Evro
03-02-2008 - 05:32:55
съгласен,но да не използват понятието неправилно.
знам,че в бг няма смисъл от лизинг на кола и съответно няма и лизинг.
но защо го наричат лизинг?къв е смисъла.
интересно ако си купуват телевизор или пералня на изплащане-и тва ли му казват лизинг......

Наблюдател,просто показвам идиотщината на финансово правните закони в бг.кой знае още колко неща са криворазбрани .
тва показва от какви хора се управлява тази система-абсолютни некадърници.
и съответно ще окаже влиание-първо на борсата,където идиотите не знаят кво влияние
оказва шортването на дадена акция към то номиналната и стойност,а цяла борса в бг са направили......
всички тези финансови институции трябва да се управляват изклучително внимателно и професионално,а не некадърно и безхаберно.
тва ще доведе до втора вълна от сривове-първите всички си ги спомняме.
интересно как се повтарят нещата-и съвпадат с управлението-пак са кумунисти.

преди 2 години бях уверен в благополучието на бг и смятах,че бъдещето е пред нас.
тия матрьошки за толкова време успяха да ми променят прогнозата от супер положителна и оптимистична,към то силно песимистична,а от половин година-фаталистична.

и тези мои прогнози не са на база-че мразя бг или не искам да се върна там.
те са на база факти-манипулативно медийно затъмнение,допринасящо за убийствен балон на НИ,неправилно управлявана банкова система-с хитрини и надлъгване,политическо безхаберие и съсипване на бг индустрията и макро инвестиционния климат.
последната глупост беше с мител и кремиковци-та тия са на световно ниво-така ще раздухат бг управлението по световните бизнес среди,че никой няма да кацне в бг да прави производство.
кви бяха тези затваряния на кремиковци,без мител да знае?бат бойко бил изпратил емисар...ама не казва кой е емисаря и ква са говорили с мител.накрая мител трябваше да кажат,че не е имало никакъв емисар....
и такива постъпки не остават незабелязани от световните бизнес среди.ако не знаеш и кредит рейтинга на бг го смъкнаха-тва също е повлиало.

седи си в сащ.аз също преди година правех планове да прекарвам в бг по половин година.вече не искам и да чуя.поне в близката петилетка.
по горните неща ще вкарат бг в анархия-такова управление води до такъв строй.всички показатели са налице.








Re: Na kade s 20000Evro
03-02-2008 - 05:44:53
"знаеш ли кой е майкъл блумберг?ако не знаеш,потърси в гугъл. "

Знам го разбира се, градски ми е!!! Има няма 1 час и съм в New York. Оня ден ме беше поканил да пием по едно кафе и да обсъдим кметските работи, но тъй като имах по-важна работа му казах да отложим за друг път spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out
Re: Na kade s 20000Evro
03-02-2008 - 05:52:41
седи си в сащ.аз също преди година правех планове да прекарвам в бг по половин година.вече не искам и да чуя.поне в близката петилетка.
по горните неща ще вкарат бг в анархия-такова управление води до такъв строй.всички показатели са налице.

Вземи си американския паспорт, пък оттам нататък каквото става, да става. Щом летището работи - страшно няма smiling smiley
Re: Na kade s 20000Evro
03-02-2008 - 05:52:57
трябва да се гордееш,че ти е градски-такива кметове са виновни за благополучието на градове като ню йорк.

а кметове като бойко борисов са виновни за благополучието на градове като софия.

каквито управляващите,такива и последиците за градовете.

ню йорк се управлява от един от най известните икономисти в света.

софия се управлява от бивша мутра clap: clap: clap:

а после-ама защо така стана.
ами защото и за тва си имаме поговорка:

КОЙ КВО СИ НАДРОБИ-ТВА ЩЕ СЪРБА
Re: Na kade s 20000Evro
03-02-2008 - 05:54:42
Re: Na kade s 20000Evro
Изпратено от: Наблюдател (IP съхранено)
Дата: February 3, 2008 05:52AM

Вземи си американския паспорт, пък оттам нататък каквото става, да става. Щом летището работи - страшно няма
-----------------------------------------------------------------------
виж,тука ще се вслушам в съвета ти :}

Re: Na kade s 20000Evro
03-02-2008 - 18:47:17
:по горните неща ще вкарат бг в анархия-такова управление води до такъв строй.всички показатели са налице. "

Само че не БГ отива или е в рецесия, а САЩ


"трябва да се гордееш,че ти е градски-такива кметове са виновни за благополучието на градове като ню йорк.

а кметове като бойко борисов са виновни за благополучието на градове като софия.

каквито управляващите,такива и последиците за градовете.

ню йорк се управлява от един от най известните икономисти в света.

софия се управлява от бивша мутра "

Дай да не се откланяме относно "благополучието" на Ню Йорк, че това е съвсем друга тема. Или кой е говернатор на Калифорния и дали е избран заради способностите и познанията му, или имиджа му на холивудска звезда.
Re: Na kade s 20000Evro
03-02-2008 - 19:19:26
Наблюдател,бг не е излизала от рецесия в близките 70 години.
та даже не рецесия ,а депресия
хората да не могат да си платят парното и да го спират в различни стаи,за да е по евтино-тва кво е?
такива неща са се случвали в сащ през 30-те години.депресията ,породена от сток маркет краша.

явно отвавна не си си ходил,да видиш как пазаруват голяма част от хората по магазините-ти излизаш тук от магазина с пълна количка,в бг с полупразен плик.

виж кво си написал:
"......Дай да не се откланяме относно "благополучието" на Ню Йорк, че това е съвсем друга тема. Или кой е говернатор на Калифорния и дали е избран заради способностите и познанията му, или имиджа му на холивудска звезда....''

ако наистина се интересуваш от политика,задаваш неправилния въпрос-
въпроса ти не трябва да е кой е губернатор на калифирния,а за кого е женен губернатора на калифорния......
ако не знаеш-арнолд е женен за Кенеди.знаеш ли какъв е клана кенеди,или и тва трябва да ти обяснявам?????

подобна е историята с рейгън.не беше кой е рейгън,а за кой е женен.
ако се интересуваш от политика-почвай да прочиташ тва -онова.






Re: Na kade s 20000Evro
03-02-2008 - 19:38:23
"явно отвавна не си си ходил,да видиш как пазаруват голяма част от хората по магазините-ти излизаш тук от магазина с пълна количка,в бг с полупразен плик. "

Нали знаеш приказката за чашата - дали е наполовина пълна или наполовина празна.( Относно пазаруването в магазините) Аз лично най - редовно чаках на опашки в БГ, докато ми дойде реда. А и нали знаеш как се пазарува в САЩ - веднъж седмично(пълниш количката), докато в БГ можеш да пазаруваш и по 3 пъти на ден.

ако наистина се интересуваш от политика,задаваш неправилния въпрос-
въпроса ти не трябва да е кой е губернатор на калифирния,а за кого е женен губернатора на калифорния......
ако не знаеш-арнолд е женен за Кенеди.знаеш ли какъв е клана кенеди,или и тва трябва да ти обяснявам?????

подобна е историята с рейгън.не беше кой е рейгън,а за кой е женен.
ако се интересуваш от политика-почвай да прочиташ тва -онова.

Това да ти напомня нещо за шуробаджанащина? Кой за кого е женен, на кой чичо му, леля му, стринка му?......
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход